Neler Yeni

Asus TUF RTX 4090 'a özel sistem toplamak istiyorum destek olur musunuz?

Mchd26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mücahit Karakeçi
Bütçe
100
Herkese merhaba,

Elimde şu anda RTX 4090 ekran kartım var ASUS TUF serisinin. Buna göre bir sistem yapmak istiyorum. Marka takıntım yok bütçemde tavsiyelere göre şekillenecek. Ama size yol göstersin diye ortalama 100 k bütçe olarak düşünebilirsiniz. Çoğu kişi ROG bir set yap diyor. Amd mi intel mi devam etmeliyim hiç bilmiyorum. Sistem kullanma amacım, tamamen kendimi tatmin üzerine olacak (bu yüzden listelerin en üstündekileri seçmek hoşuma gidiyor ama gereksiz pahalılık istemiyorum). Belki ilerleyen vakitlerde oyun dışında kendimi geliştirme amaçlı kullanabilirim. Bazı ek detaylar:

• Ömürlük olsun mümkünse
  • Parçalar uyumlu olsun (darboğazdan tutun, rgb uyumuna kadar)
  • Sade ama heybetli olsun
  • Bakımı kolay yapılabilir olsun
  • Custom sıvı soğutma taraftarı değilim sızdırma riskinden korkuyorum
tipi böyle kartın:

4090.jpg

Belirtmekte fayda olduğunu düşündüğüm konuysa zengin değilim euro ile maaş alan birisinin hediyesi olacak. Ne istersem onu almasını sağlayabilirim

fishybey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Can Arun
İlgilendiği Kategoriler
James Donkey ürünlerine normalden daha fazla takıntılı
Steam
fishybey
Facebook
canarunbne
Discord
fishybey
Reddit
mrcanarun
Bu ekran kartı çok güçlü bir ekran kartı. Bu yüzden yüksek wattlı bir psu tercih etmelisin. Aynı zamanda büyük bir kasa. İşlemci olarak amd mi intel mi istiyorsun? Ömürlük istiyorsan DDR 5 RAM. Ve Gen4 NVMe M2 SSD tercih etmelisin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bütçemiz nedir? 100 yazmışsınız ama anlaymadım. 100.000 Lira mı yazmak istediniz yoksa başka bir şey mi?

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Hamza Ziya Üstün
7800x3d, Tuf b650, 6000mhz cl30 2x16gb ram, 1000w gold psu, depolama tercihine bağlı istediğin boyut olur sağlamından gen4 m.2 kullanabilirsin, kasa yine sana kalmış 4090 sığabilecek büyüklükte bir şeyler ayarlarsın, soğutma olarak da sıvı soğutma kullanabilirsin ancak temizlik, bakım konusunda hava daha kolay olur noctua nh-d15 chromax black önerebilirim. Kasa olarak lian li o11 dynamic kullanıp yanına fan alabilirsin. Ömürlük demişsin o yüzden yükseltme avantajı biraz daha fazla olduğundan ryzen tavsiye ettim. İntel toplarsan yükseltme yapacağın vakit anakart da değiştirmen gerekir. Yazdığım şekliyle aşırı pahalı olmayan, sade ve bakımı kolay bir sistem olur. Tabi gidip 7950x3d ve full ROG sistem de dizebilirsin sana kalmış. İşlemciyi 7950x3d yaparsan sağlamından bir sıvı soğutma alırsın

Mchd26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mücahit Karakeçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ekran kartı çok güçlü bir ekran kartı. Bu yüzden yüksek wattlı bir psu tercih etmelisin. Aynı zamanda büyük bir kasa. İşlemci olarak amd mi intel mi istiyorsun? Ömürlük istiyorsan DDR 5 RAM. Ve Gen4 NVMe M2 SSD tercih etmelisin.

Ayrıca bütçemiz nedir? 100 yazmışsınız ama anlaymadım. 100.000 Lira mı yazmak istediniz yoksa başka bir şey mi?
100.000 TL ye kadar evet.

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım
Herkese merhaba,

Elimde şu anda RTX 4090 ekran kartım var ASUS TUF serisinin. Buna göre bir sistem yapmak istiyorum. Marka takıntım yok bütçemde tavsiyelere göre şekillenecek. Ama size yol göstersin diye ortalama 100 k bütçe olarak düşünebilirsiniz. Çoğu kişi ROG bir set yap diyor. Amd mi intel mi devam etmeliyim hiç bilmiyorum. Sistem kullanma amacım, tamamen kendimi tatmin üzerine olacak (bu yüzden listelerin en üstündekileri seçmek hoşuma gidiyor ama gereksiz pahalılık istemiyorum). Belki ilerleyen vakitlerde oyun dışında kendimi geliştirme amaçlı kullanabilirim. Bazı ek detaylar:

• Ömürlük olsun mümkünse
tipi böyle kartın:

Alıntıyı görüntüle
Belirtmekte fayda olduğunu düşündüğüm konuysa zengin değilim euro ile maaş alan birisinin hediyesi olacak. Ne istersem onu almasını sağlayabilirim
Bence i9 13900k
Asus 1000w psu
Ddr5 anakart
Bide mld m2 ssd vardı ama tam iyi mi? bilmiyorum 7000 okuma yazma da ona yakın bişeydii bak istersen

