Neler Yeni

İnceleme Asus TUF VG24VQE İncelemesi

Maeve Wiley

80+ Bronze
Daha öncesinde incelemesini yapacağımın sözünü vermiş olduğum monitör elime ulaştı ve artık inceleme için hazırım :)

(monitörü 2 gündür kullanıyorum)

Asus TUF VG24VQE İncelemesi

1-)Teslimat süreci

Monitörü hepsiburada üzerinden 1649tlye aldım.
hespburada ss.PNG

Cuma akşamı siparşini vermiş olduğum monitör pazartesi saat 12.30 civarında elime ulaştı. Paketlemesinde bir olay yoktu. Fotoğraftaki gibi geldi.
IMG_20210524_122658.jpg

3 kat jelatine sarılıydı ve bence yeterli bir paketlemesi vardı. (Asus TUF VG24V yazdığına bakmayın modelin diğer ismi o şekilde)

2-) Kutu içeriği
-Panel
-Panelin ayak kısmı
-Vidaları montajlamak için aparat
-DP kablosu
-Güç adaptörü ve priz bağlantı kablosu
-4 adet paneli ayağa sabitlemek için vida

3-)Monitör sorunları (ghosting, ölü piksel vs.)

Bana gelen monitörün herhangi bir sorunu yoktu. Sadece ufak bir ghosting var o da fark edilir edilmez o derece. (VA panel zaten napalım :) )

4-)Teknik özellikler

250cd/m2, 23.6", 3000:1 , 165Hz, 1ms(MRPT), 1920x1080, 1500R

Ben yıllardır 60hz dışına çıkmayan biri olarak 165hz'e geçtiğimde anlatılamaz bir deneyim yaşadım. Gerçekten akıcılık muazzam. 60hz üstünü merak edenler varsa oynadığı oyunu önce 30fps'ye sonra 60fps'ye sabitlesinler. Bu en basit örnek.

5-)Teknolojiler

AMD FreeSync Premium, ELMB, Shadow Boost, Flicker Free, Asus GamePlus ve GameVisual

6-) Bağlantılar

HDMI 1.4(2x) DP 1.2(1x) Kulaklık jak girişi, Güç girişi

7-) Kurulum

Kurulumu çok zor değil. Panelin arka kısmındaki 4 tane vida yerlerini ayak kısmındaki deliklere denk getirip oturtuyoruz. Sonra içinden çıkan aparat ile (tornavida gibi)4 tane vidayı yerine sabitliyoruz. Sonrası kablolama zaten :)

Memnun muyum?

Kesinlikle evet. 165hz'in cazibesi ve curved yapısıyla beni etkileyen bir monitör oldu. Objektif bakıcak olursak yine memnun olduğumu söyleyebilirim.

+'ları
165hz
Kavisli olması (benim tercihim)
FreeSync Premium vb. teknolojilerinin bulunması
İçinden DP kablosu çıkması
Güç adaptörünün küçük olması (bu ne alaka derseniz küçük olduğu için uzaktan kötü durmuyor ve yer kaplamıyor.)
Yukarı aşağı yeterli miktarda konumlandırılabilmesi
Tasarımı ve ayak kısmı şık

-'leri
Pivot özelliğinin bulunmaması
Hoparlörü yok
Biraz sallanıyor
Güç kablosu ince

(Kardeş modeli Asus TUF VG24VQ 144Hz Pivot ve hoparlörü var onun dışında özellikleri aynı. Ona göre size uygun olanı seçebilirsiniz)

NOT : Hoparlör konusuna pek değinmedim çünkü olay şu;
Ekran Alıntısı.PNG
Gördüğünüz gibi burda bir hoparlör var bunu varsayılan yaparsak ses veriyormuş gibi görünüyor ama ses yok. Ordan ses alabilmek için monitörün jak girişine kulaklığınızı bağlamanız gerek. Ben önermiyorum çünkü öyle yapınca ses kalitesi düştü ve ses sadece soldan geliyordu. Belki sorun bendedir bilmiyorum.

NOT 2 : İncleme tarihinde (25.05.2021) Abdullah abinin yapmış olduğu kampanyadan dolayı Asus TUF VG249Q1R modelini almanızı tavsiye ederim.

SON NOT : Monitör benim için F/P ve alınabilir. Belki bu fiyata daha iyi alternatiflerde bulunabilir. Kendiniz günümüz fiyatlarına ve kampanyalarına göre araştırıp diğer seçenekleri bulabilirsiniz.

Bu incelemeyi yazarken çok keyif aldım bunun bir sebebi monitörün curved olmasının yazı yazarken hoş bir hissiyat bırakması olduğunu düşünüyorum. Neyse incelememiz bitti umarım okurken eğlenmiş ve beğenmişsinizdir. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

monitör.jpg

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Güzel monitör ya Asusu seviyorum

Osmanbayirr

80+ Bronze
"Ben yıllardır 60hz dışına çıkmayan biri olarak 165hz'e geçtiğimde anlatılamaz bir deneyim yaşadım. Gerçekten akıcılık muazzam. 60hz üstünü merak edenler varsa oynadığı oyunu önce 30fps'ye sonra 60fps'ye sabitlesinler. Bu en basit örnek."

