Neler Yeni

Asus Tuf Ekran bozulması

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Burak
Asus tuf laptop biraz önce başına oturdum ekranın üstü bu şekilde olmaya başladı sebebi nedir bana ne kadara mal olur

Update Arkadaşlar şarja takınca 144hz yenilemeye geçince ekran bu şekilde oluyor pilde 60hz de kullanırken sorun olmuyor

Son düzenleme:

AMD007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Ahmed Genç
Laptop masadan 2 aydir hareket etmedi. Çantada taşırken falan bozulsa anlicam da... teknoloji işi tamamen şans işi
Eğer kapak kapalı duruyorsa o esnada üstüne bir yük ağırlık geldiyse ondan yapabilir. Bende böyle olmuştu hocam. O yüzden artık şarj aletini geç üstüne kalem bile koymuyorum kapak kapalıysa. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali :)

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Burak
Eğer kapak kapalı duruyorsa o esnada üstüne bir yük ağırlık geldiyse ondan yapabilir. Bende böyle olmuştu hocam. O yüzden artık şarj aletini geç üstüne kalem bile koymuyorum kapak kapalıysa. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali :)
Anladım hocam teşekkür ederim 🥲

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
Ekranın FLEX kablosu değişmesi gerekiyor.

Şuanda sadece kablonun fiyatı 600 küsür TL civarında üstüne işçilik v.s ile 1500 TL den kapı açarlar yukarı doğru gider.

Eğer eliniz yatkınsa Laptop söküp toplayabilirseniz bu parçayı satın alıp kendinizde yapabilirsiniz.

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Burak

Şuanda sadece kablonun fiyatı 600 küsür TL civarında üstüne işçilik v.s ile 1500 TL den kapı açarlar yukarı doğru gider.

Eğer eliniz yatkınsa Laptop söküp toplayabilirseniz bu parçayı satın alıp kendinizde yapabilirsiniz.

Hocam 30pin mi 40 pin mi emin olmak icin sanırım önce sökmemiz lazım

AMD007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Ahmed Genç

Hocam bende de görüntü aynı şekildeydi, o kablodan alıp değiştirdim önce, düzelmeyince paneli değiştirdim, kablo yedekte kaldı

Hocam 30pin mi 40 pin mi emin olmak icin sanırım önce sökmemiz lazım
benimki 40 pindi hocam, dediğiniz gibi en iyisi söküp bakmak

6khn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Gökhan
Eski monitörümde bu tarz bir şey vardi,flexini silgiyle temizleyip taktim düzeldi.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
Doğuş Akyürek
Bu tarz şeyler bazen yazılımsalda olabiliyor. Elinde hdmı varsa tvye bağlayıp bir kontrol et yazılımsal ise DDU ile bütün intel/nvdia kartları kaldır yeniden kur.

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Burak
Bu tarz şeyler bazen yazılımsalda olabiliyor. Elinde hdmı varsa tvye bağlayıp bir kontrol et yazılımsal ise DDU ile bütün intel/nvdia kartları kaldır yeniden kur.
Ekran kaydı aldım kayıtta gözükmedi yani donanımsal

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Burak

Hocam bende de görüntü aynı şekildeydi, o kablodan alıp değiştirdim önce, düzelmeyince paneli değiştirdim, kablo yedekte kaldı

benimki 40 pindi hocam, dediğiniz gibi en iyisi söküp bakmak
Eski monitörümde bu tarz bir şey vardi,flexini silgiyle temizleyip taktim düzeldi.
Konu hala güncel
Yeni bişey fark ettim ekranı 60hz de kullanırken sorun olmuyor 144e geçince aynen videodaki şekilde oluyor

Top Bottom