Mchd26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mücahit Karakeçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7800x3d, Tuf b650, 6000mhz cl30 2x16gb ram, 1000w gold psu, depolama tercihine bağlı istediğin boyut olur sağlamından gen4 m.2 kullanabilirsin, kasa yine sana kalmış 4090 sığabilecek büyüklükte bir şeyler ayarlarsın, soğutma olarak da sıvı soğutma kullanabilirsin ancak temizlik, bakım konusunda hava daha kolay olur noctua nh-d15 chromax black önerebilirim. Kasa olarak lian li o11 dynamic kullanıp yanına fan alabilirsin. Ömürlük demişsin o yüzden yükseltme avantajı biraz daha fazla olduğundan ryzen tavsiye ettim. İntel toplarsan yükseltme yapacağın vakit anakart da değiştirmen gerekir. Yazdığım şekliyle aşırı pahalı olmayan, sade ve bakımı kolay bir sistem olur. Tabi gidip 7950x3d ve full ROG sistem de dizebilirsin sana kalmış. İşlemciyi 7950x3d yaparsan sağlamından bir sıvı soğutma alırsın
intel bana şişirilmiş balon hissi veriyo amd kullandım şimdiye kadar ve tercihim bu yönde olabilir. Aura sync çok hoşuma gitmişti özellikle armoury crate ile filan bu nedenle tuf ya da rog serisi mi yapmalıyım diye düşündüm ama gereksiz bir pahalılıkta beraberinde geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Herkese merhaba,

• Ömürlük olsun mümkünse
tipi böyle kartın:

Alıntıyı görüntüle

The Semih

80+ Gold

4090 na İntel yakışır hocam fakat tercih sizin

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Hamza Ziya Üstün
Rog genelde aşırı derecede gereksiz pahalı oluyor. Tuf ı bilemem ancak ister tuf ister rog her türlü o seviyede bir sistem Türkiye de yaşayan birinin almayı hayal bile edemeyeceği bir sistem.

xTURANN

80+ Silver
Ekran kartı TUF ama olsun. Full ROG Bir Sistem Yapabilirsin. Belirttiğin Bütçenin Bir Kısmı ile Ekran Kartı Almadıysan, Tamamen Geri Kalan Parçalara Ayrılmış Bütçeyse 7800X3D yerine 7950X3D Almanı öneririm. DDR5 16x2 ya da 8x4 RAM, Min 1 TB, Max 4 TB M2 SSD. ( Oyun Oynayacaksan Yeter de Artar Bile ) ROG 1200W PSU ( İşin Garanti Olsun ). Bunların Hepsini Taşıyabilecek, Sağlam ve Hoş Görünümlü ASUS Bir Kasa. Asus ROG Hyperion'a bakabilirsin Çok heybetli duruyor. Custom sıvı soğutma da yapabilirsen bir şekilde al sana ömürlük sistem. Min 10+ yıl götürür.

Mchd26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mücahit Karakeçi

4090 na İntel yakışır hocam fakat tercih sizin
ryzen 7 değilde 9 7950x düşündüm ben daha güçlü çoklu ramlerde sanki

Rog genelde aşırı derecede gereksiz pahalı oluyor. Tuf ı bilemem ancak ister tuf ister rog her türlü o seviyede bir sistem Türkiye de yaşayan birinin almayı hayal bile edemeyeceği bir sistem.
Haklısınız benimde hayalim ancak böyle bir fırsatı değerlendirip bir daha almamak (belki yükseltmek) için danışıyorum :)

Ekran kartı TUF ama olsun. Full ROG Bir Sistem Yapabilirsin. Belirttiğin Bütçenin Bir Kısmı ile Ekran Kartı Almadıysan, Tamamen Geri Kalan Parçalara Ayrılmış Bütçeyse 7800X3D yerine 7950X3D Almanı öneririm. DDR5 16x2 ya da 8x4 RAM, Min 1 TB, Max 4 TB M2 SSD. ( Oyun Oynayacaksan Yeter de Artar Bile ) ROG 1200W PSU ( İşin Garanti Olsun ). Bunların Hepsini Taşıyabilecek, Sağlam ve Hoş Görünümlü ASUS Bir Kasa. Asus ROG Hyperion'a bakabilirsin Çok heybetli duruyor. Custom sıvı soğutma da yapabilirsen bir şekilde al sana ömürlük sistem. Min 10+ yıl götürür.
Söylediklerinizi not aldım teşekkür ederim değerlendireceğim.

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hocam fırsatınız varken düz 7950x yerine x3d işlemci alın kesinlikle. Ayrıca eğer bütçeyi köklerseniz crosshair x670e maximus, rog thor(fiyatına değeceğini düşünmüyorum, daha uygunları var)PSU, gen5 ssd ve 64gb rame çıkabilirsiniz.

ConquerorXIV

80+ Gold
r9 7950x 3d
tuf x670e- plus wifi
corsair 64gb 2x 32gb ddr5 6000mhz
samsung 980 pro
fsp hydro k pro 850
corsair 4000d airflow
corsair h150 360mm
Herkese merhaba,

• Ömürlük olsun mümkünse
tipi böyle kartın:

Alıntıyı görüntüle

şeklinde olabilir

Top Bottom