Gercekten anlaşılıyor fark 144hz veya daha üst hzlerden 60hz düşünçe donuyor gibi oluyor

01adanalı

80+ Silver
Daha öncesinde incelemesini yapacağımın sözünü vermiş olduğum monitör elime ulaştı ve artık inceleme için hazırım :)

(monitörü 2 gündür kullanıyorum)

Asus TUF VG24VQE İncelemesi

1-)Teslimat süreci

Monitörü hepsiburada üzerinden 1649tlye aldım.
Alıntıyı görüntüle
Cuma akşamı siparşini vermiş olduğum monitör pazartesi saat 12.30 civarında elime ulaştı. Paketlemesinde bir olay yoktu. Fotoğraftaki gibi geldi.
Alıntıyı görüntüle
3 kat jelatine sarılıydı ve bence yeterli bir paketlemesi vardı. (Asus TUF VG24V yazdığına bakmayın modelin diğer ismi o şekilde)

2-) Kutu içeriği
-Panel
-Panelin ayak kısmı
-Vidaları montajlamak için aparat
-DP kablosu
-Güç adaptörü ve priz bağlantı kablosu
-4 adet paneli ayağa sabitlemek için vida

3-)Monitör sorunları (ghosting, ölü piksel vs.)

Bana gelen monitörün herhangi bir sorunu yoktu. Sadece ufak bir ghosting var o da fark edilir edilmez o derece. (VA panel zaten napalım :) )

4-)Teknik özellikler

250cd/m2, 23.6", 3000:1 , 165Hz, 1ms(MRPT), 1920x1080, 1500R

Ben yıllardır 60hz dışına çıkmayan biri olarak 165hz'e geçtiğimde anlatılamaz bir deneyim yaşadım. Gerçekten akıcılık muazzam. 60hz üstünü merak edenler varsa oynadığı oyunu önce 30fps'ye sonra 60fps'ye sabitlesinler. Bu en basit örnek.

5-)Teknolojiler

AMD FreeSync Premium, ELMB, Shadow Boost, Flicker Free, Asus GamePlus ve GameVisual

6-) Bağlantılar

HDMI 1.4(2x) DP 1.2(1x) Kulaklık jak girişi, Güç girişi

7-) Kurulum

Kurulumu çok zor değil. Panelin arka kısmındaki 4 tane vida yerlerini ayak kısmındaki deliklere denk getirip oturtuyoruz. Sonra içinden çıkan aparat ile (tornavida gibi)4 tane vidayı yerine sabitliyoruz. Sonrası kablolama zaten :)

Memnun muyum?

Kesinlikle evet. 165hz'in cazibesi ve curved yapısıyla beni etkileyen bir monitör oldu. Objektif bakıcak olursak yine memnun olduğumu söyleyebilirim.

+'ları
165hz
Kavisli olması (benim tercihim)
FreeSync Premium vb. teknolojilerinin bulunması
İçinden DP kablosu çıkması
Güç adaptörünün küçük olması (bu ne alaka derseniz küçük olduğu için uzaktan kötü durmuyor ve yer kaplamıyor.)
Yukarı aşağı yeterli miktarda konumlandırılabilmesi
Tasarımı ve ayak kısmı şık

-'leri
Pivot özelliğinin bulunmaması
Hoparlörü yok
Biraz sallanıyor
Güç kablosu ince

(Kardeş modeli Asus TUF VG24VQ 144Hz Pivot ve hoparlörü var onun dışında özellikleri aynı. Ona göre size uygun olanı seçebilirsiniz)

NOT : Hoparlör konusuna pek değinmedim çünkü olay şu;Alıntıyı görüntüle Gördüğünüz gibi burda bir hoparlör var bunu varsayılan yaparsak ses veriyormuş gibi görünüyor ama ses yok. Ordan ses alabilmek için monitörün jak girişine kulaklığınızı bağlamanız gerek. Ben önermiyorum çünkü öyle yapınca ses kalitesi düştü ve ses sadece soldan geliyordu. Belki sorun bendedir bilmiyorum.

NOT 2 : İncleme tarihinde (25.05.2021) Abdullah abinin yapmış olduğu kampanyadan dolayı Asus TUF VG249Q1R modelini almanızı tavsiye ederim.

SON NOT : Monitör benim için F/P ve alınabilir. Belki bu fiyata daha iyi alternatiflerde bulunabilir. Kendiniz günümüz fiyatlarına ve kampanyalarına göre araştırıp diğer seçenekleri bulabilirsiniz.

Bu incelemeyi yazarken çok keyif aldım bunun bir sebebi monitörün curved olmasının yazı yazarken hoş bir hissiyat bırakması olduğunu düşünüyorum. Neyse incelememiz bitti umarım okurken eğlenmiş ve beğenmişsinizdir. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle
Evet 60 Hz laptop kullanıyordum sistem ve 144 hz monitör aldım öyle bir akıcı ki 144 hz mükemmel bir şey .

Maeve Wiley

80+ Bronze
"Ben yıllardır 60hz dışına çıkmayan biri olarak 165hz'e geçtiğimde anlatılamaz bir deneyim yaşadım. Gerçekten akıcılık muazzam. 60hz üstünü merak edenler varsa oynadığı oyunu önce 30fps'ye sonra 60fps'ye sabitlesinler. Bu en basit örnek."

Gercekten anlaşılıyor fark 144hz veya daha üst hzlerden 60hz düşünçe donuyor gibi oluyor
Şuan 3. günüm ve eski monitörümü takıp aradaki farkı denedim. Ben böyle nasıl kullanıyormuşum diye düşündüm :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,679
Üyeler
140,682
Son üye
xPuuL
Top Bottom