Neler Yeni

Asus ROG Strix X670E-F Anakart İçin Ram Önerisi Verebilir misiniz ?

iBzkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ismail bozkurt
Arkadaşlar selam başlıktada belirttiğim gibi

ASUS ROG Strix X670E-F Gaming WIFI AMD X670 Soket AM5 DDR5 6400(OC)MHz ATX Gaming Anakart​

için 2x16 ram önerebilir misiniz ? PC işlerinden çok iyi anlayamıyorum tek eksiğim RAM'ler kaldı internette birçok öneri var fakat her şey farklı şey söylüyor yanlış ram alıp takarsan sorun yaşarsın diyenler var yardımlarınızı bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci 7800x3d bütçe sıkıntım yok fakat yinede fp olursa daha iyi olur.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
ozan başaran
hocam en f/p am5 anakartı isterseniz b650 tomahawk bakın x670 anakartlar fiyatına değmiyor ram olarak xpg lancerlere bakabilirsiniz

iBzkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ismail bozkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam en f/p am5 anakartı isterseniz b650 tomahawk bakın x670 anakartlar fiyatına değmiyor ram olarak xpg lancerlere bakabilirsiniz
anakartı aldım sadece eksiğim ram kaldı ramlerdede bilgim 0 denecek kadar az bu model anakarta ne alabilirim diye bakıyorum.
fiyatı gayet uygunmuş bu anakart ve işlemcide sorun yaratmaz değil mi hocam.

https://www.incehesap.com/patriot-v...m_medium=referral&utm_campaign=vitrin&v=1.8.4 bu indirime girmiş birde cl30 sizce sorun yaratırmı bu anakartta birde ben tak çalıştır yapacağım.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
ozan başaran
anakartı aldım sadece eksiğim ram kaldı ramlerdede bilgim 0 denecek kadar az bu model anakarta ne alabilirim diye bakıyorum.

fiyatı gayet uygunmuş bu anakart ve işlemcide sorun yaratmaz değil mi hocam.
hocam ramlerde frekansı yüksek gecikmesi düşük alın tanınmayan ve bilinmedik markalardan almayın yeterli, patriot viper 6000mhz cl30 ya da xpg lancer 6000mhz cl30 ramlere bakabilirsiniz

iBzkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ismail bozkurt
hocam ramlerde frekansı yüksek gecikmesi düşük alın tanınmayan ve bilinmedik markalardan almayın yeterli, patriot viper 6000mhz cl30 ya da xpg lancer 6000mhz cl30 ramlere bakabilirsiniz
ve

bu iki ürün birisi rgb li CL36 3800 TL
diğeri rgb siz düz CL30 3600 TL buradan sanırım düz olanı tercih etmeliyiz değil mi ? CL30 olduğu için

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Kemal

iBzkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ismail bozkurt
üstte paylaştığım 2 ürünle sizin paylaştığınız arasında 1500 tl fiyat farkı var hocam , fiyat benim için önemli değil ama ne gibi fark var yardımcı olur musunuz ?

Dostlar şuan en uygun bu gözüküyor

ROG Strix X670E-F​

de sorun yaratmaz değil mi bu ramlar bilgim kısıtlı olduğu için herhangi ek uygulama yapmayacağım tak çalıştır olacak şekilde.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Kemal
Cl 32 6400 mhz sizin baktıklarınız farklı değerlerdeydi . Bende şahsen ddr4 de bu ramleri kullandım ddr5 te de size attıklarımı kullandım anakart ile aynı mhz değerlerinde diye tercih ettim . Sizede fikir olması için attım . Anakartımı da asus tuf x670 gaming aldım sizin aldığınızı anakart ı da çok düşündüm ama performans bakımında farkları olmadığı için tuf tercih ettim .

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
ozan başaran
ve

diğeri rgb siz düz CL30 3600 TL buradan sanırım düz olanı tercih etmeliyiz değil mi ? CL30 olduğu için
evet mhz si yüksek cl si düşük ramleri tercih edin bu ramler indirimde sanırım rgb önemli değilse bunu alabilirsiniz cl30 ile cl36 arasında oyunlarda 6-7 fps fark oluyor

ve

bu arada anakart üreticinizin resmi sitesinden ramler uyumlu mu değil mi onu teyit edin eğer ramler uyumlu değilse sakın almayın yoksa ilerde başınız çok ağrır

iBzkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ismail bozkurt
evet mhz si yüksek cl si düşük ramleri tercih edin bu ramler indirimde sanırım rgb önemli değilse bunu alabilirsiniz cl30 ile cl36 arasında oyunlarda 6-7 fps fark oluyor

bu arada anakart üreticinizin resmi sitesinden ramler uyumlu mu değil mi onu teyit edin eğer ramler uyumlu değilse sakın almayın yoksa ilerde başınız çok ağrır

ASUS ROG Strix X670E-F Gaming WIFI​

bunu satın aldım hocam sitede göremedim uyumlu mu? uyumsuzmu yardımcı olurmusunuz acaba bana tam olarak nereden bakabilirim eğer uyumsuzsa vakitlice iptal edeyim siparişimi daha 10 dk olmadı sipariş vereli

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
ozan başaran

ASUS ROG Strix X670E-F Gaming WIFI​

bunu satın aldım hocam sitede göremedim uyumlu mu? uyumsuzmu yardımcı olurmusunuz acaba bana tam olarak nereden bakabilirim eğer uyumsuzsa vakitlice iptal edeyim siparişimi daha 10 dk olmadı sipariş vereli
hangi anakartı almaya karar kıldıysanız internete adını yazın (asus rogu alacaksanız asus rog x670e-f yazın) anakartın sitesine girin sağ tarafta destek yazar oraya tıklayın karşınıza çıkan yerde cpu/hafıza yazan yere tıklayın belleğe tıklayın ve raminizin kodunu yapıştırın sizin raminizin kodu

PVV532G600C30K bu mesela​

eğer asus rogu aldıysanız anakartınız ile ramler uyumlu değil iptal edin siparişinizi, alacağınız anakartın sitesinden ilk önce ramler uyumlu mu değil mi onu kontrol edin

iBzkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ismail bozkurt
hangi anakartı almaya karar kıldıysanız internete adını yazın (asus rogu alacaksanız asus rog x670e-f yazın) anakartın sitesine girin sağ tarafta destek yazar oraya tıklayın karşınıza çıkan yerde cpu/hafıza yazan yere tıklayın belleğe tıklayın ve raminizin kodunu yapıştırın sizin raminizin kodu

PVV532G600C30K bu mesela​

eğer asus rogu aldıysanız anakartınız ile ramler uyumlu değil iptal edin siparişinizi, alacağınız anakartın sitesinden ilk önce ramler uyumlu mu değil mi onu kontrol edin
Teşekkür ederim yardımınız için şimdi gördüm fakat aktif olarak uygun ramlere baktığımda türkiyede satılan çoğu rami desteklemiyor ne yapmamız gerekli sizce

Araştırıyorum şuan için şu iki model var sitedeki uyuma göre
ve

bu ikisi arasında marka olarak hangisini almalıyım ?

Son düzenleme:
Top Bottom