Neler Yeni

Asus VG24VQ Monitör Bu fiyata alınır mı ?

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro
hiç kullanmadım bilmiyorum yani, ama 27 inç hd de almayın pikseller gözüküyor diyorlar.
27 inç full hd curved almanı tavsiye ederim sen onları dinleme çünkü 10 kişiden 1 kişi pixel saydım diyor herhalde. Ben hiç pixel saymadım monitörüm LG 27GL650F-B

xkira7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet Erol
Aynısı pahalı bir monitor olan Acer Vg272x de bir uygulamada başıma geliyor neyseki sadece bir uygulamada ve amd support'a yazdım. Bilinen sorunlar'da brightness flickering'in farkındayız diyorlar yani amd tabanlı bir sorun büyük ihtimal. panele suç atmak yerine AMD'ye suç atabiliriz burda çünkü sorun amd ekran kartlarında oluyor nvidia'da olmuyor(tahminen)
Bende nvidia var yani... ? ne yapsak bilemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben kullanıyorum gayet iyi bir monitör
24 inç de curved gereksiz anlaşılmıyor mu ?

faceage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
Alperen
Bende nvidia var yani... ? ne yapsak bilemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

24 inç de curved gereksiz anlaşılmıyor mu ?
Valla flickering'den değil de bana bu monitorde ölü piksel çıktı iade ettim daha sonra yeni monitor aldım aslında tam ölü piksel değildi piksel renk hatası gibi bişeydi ama yakında göze batıyordu ama tabi şans işi de olabilir. Almadan önce de tek korkum oydu ve öyle oldu ama bu forumda bu monitörü alan birçok kişi var tek bana oldu sanırım

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
ben monitörün şeklinden çok panele ve hz ine dikkat ederim curved alıcaksan bütçe arttırıp 27 inc alman daha iyi olur kavis daha güzel gözüküyor ama sırf şekli için panelden ödün vermem

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-236-vg24vq-144hz-1ms-2xhdmi-dp-freesync-gaming-monitor-9/

Arkadaşlar 1600 - 1700 arası bütçem var ve monitör arıyordum.
Özellikle curved monitörler ilgimi çekti çünkü daha önce hiç kullanmadım merak ediyorum.
O yüzden araştırırken itopyada gördüm indirime girmiş 1599 TL.
Sizce daha da düşer mi fiyatı yani beklenmeli mi ?
İtopya ya karşı bi güvensizlik var içimde ama fiyat uygundu inşallah pişman olmam. G241 aldım msi 144 hz 1 ms IPS

xkira7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet Erol
Güncelleme: Arkadaşlar itopya üzerinden aldım monitörü, 1 hafta sonra kargoya verildi ama 1 gün içinde UPS hızlı getirdi.
Monitöre gelecek olursak, ölü piksel çıkmadı şükür bundan çok korkuyordum. Onun dışında uzun zamandır kullandığım en kaliteli monitör bu diyebilirim. İşyerinde de onlarca monitör var ama bu bir başka geldi gözüme, bilmiyorum belki de alışkın değilim. Monitör kurulumu 1 dakika sadece 1 vidayı sıkıyorsunuz ve bitti. İçinden DP Kablosu çıkıyor bu konuda sıkıntı çektim çünkü benim notebook'da DP girişi yoktu, HDMI kablosunu harici olarak satın almak zorunda kaldım. Verdiği görüntü kalitesi çok güzel, yanına IPC ekranlı notebook monitörünü koyuyorum neredeyse fark yok. Tam olarak benim en sevdiğim özelliği monitörün PİVOT tabanlı olması ve kaliteli hapörlörlere sahip olması. Benim gibi notebook kullanıcısı iseniz ve her zaman kulaklık sevmiyorsanız çok yeterli hatta iyi bile diyebileceğim çift hapörlere sahip bir monitör.

Özetlemek gerekirse ben kara cuma indirimlerinde 1600 TL'ye aldım bunu, Asus marka olmasından ziyade bence bu fiyatın üstü verilmez ama şu anki piyasada aynı fiyata bu kadar fazla özelliği olan monitör yok neredeyse. Tavsiye ederim.

Ömer35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Şahin
Hayırlı olsun güzel günlerde kullan. 24" 144 ler arasında alabileceğin en iyi monitörlerden.

Top Bottom