Neler Yeni

Ayarlardan dolayı pc istediğim performansı vermiyor .

Ogxzcxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oğuzcan
Şuan 4060lı laptop kullanıyorum ilk windowsu kurdum ve ayarlar yaptım güzel performans alıyordum ancak sonradan format atmam gerekti (bir problemden ötürü değil) format attıktan sonra performansla ilgili hiçbir şey ayarlamadım o yüzden oyunlarda hem gpu hem cpu az kullanılıyor düşük fps alıyorum ve pc ısınmıyor bana pc bir ayardan dolayı kendini zorlamıyor gibi geliyor yardımcı olur musunuz sizce ne yapmalıyım? Hangi ayarları değiştirsem bu sorun düzelir?

Şuan 4060lı laptop kullanıyorum ilk windowsu kurdum ve ayarlar yaptım güzel performans alıyordum ancak sonradan format atmam gerekti (bir problemden ötürü değil) format attıktan sonra performansla ilgili hiçbir şey ayarlamadım o yüzden oyunlarda hem gpu hem cpu az kullanılıyor düşük fps alıyorum ve pc ısınmıyor bana pc bir ayardan dolayı kendini zorlamıyor gibi geliyor yardımcı olur musunuz sizce ne yapmalıyım? Hangi ayarları değiştirsem bu sorun düzelir?
Hocam güç seçeneklerini yüksek performansa çektiniz mi?

VSArolann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Emre Akgün
pci ilk kurduğunuz zaman yapmış olduğunuz bios ayarları aynımı şuan ?

Ogxzcxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oğuzcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pci ilk kurduğunuz zaman yapmış olduğunuz bios ayarları aynımı şuan ?
biosdan ayar yapmamıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam güç seçeneklerini yüksek performansa çektiniz mi?
hocam nasıl yapıcağım bir güç ayarı sekmesi açıyorum ama orada sadece ekranın uyku moduna alınma süresi fln yazıyor o güç seçme ekranı nedense çıkmıyor nasıl o sekmeyi açabilirim?

biosdan ayar yapmamıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam nasıl yapıcağım bir güç ayarı sekmesi açıyorum ama orada sadece ekranın uyku moduna alınma süresi fln yazıyor o güç seçme ekranı nedense çıkmıyor nasıl o sekmeyi açabilirim?
Hocam oradan gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e tıklayıp yüksek performansa çekeceksiniz.

Ogxzcxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oğuzcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18.5 KB · Hit: 22

Ogxzcxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oğuzcan

Ekler

• Ekran Alıntısıa.PNG
    Ekran Alıntısıa.PNG
    16.6 KB · Hit: 26

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,406
İsim
Hakanbey
dengeli alırsanız düzelir.

Ogxzcxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oğuzcan
Bir şey değil. Oyunda test edin bakalım düzelmiş mi?
şuan yemek yiyorum bir yandan o yüzden test edemem edince yazarım bir de merak ediyorum bu ayardan dolayı aşırı ısınma gibi bir problem olmaz değil mi? Format öncesindeki gibi yine bir tık daha fazla ısınır ama istediğim performansı alırım

Top Bottom