Neler Yeni

ASUS TUF Gaming M3 ?

Essiel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ulaş Birdal
Bütçe
300
Selamlar, yaklaşık 6-7 yıldır Logitech g300s kullanıyorum ve inanılmaz memnunum fakat ufak ufak arıza vermeye başladı. Çok memnun olduğum için tekrar aynısını alayım dedim fakat zamanına 80 liraya aldığım içinde sticker, mouse pad vs. paketi olan mouse 500 lira civarında. Daha düşük bütçeli bir şeyler bakmaya başladım ve Asus TUF Gaming m3 modeline denk geldim. Mouse'da aradığım uzun süreli kullanılabilmesi ve programlanabilir olması. Optik benim için çok kritik değil fakat leş bir şey olmaması da önemli. Bilen arkadaşlara sormak istedim? Bu ürün iyi midir? Uzun süreli kullanım yapan arkadaşlar ne düşünüyor konu hakkında?

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Mustafa Polat
Selamlar, yaklaşık 6-7 yıldır Logitech g300s kullanıyorum ve inanılmaz memnunum fakat ufak ufak arıza vermeye başladı. Çok memnun olduğum için tekrar aynısını alayım dedim fakat zamanına 80 liraya aldığım içinde sticker, mouse pad vs. paketi olan mouse 500 lira civarında. Daha düşük bütçeli bir şeyler bakmaya başladım ve Asus TUF Gaming m3 modeline denk geldim. Mouse'da aradığım uzun süreli kullanılabilmesi ve programlanabilir olması. Optik benim için çok kritik değil fakat leş bir şey olmaması da önemli. Bilen arkadaşlara sormak istedim? Bu ürün iyi midir? Uzun süreli kullanım yapan arkadaşlar ne düşünüyor konu hakkında?
Bütçenin 75 lira üstünde ama Rival 3 bak derim.

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Motorlu motorsuz araçlar, telefon(mobil cihazlar), bilgisayar
Instagram
ayberkd50
Yeni aldım. Az kullandım ama gayet güzel tavsiye ederim. Alternatifleri var haberiniz olsun.

Essiel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ulaş Birdal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Motorlu motorsuz araçlar, telefon(mobil cihazlar), bilgisayar
Instagram
ayberkd50
Merhaba, alternatifleri neler acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun süredir haberim var ama bu mouse şu an 250 lira, aradaki fiyat farkı benim için çok.
Bütçeyi oynatamiyorsaniz bence alın, güzel mouse.

Beşiktaşlı Reyna

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Samet Kapucuoğlu
Ben önermiyorum 3 aydır kullanıyorum elime hem büyük geliyor hemde tek bassam bile bazen 3 bazen 5 defa basıyor rekabetçi oyunlarda

Essiel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ulaş Birdal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben önermiyorum 3 aydır kullanıyorum elime hem büyük geliyor hemde tek bassam bile bazen 3 bazen 5 defa basıyor rekabetçi oyunlarda
Anladım, kronik mi acaba? Bu fiyat bandında başka bir öneriniz var mı?

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,608
İsim
Yavuz
Viper mini , v2 mini , rival 3 ve tuf M3 tavsiye ediliyor bu bütçeye.

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Mustafa Enes Bulut
tuf m3 ü uzun süre internet kafede kullandım memnun kaldım pc alınca bitane de kendime aldım 5 aydır kullanıyorum son derece memnunum ben 200 tl ye almıstım ama

3 veya 5 basmayı hiç yasamadım tuf m3 bende tam tersine elime küçük geliyor ama alışıyorsun zaten allıcı g300s kullanmıs g300s de son derece kucuk bır mouse m3 daha buyuk g300s den

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,685
İsim
Orkun
Logitech G300S den geçiş yaptım. Boyut olarak biraz daha uzun bu yüzden tutuş şekli değişiyor. Bu yüzden çok ufak bir adapte süreci geçirdim. G300S i sadece makro tuşları olarak aratıyor ve scroll biraz hassas gibi orta tıklama yaparken bazen sayfalarda ya da orta tık ile işaret attığın oyunlarda tıklarken kayıyor ve silah değişebiliyor bu yüzden soldaki makro tuşlarına atadım orta tıklama eylemini. Bunların dışında malzeme kalitesi, sensörü vs. her şeyi bence gayet iyi. Başka sorun olursa cevaplarım.

