Neler Yeni

Asus Phoenix GTX 1660S sistem hata veriyor

dhanylmz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doruk Yılmaz
Merhaba arkadaşlar Asus Prime B450M-K anakart, Ryzen 5 2600X işlemci ve Asus Phoenix GTX 1660S ekran kartına sahip bir sistemim var. Bu sistem 7 ay önce İnceHesap üzerinden satın alındı ve toplamda 6 kere (ayda bir kere olmak üzere) buzzerdan 1 uzun 3 kısa bip sesi geldi fakat bu ses, sistemin normal boot edilme sesi olan bir adet normal bip sesi geldikten iki saniye sonra geliyor ve sistem 10 saniye sonra sorunsuz açılıyor (sorunun ekran kartında olduğunu biliyorum). Her türlü testi denedim, hiç bir sorun çıkmadı. Lütfen "Ekran kartınız yanmış, Garantiye gönderin, Ekran kartınız bozulmuş" gibi mesajlar göndermeyin. Sistemin bir sorunu daha var, güç kaynağı şalterini açtığımda içeriden odama bağlı sigorta atıyor, ikinci veya üçüncu denememde sorunsuz güç verebiliyorum. Bunun sebebi büyük ihtimalle odama bağlı olan sigortanın 10A olması, diğer odalarınki 16A. Ekran kartı hakkında da bir şüphem var, bilgisayarım kapalı, monitörüm açıkken "Takılı HDMI kablosu yok" uyarısını aldım ve kabloyu kontrol etmeye bakmadan direk uyarı gitti. İnternette gördüğüm bir bilgide bu 1 uzun 3 kısa bip sesi hatasının sadece ekran kartı değil, görüntü girişlerinde de olacağını yazmışlar. Sizden isteğim bu konu hakkında bilgisi olan birinin bana yardımcı olmasıdır, cevaplarınızı bekliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,685
Üyeler
149,959
Son üye
M1RKET
Top Bottom