Neler Yeni

ASUS TUF A15 ISINMA SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Tuğhan Demirci
ASUS TUF A15 2023 (RTX 4050, DDR5 32 GB RAM, Ryzen 7 7735HS)'ye sahibim. Laptopu alalı 1 yıl olmadı, fakat bilgisayar çok sıcak çalışıyor. Turbo Boost'u kapattım (agresiften devre dışıya aldım) en başlarda 83, 85 derece civarlarında çalıştı uzun bir süre. Fakat daha sonra yine bir oyuna girdiğimde hemen kendini 93 dereceye sabitlemeye başladı. Dengeli mod, Turbo mod, performans modu, Max işlemci gücünü %95e veya daha düşüğe alma... Hepsini denedim. Hep aynı sıcaklıkta oluyor. Cyberpunk'ta 93, 92 derece civarı gidip gelirken, Dead Island de oyununda 91,90 derecelerde geziniyordu. En son g helper yükledim, birinin tavsiyesiyle işlemcinin güç sınırlama kısmındaki her şeyi 30 watta çektim. En başta tavsiye veren kişinin belirttiği gibi (Dead Island de'de) 82 dereceden yukarı çıkmadı. Fakat 5 dk olmadan 83, 84, 85 derken gene 91'lere geldi. Sinir oldum wattı 15 dereceye çektim ama durum aynı önce sıcaklık indi, sonra tekrar yükseldi. Daha 1 yılını bile doldurmadı, o yüzden termal macun sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Yardımcı olabilecek veya bu modeli kullanıp da sorunu çözebilen varsa çok mutlu olurum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,635
Üyeler
151,256
Son üye
alprntpgc
Top Bottom