Neler Yeni

Rehber ASUS ROG STRIX GTX 1000 ve RX 400/500 seri GPU'lara Armoury Crate desteği ekleme

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Merhabalar.
ROG STRIX GTX 1060 model GPU aldım geçenlerde ve aldıktan sonra Armoury Crate GPU destek listesinde ROG STRIX GTX 1000 serisi ve RX 400/500 serisinin olmadığını fark ettim. ROG ve CORSAIR ekosistem yapmak istediğim için GTX 1000 serisinin Armoury Crate'de desteğinin olmaması benim için kötü bir şey. Tabii ki SignalRGB tarzı programlarla RGB'leri senkron yapma şansınız var ama ben native olarak desteğinin olmasını tercih ederim.
1688317679619.png

ASUS ROG forumunda gördüğüm bir trick'i sizlerle paylaşmak istiyorum, umarım bu sorundan muzdarip olan kişiler bu konuyu okur ve bir oh çekerler.

ROG STRIX GTX 1000 ve RX 400/500 GPU'lara Armoury Crate desteği kazandırmak için yapmanız gereken şeyler:
  • Armoury Crate'in sisteminizde yüklü olması
  • Bu linkteki AURA Lighting Control yazılımını indirmek.
Belirtmem gerekiyor ki bu konuyu açtığımdan ileri tarihlerde bu konudaki yaptıklarınız bir işe yaramayabilir, garantisini veremem. Özellikle de yakın bir tarihte AURA Lighting Control yazılımı direkt Armoury Crate'in bir parçası olacağı için ileri bir tarihte bu programı bulmanız zorlaşabilir. Şahsımca yükleyip linkini burada paylaşamayacağım için üzgünüm.

1. Yazılımı indirdikten sonra arşivi bir klasöre çıkartın.
  2. Klasörün içindeki AuraSetup.exe dosyasını çalıştırın.
  3. Kurulumu tamamlayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
1688317578568.png

Yeniden başlattıktan sonra Armoury Crate'de GPU'nuzu görmelisiniz, alttaki SS'te de olduğu gibi.
armourycratess.png

Ayrıca iCUE ASUS Plug-in'i de düzgün bir şekilde çalışıyor.
icuess.png

Top Bottom