Neler Yeni

Öneri Asus Rog Strix G18 Rtx 4080 Nasıldır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Efe Kutlu
Bütçe
95000
Merhabalar 95k bütce ile Asus Rog Strix G18 almayı düşünüyorum yardımcı olabilirmisiniz; Üründe coil whine problemi varmı? Üründe her tuşa adanmış RGB Işıklandırma varmı? Scar18 modeli gibi Arka Rog gözü RGB aydınlatma mevcutmu çünkü yt videolarında bazı modellerde var bazılqrında yok? 4080mobil ile 4090mobil gpu arasında ne kadar fark vardır? Üründeki 1tb SSD kaç MB/sn hız sunmaktadır? Scar 18 modeline 26k koyup almak mantıklı olurmu? Omen 17 4070 den bu cihaza geçiş yapacağım omen den farkı neler? 16:10 ekran daha kare olacağından problem olurmu? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Ürün Linki https://www.vatanbilgisayar.com/asu...12gb-32gb-1tb-18inc-w11.html#urun-ozellikleri

Nquyen

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Selim
Az bir farka 4090 olanı vardı

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Efe Kutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam omenden kurtulmaya çalışıyorum fanda sorun vardı servis değişim aldım uğraştırıyolar halen şu anda 2. Kez servise sırf servis formunda onay yazmadıkları için.omen gaming hub hiç beğenmedim asusun yazılımı daha hoş gibi.g18 de rog gözünde RGB bulunuyomu?SSD kaç MB/sn bilginiz varmı?

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Nedox Bey
Hocam omenden kurtulmaya çalışıyorum fanda sorun vardı servis değişim aldım uğraştırıyolar halen şu anda 2. Kez servise sırf servis formunda onay yazmadıkları için.omen gaming hub hiç beğenmedim asusun yazılımı daha hoş gibi.g18 de rog gözünde RGB bulunuyomu?SSD kaç MB/sn bilginiz varmı?
rgb goz yok diye biliom videoda adam oyle diyor

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,082
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
:D omenden iyi cihaz bulamazsın. Asus geç de gör rezilliği

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Efe Kutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
:D omenden iyi cihaz bulamazsın. Asus geç de gör rezilliği
Hocam omen bıktırdı beni yeri olsun oyun rezilliği yeri olsun servis rezilliği artık omen istemiyorum?sorularımı yanıtlaya bilirmisinuz

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,082
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Hocam omen bıktırdı beni yeri olsun oyun rezilliği yeri olsun servis rezilliği artık omen istemiyorum?sorularımı yanıtlaya bilirmisinuz
Oyun rezilliği yeri?
Bu soruyu anlamadım ama omen hubdan bahsediyorsanız asusun yazılımı daha kötü.
Sırf ac kullanmamak için böyle bir şey yaptım. Siz düşünün.

Servis rezilliği?
Şöyle söyleyeyim, asus kusurlu olduğunu kanıtladığım cihazı, biz bunu böyle ürettik diyerek geçiştirdiler. Cihazı hala kullanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Efe Kutlu
Oyun rezilliği yeri?

Servis rezilliği?
Şöyle söyleyeyim, asus kusurlu olduğunu kanıtladığım cihazı, biz bunu böyle ürettik diyerek geçiştirdiler. Cihazı hala kullanıyorum.
Hocam ikna ettiniz beni peki 100k bütcem var omen 17 ck2000nt 2tbssd ve 4090 modelli,gpu kaç w yazılmamış g-sync varmı yazılmamış SSD Lee kaç MB/sn yazılmamış siz bana 100k bütceye göre omen ve başka model söyliyebilirmisiniz 4090 olsun yeter.bide benim omen 17 4070 kullanmaktayım servise verdim fan sorunluydu değişim istedim onlar tamam dediler,garanti faturasında fan ve ac soket sorunlu olarak belirlendi ama onay yazmadılar neymiş vatan ve mediamarkt böyle kabul ediyomuş,teknossaya gittim faturayı götürdüm onlar kabul etmedi 3kere hem servise hemde teknossaya gitmek zorunda kaldım teknossanın prosedürleri öyleymiş,sonra teknossa üzerinden ayın 13 ünde verdim halen cihaz hareketi yok halen servisteymiş.Bilgisayarımda Steam PUBG oynarken 1080p de bazı yere bakınca 120 bazen 80 e iniyo ama bazı yerlerde 240 a kadar çıkıyo,1440p de bazı yerlerde 80 bazı yerlerde 170 180 alıyodum yt den aynı özelliklere sahip laptopda bu sorunlar yokdu hatta işlemcim hx onunki h modeliydi.Anlayacağınız omen çok sıktı herhangibi oyunda aynı cihaz benden bariz şekilde çok FPS alıyodu.Gaming hib meselesine gelince çok az seçenek var hiç beğenmedim desem yeridir.omen Gine düşünürüm 4090 modelini ama içimde biraz güvensizlik var bana önerebileceğiniz 100k bandında hangi laptop vardır?şimdiden teşekkür ederim Asus sorunlu videonuzu izlemişdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun rezilliği yeri?

