Neler Yeni

ASUS Garanti Mağduriyeti Tüketici Heyetine Başvuracağım Haklarım nelerdir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
SıradanTüketici
Merhaba ASUS'la yaşadığım tabiri caizse rezil bir mağduriyet var, konu açtım oradan okuyabilirsiniz detay istediğiniz kısım var ise anlatabilirim, THH'ye başvuracağım fakat ben ne talep edebilirim acaba, bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni bilgilendirebilirse çok sevinirim. Benim böyle bir durumda haklarım nelerdir? Ücret kısmına ne yazmam gerekiyor vs. en kötü ihtimal sadece kargo ücretini talep edeceğim. Ama yaptıklarının bedeli olarak kargo ücretiyle kaçmalarınıda istemiyorum çünkü beni cidden rezil bir duruma sokup çok fazla uğraştırdılar. Yardımınızı rica ediyorum.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,002
İsim
Batuhan Divrik
THH için sadece olan zararınızı yazabilirsiniz onu da kargo ücreti ödediğiniz için ASUS dan talep edebilir misiniz bilemedim. Yine şansınızı deneyip "ürünümü bakım yapılması için yetkili servisle görüştüğümde kargo ücretini onların ödeyeceği şekilde yollayabileceğimizi söylediler ve ürünü yolladığımda hem bakımları yapılmadı hem vida kısımlarına tornavida bile değmediği cihazımı garanti dışı saydılar ve bakım yapmadılar hem de 550 TL kargo ücreti ödettiler" şeklinde bir yazıyla başvurmanızı öneririm. Burada size ücretsiz kargo dediklerinin ssleri varsa onu ayrıca cihazı garanti dışı dedikleri servis kağıdını ve cihazın garanti dışı denen kısımların fotoğraflarını çekip THH başvurunuza ekleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
SıradanTüketici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@HmzaY
THH için sadece olan zararınızı yazabilirsiniz onu da kargo ücreti ödediğiniz için ASUS dan talep edebilir misiniz bilemedim. Yine şansınızı deneyip "ürünümü bakım yapılması için yetkili servisle görüştüğümde kargo ücretini onların ödeyeceği şekilde yollayabileceğimizi söylediler ve ürünü yolladığımda hem bakımları yapılmadı hem vida kısımlarına tornavida bile değmediği cihazımı garanti dışı saydılar ve bakım yapmadılar hem de 550 TL kargo ücreti ödettiler" şeklinde bir yazıyla başvurmanızı öneririm. Burada size ücretsiz kargo dediklerinin ssleri varsa onu ayrıca cihazı garanti dışı dedikleri servis kağıdını ve cihazın garanti dışı denen kısımların fotoğraflarını çekip THH başvurunuza ekleyin.
Asus çok uyanık bir firma. Hiçbirşeyi yazılı yaptırtmıyorlar, her şey sesli. Başvuru,talep numarası vermiyorlar biz sizi arayacağız diyorlar, maillere dönmüyorlar. Canlı destekten anormal bir durumla ulaşınca sizi direk arayıp canlı destekten devam ettirmiyorlar. Bu şekildede elinizde yazılı kanıt olmuyor, elinizdeki tek kanıt garanti için onaylandığı bir mail oluyor. her şey onlarda sizinlede asla paylaşmıyorlar. Ups'nin burda berbat bir firma olması haricinde bana ücret ödeyeceği thh'den geri ödeme alabileceğim bir kusuru yok bence çünkü asus garanti dışı bıraktığı için kargoyu ödedim laptop kutusunuda falçata ile heder edende asus. Yani mecbur asusu kargo ödeme faturası ile şikayet edeceğim. Fakat bunlardan başka talep edebileceğim bir şey varmı zannetmiyorum ama çünkü daha çok manevi mağduriyet yaşattılar.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Merhaba ASUS'la yaşadığım tabiri caizse rezil bir mağduriyet var, konu açtım oradan okuyabilirsiniz detay istediğiniz kısım var ise anlatabilirim, THH'ye başvuracağım fakat ben ne talep edebilirim acaba, bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni bilgilendirebilirse çok sevinirim. Benim böyle bir durumda haklarım nelerdir? Ücret kısmına ne yazmam gerekiyor vs. en kötü ihtimal sadece kargo ücretini talep edeceğim. Ama yaptıklarının bedeli olarak kargo ücretiyle kaçmalarınıda istemiyorum çünkü beni cidden rezil bir duruma sokup çok fazla uğraştırdılar. Yardımınızı rica ediyorum.
Garantiden çıkarma sebebi nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
SıradanTüketici
Cihazda arka sol kısımda eziklik var denmiş, yalan yok. 2. Kenarlardaki boya atmalarını söylemişler bunların metal kasaları o yüzden 2 yıl kullanımda kendiliğinden boya atmaları oluyor mouse ufacık çarpsa soyuluyor onu bahane etmişler. Birde laptopun alt kasasında en ön kısmında vidaların birinin orda kılcal çatlakımsı bir şey var nasil olduğunu bilmiyorum ama bilen biri zaten gorunce cihazin acilmadigini anlar. Askeri standartlarda dayanıklılık olarak satiyorlar birde, cihaz açılmadığı sürece garantiden çıkmaması lazım. Cihazida oyle keyfi olarak macun bakımları falan yapılsın diye yolladım garantiye, keşke yollamasaymışım başıma dert almışım.
Garantiden çıkarma sebebi nedir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendileri 1dk da laptop kutusunu kasap gibi falçata ile doğrayınca sorun olmaz ama kullanıcının 2 yıl kullanılmış laptopunda kenarda soyulmayı görünce oha biz bunu teslim alamayız olur...

Son düzenleme:

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
yani şikayetin hasarın düzeltilmesi ise evet garantiden çıkıyor. Sen tüm yaşananları yazmadığın için bir şey demek imkansız. Ayrıca ben kutuyu böyle teslim etmedim, size ulaştığı gibi bana dönmesini istiyorum neden demediniz ? onların elinde fotoğraflanıyor bu cihazlar kutular teslim alındığında.
Hatta kargoya verirken sizin fotoğraflamanız lazım kutuyu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
SıradanTüketici
yani şikayetin hasarın düzeltilmesi ise evet garantiden çıkıyor. Sen tüm yaşananları yazmadığın için bir şey demek imkansız.
Hepsini geçtim hadi garantidende çıktı diyelim, geçen 300₺ lik kulaklığı garantiye yolladım tek kulaklığın değişmesi gerekiyor dendi ücret çıkarıldı dedim yaptırmayın yenisini alırım geri yollandı onda bile kargo ücreti çıkarılmamışken kaç bin TL ücrete aldığım laptopa kargo parası çıkarıyorlar. Benim derdim garantiye almaları değil zaten kargo ücreti çıkarmaları ve aynı il içerisine 535₺ ödemem. Terbiyesizlik bu yani, kaldiki sen bana ulaşmadan nasıl yollarsın belki ücretli yaptırtacaktım birşeyi varsa ? 15dk bekletmemiş direk yollamışlar. Bide laptop kutusunu kevgire çevirmiş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,164
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom