Neler Yeni

Aynı anda HDD ve SSD kullanmak

Wînd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Metin Kardaş
Arkadaşlar ssd yi taktım sistem gördü.Format atıcam birazdan bilgisayara format driver ını indirdi usbye attım.Fakat format atarken nasıl anlayacağım ssd olup olmadığını ve aynı zamanda ssd ile hddyi aynı anda nasıl kullanacağımı ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Format sırasında biraz geçtikten sonra disk bölümü gelir orada SSD'ni görebilirsin GB boyutu olarak. Orda nereye yükleyeceksen seçip ileri diyeceksin. Bu arada içindekileri silmek istiyorsan karşına kaç adet disk çıkarsa üstüne tıklayıp teker teker biçimlendirmen gerek. Ama tavsiyem HDD hariç diğerlerini biçimlendir. HDD'de virüs yoksa veya herhangi bir sorun biçimlendirmenize gerek yok. Format yazarak anlatılacak bir olay değil hocam anlamazsanız YouTube'da detaylı videolar var. Kolay gelsin. :)

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Fakat format atarken nasıl anlayacağım ssd olup olmadığını
En basitinden boyutlarından anlayabilirsiniz. Aynı boyuttalarsa takılı olan HDD'yi çıkarıp öyle format atabilirsiniz.
aynı zamanda ssd ile hddyi aynı anda nasıl kullanacağımı ?
SATA girişine bağlayıp normal bir şekilde kullanacaksınız. Ek işlem yapmanıza gerek yok.

Wînd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Metin Kardaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format sırasında biraz geçtikten sonra disk bölümü gelir orada SSD'ni görebilirsin GB boyutu olarak. Orda nereye yükleyeceksen seçip ileri diyeceksin. Bu arada içindekileri silmek istiyorsan karşına kaç adet disk çıkarsa üstüne tıklayıp teker teker biçimlendirmen gerek. Ama tavsiyem HDD hariç diğerlerini biçimlendir. HDD'de virüs yoksa veya herhangi bir sorun biçimlendirmenize gerek yok. Format yazarak anlatılacak bir olay değil hocam anlamazsanız YouTube'da detaylı videolar var. Kolay gelsin. :)
Anladım demek istediğinizi ama mesela şuanki sistem hdd ye kurulu ve her şey hdd de ben tekrar win10 driveri indirdim öncekileri silicekmiyim onu anlamadım ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Anladım demek istediğinizi ama mesela şuanki sistem hdd ye kurulu ve her şey hdd de ben tekrar win10 driveri indirdim öncekileri silicekmiyim onu anlamadım ?
Öncekiler derken hocam orayı anlamadım? Her parçanın driverı ayrı. HDD'kileri SSD'ye aktarmak isterseniz bunlarla ilgili yazılımlar var.

Wînd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Metin Kardaş
H
Öncekiler derken hocam orayı anlamadım? Her parçanın driverı ayrı. HDD'kileri SSD'ye aktarmak isterseniz bunlarla ilgili yazılımlar var.
Hocam ben hiçbir şeyi hiçbir şeye aktarmak istemiyorum sistemi en baştan sadece ssd ye kurmayı istiyorum ama aynı zamandada hdd'yide kullanmak istiyorum

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Hocam ben hiçbir şeyi hiçbir şeye aktarmak istemiyorum sistemi en baştan sadece ssd ye kurmayı istiyorum ama aynı zamandada hdd'yide kullanmak istiyorum
HDD'yi de tamamen boşaltmak mı istiyorsunuz?

Wînd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Metin Kardaş

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Zaten hdd de 2-3 tane oyun var - yerel disk d 'de sadece önemli 2 gb dosya var o kadar
HDD'yi boşaltmak istiyor musunuz istemiyor musunuz? Önemli dosyalarınız olduğuna göre hayır olarak düşünüyorum.

Windows'u normal bir şekilde SSD'ye kurun. HDD'yi o sırada çıkartmanızı öneririm. Ardından HDD'yi takın ve bilgisayarı SSD'den açın. msconfig ekranında "Önyükleme" sekmesinde HDD'nizin olduğu işletim sistemini seçin ve "Sil"e basın. Bu sayede artık başlangıç ekranında HDD'niz görünmeyecektir.

Wînd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Metin Kardaş
HDD'yi boşaltmak istiyor musunuz istemiyor musunuz? Önemli dosyalarınız olduğuna göre hayır olarak düşünüyorum.

Windows'u normal bir şekilde SSD'ye kurun. HDD'yi o sırada çıkartmanızı öneririm. Ardından HDD'yi takın ve bilgisayarı SSD'den açın. msconfig ekranında "Önyükleme" sekmesinde HDD'nizin olduğu işletim sistemini seçin ve "Sil"e basın. Bu sayede artık başlangıç ekranında HDD'niz görünmeyecektir.
Ben yerel disk d ' de bulunan 3 gb lık dosyaları aldım ve şuan windowsun kurulu olduğu hdd'de önemli hiç dosya yok ne varsa silinebilir sorun değil tekrar yükleyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben yerel disk d ' de bulunan 3 gb lık dosyaları aldım ve şuan windowsun kurulu olduğu hdd'de önemli hiç dosya yok ne varsa silinebilir sorun değil tekrar yükleyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Kurulumdan sonra HDD'yi biçimlendirebilirsiniz. HDD'de daha önce Windows kuruluysa bütün bölümleri silip tek bir bölüm olarak kullanabilirsiniz.

Top Bottom