Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS Prime B450M-A ll vs ASUS Prime B450M K-ll vs MSI B450M Pro VDH Max

xPsycho

80+
Soru başlıktaki gibi arkadaşlar. Sizce hangisi daha iyidir ve neden ? Ryzen 5 5600 ile kullanılacak.

xPsycho

80+
Normalde Ready 5000 etiketi olması gerekirdi. Hangi satıcıdan aldın?
Hepsiburada satıcısından aldım. Yeni yorumlarda da 4-5 tane görmüştüm 5500 ile direk çalıştığı gibi vs. Umarım çalışır ama hiç umudum yok 😐
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normalde Ready 5000 etiketi olması gerekirdi. Hangi satıcıdan aldın?
Bakıyordum sürekli son 1 adet varken yakalamıştım , acaba 3000 destekli olduğu için başkası iade edip onu mu aldım diye düşünüyorum şuan

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,156
İsim
Emre Zengin
Hepsiburada satıcısından aldım. Yeni yorumlarda da 4-5 tane görmüştüm 5500 ile direk çalıştığı gibi vs. Umarım çalışır ama hiç umudum yok 😐
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakıyordum sürekli son 1 adet varken yakalamıştım , acaba 3000 destekli olduğu için başkası iade edip onu mu aldım diye düşünüyorum şuan
3 sene önceki BIOS'la Ryzen 5 5600 alan görüntü almış hocam. Şansını bir dene bakalım. Normalde Ryzen 5000 etiketi olmalıydı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,156
İsim
Emre Zengin

xPsycho

80+

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,156
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,156
İsim
Emre Zengin
Anladım hocam daha monitör gelmedi TV'ye bağladım pcyi internetsiz olarak kurdum monitör gelince driverleri vs. Yükleyeceğim bir sıkıntı olmaz umarım
BIOS güncellemek için:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendir,
2) Biçimlendirdikten sonra https://tr.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX/support buradan 7A38vBL BIOS'unu indir. İndirdikten sonra klasöre çıkart ve içindeki E7A38AMS.BL0 dosyasını flash belleğinin içine at.
3) Flash belleğinin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ve delete tuşuna durmadan bas, BIOS ekranı gelicek, ekran geldikten sonra sol alt tarafta M-Flash modunu göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra sistem M-Flash ekranını açıcak, açtıktan sonra E7A38AMS.BL0 adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyeceksin.
Not: BIOS güncellemesi sırasında elektriğin kesilmemesi gerek ve güncelleme esnasında kesinlikle flash bellek yerin çıkarılmamalı.
Böyle bir video çekmiştim bu da sana yardımcı olabilir:

Şuan internet yokken çalışır bir sıkıntı olmaz. İnternete bağladıktan sonra da buradan https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 AMD Chipset Drivers yazanı indir. Bir de ekran kartı sürücünü indirip kur. Kalanlarını Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetleyerek yükleyebilirsin.

xPsycho

80+
BIOS güncellemek için:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendir,
2) Biçimlendirdikten sonra https://tr.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX/support buradan 7A38vBL BIOS'unu indir. İndirdikten sonra klasöre çıkart ve içindeki E7A38AMS.BL0 dosyasını flash belleğinin içine at.
3) Flash belleğinin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ve delete tuşuna durmadan bas, BIOS ekranı gelicek, ekran geldikten sonra sol alt tarafta M-Flash modunu göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra sistem M-Flash ekranını açıcak, açtıktan sonra E7A38AMS.BL0 adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyeceksin.
Not: BIOS güncellemesi sırasında elektriğin kesilmemesi gerek ve güncelleme esnasında kesinlikle flash bellek yerin çıkarılmamalı.
Böyle bir video çekmiştim bu da sana yardımcı olabilir:

Şuan internet yokken çalışır bir sıkıntı olmaz. İnternete bağladıktan sonra da buradan https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 AMD Chipset Drivers yazanı indir. Bir de ekran kartı sürücünü indirip kur. Kalanlarını Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetleyerek yükleyebilirsin.
Tamamdır hocam çok sağolun

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,156
İsim
Emre Zengin
Aynısı bende de var 3000 ready yazıyor işlemcim amd ryzen 5 5500 nasıl bios güncelleyebilirim acaba? Görüntü gelmiyor.
Nereden ve hangi satıcıdan aldın hocam?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,076
Üyeler
141,237
Son üye
enes0372
Top Bottom