Servis rezilliği?
https://www.epey.com/laptop/msi-vector-gp78hx-13vi-273tr.html bu ürünü buldum içime sindi sizce msi nasıl cihazdır pcie5.0 destekliyo 4090 175w i9 13980hx

Son düzenleme:

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,082
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Hocam ikna ettiniz beni peki 100k bütcem var omen 17 ck2000nt 2tbssd ve 4090 modelli,gpu kaç w yazılmamış g-sync varmı yazılmamış SSD Lee kaç MB/sn yazılmamış siz bana 100k bütceye göre omen ve başka model söyliyebilirmisiniz 4090 olsun yeter.bide benim omen 17 4070 kullanmaktayım servise verdim fan sorunluydu değişim istedim onlar tamam dediler,garanti faturasında fan ve ac soket sorunlu olarak belirlendi ama onay yazmadılar neymiş vatan ve mediamarkt böyle kabul ediyomuş,teknossaya gittim faturayı götürdüm onlar kabul etmedi 3kere hem servise hemde teknossaya gitmek zorunda kaldım teknossanın prosedürleri öyleymiş,sonra teknossa üzerinden ayın 13 ünde verdim halen cihaz hareketi yok halen servisteymiş.Bilgisayarımda Steam PUBG oynarken 1080p de bazı yere bakınca 120 bazen 80 e iniyo ama bazı yerlerde 240 a kadar çıkıyo,1440p de bazı yerlerde 80 bazı yerlerde 170 180 alıyodum yt den aynı özelliklere sahip laptopda bu sorunlar yokdu hatta işlemcim hx onunki h modeliydi.Anlayacağınız omen çok sıktı herhangibi oyunda aynı cihaz benden bariz şekilde çok FPS alıyodu.Gaming hib meselesine gelince çok az seçenek var hiç beğenmedim desem yeridir.omen Gine düşünürüm 4090 modelini ama içimde biraz güvensizlik var bana önerebileceğiniz 100k bandında hangi laptop vardır?şimdiden teşekkür ederim Asus sorunlu videonuzu izlemişdim.

https://www.epey.com/laptop/msi-vector-gp78hx-13vi-273tr.html bu ürünü buldum içime sindi sizce msi nasıl cihazdır pcie5.0 destekliyo 4090 175w i9 13980hx
MSİ alırsan Omenden daha iyi evet. Tavsiye ederim. Fakat Isınma konusunda sıkıntılar yaşayacaksın.(MSİ performanstan kısmıyor. Onun yerine 120 dereceye dayanıklı parçalar kullanıyor. Cihaz sürekli 85-95 derecelerde full + full çalışıyor)

gpu kaç w yazılmamış g-sync varmı yazılmamış
175W ve Gsync var
SSD Lee kaç MB/sn yazılmamış
minimum 6000/6000
ervise verdim fan sorunluydu değişim istedim onlar tamam dediler,garanti faturasında fan ve ac soket sorunlu olarak belirlendi ama onay yazmadılar neymiş vatan ve mediamarkt böyle kabul ediyomuş
sorunlu olarak belirlendiyse eğer 6 ay içersinde, ürün değişimi yapmaları lazım yasalara göre, Bunu belirtin. Onlar süreden çalmaya çalışıyor.
,sonra teknossa üzerinden ayın 13 ünde verdim halen cihaz hareketi yok halen servisteymiş.
Satıcının yapabileceği bir şey yok malesef.
Anlayacağınız omen çok sıktı herhangibi oyunda aynı cihaz benden bariz şekilde çok FPS alıyodu
Omenin sıkıntısı değil 4070 in sıkıntısı o hocam. laptoplarda hepsi güç vs limitleyiciler ile geliyor. Ya 4060 almak lazım ya 4090. 4070 ve 4080 pc önermiyorum ben.
u.Gaming hib meselesine gelince çok az seçenek var hiç beğenmedim desem yeridir.
yani bir kere ayarlayıp bir daha girmeme gerek kalmıyor hp de huba o yüzden yorum yapamayacağım. Otomatik hallediyor herşeyi çok güzel bir şekilde.
Asusta sürekli değişim yapıyorsunuz rezil yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Efe Kutlu
MSİ alırsan Omenden daha iyi evet. Tavsiye ederim. Fakat Isınma konusunda sıkıntılar yaşayacaksın.(MSİ performanstan kısmıyor. Onun yerine 120 dereceye dayanıklı parçalar kullanıyor. Cihaz sürekli 85-95 derecelerde full + full çalışıyor)

175W ve Gsync var

minimum 6000/6000

sorunlu olarak belirlendiyse eğer 6 ay içersinde, ürün değişimi yapmaları lazım yasalara göre, Bunu belirtin. Onlar süreden çalmaya çalışıyor.

Satıcının yapabileceği bir şey yok malesef.

Omenin sıkıntısı değil 4070 in sıkıntısı o hocam. laptoplarda hepsi güç vs limitleyiciler ile geliyor. Ya 4060 almak lazım ya 4090. 4070 ve 4080 pc önermiyorum ben.

yani bir kere ayarlayıp bir daha girmeme gerek kalmıyor hp de huba o yüzden yorum yapamayacağım. Otomatik hallediyor herşeyi çok güzel bir şekilde.
Asusta sürekli değişim yapıyorsunuz rezil yani.
Hocam garanti gün sıkıntım yok daha 4 ay olmuş, MSI onu düşünerek fanlarına baya boru koymuş hava akışı iyi diyolar AMA MSI gp78hx modelinin incelemesini hiçbiyerde bulamadım hep ge78hx var ama ona para yetmiyo :( ne yapacağımı bilemedim normalde attığım PC 120k imiş bi anda 99 a inince bi tuhaf oldu yani tavsiyeniz omen17 4090 ile MSI gp78hx değilmi?çünkü bilgisayarı baya ağır kullanacağım almışken iyi alayım.85 derece hiç kötü gelmiyo çünkü omenim 85 den aşağı inmiyodu :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,227
Üyeler
143,402
Son üye
jossephh
Top Bottom