Sizin farenizde bir problem olabilir. Bende M3 kullanıyorum yaklaşık 3 ay oldu. Sizdeki problem gibi bir problem yaşamadım. Garantiye gönderip baktırmayı denemelisiniz eğer garantisi devam ediyor ise.

Ek olarak G300S den en büyük avantajı bana göre kolay temizlenebilir olması. G300S sürekli eldeki kiri tutup üzerinde kir birikiyordu sürekli temizlemek uğraştırıyordu. Bu mouse 3 ayda 1 kere temizledim o da kabataslak yemek yerken tuttuğum için kirlendiğinden. Kolay kolay kir tutmuyor yani.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
ARDA
İlgilendiği Kategoriler
Laptop,toplamapc,ets2
Hocam ben miladdan önce aldığım ofis mausunu kullanıyorum ne bozuluyor ne sıkıtı yapıyor sıkıntı olursa üstüne vuruyorsun düzeliyor

Son düzenleme:

Essiel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ulaş Birdal
Logitech G300S den geçiş yaptım. Boyut olarak biraz daha uzun bu yüzden tutuş şekli değişiyor. Bu yüzden çok ufak bir adapte süreci geçirdim. G300S i sadece makro tuşları olarak aratıyor ve scroll biraz hassas gibi orta tıklama yaparken bazen sayfalarda ya da orta tık ile işaret attığın oyunlarda tıklarken kayıyor ve silah değişebiliyor bu yüzden soldaki makro tuşlarına atadım orta tıklama eylemini. Bunların dışında malzeme kalitesi, sensörü vs. her şeyi bence gayet iyi. Başka sorun olursa cevaplarım.

Sizin farenizde bir problem olabilir. Bende M3 kullanıyorum yaklaşık 3 ay oldu. Sizdeki problem gibi bir problem yaşamadım. Garantiye gönderip baktırmayı denemelisiniz eğer garantisi devam ediyor ise.

Ek olarak G300S den en büyük avantajı bana göre kolay temizlenebilir olması. G300S sürekli eldeki kiri tutup üzerinde kir birikiyordu sürekli temizlemek uğraştırıyordu. Bu mouse 3 ayda 1 kere temizledim o da kabataslak yemek yerken tuttuğum için kirlendiğinden. Kolay kolay kir tutmuyor yani.
Programlanabilir makrosu var farenin. Logitech'in yazılımı bu konuda çok rahattı. Asus'un ki nasıl, kullanımda sıkıntı çıkarıyor mu? Bir de g300s beni 6-7 yıl idare ettiğim için çok memnunum, bu da uzun süreli olur mu acaba?

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,685
İsim
Orkun
Programlanabilir makrosu var farenin. Logitech'in yazılımı bu konuda çok rahattı. Asus'un ki nasıl, kullanımda sıkıntı çıkarıyor mu? Bir de g300s beni 6-7 yıl idare ettiğim için çok memnunum, bu da uzun süreli olur mu acaba?
Armory Crate diye bir uygulaması var Asus'un. Bu uygulama üzerinden renk ayarlamaları makro atamaları falan yapabiliyorsun. G300S deki gibi rahat bir kullanımı yok ben pek sevemedim açıkçası. Mesela G300S deki gibi özel makrolar yapamıyoruz galiba pek araştırmadım ama bulamadım öyle özel makro yapabileceğim yeri. Uzun süreli olur diye düşünüyorum dediğim gibi malzeme kalitesi bence gayet iyi. Sensörü de kaliteli. Kolay kolay bozulmaz diye düşünüyorum. 2 Sene falan Asus garantisi de oluyor aldığında bir sorun olursa Asus'un servisine gönderip çözmek kolay. Yani geçmeye değeceğini söyleyebilirim ama çok makro kullanıyorsan yeni bir tane G300S almanı öneririm. G300S deki makro rahatlığı bunda yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,158
Üyeler
148,989
Son üye
perseuzzrs
Top Bottom