Neler Yeni

B450-B550 Hangisini tercih etmeliyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Kağan
Merhabalar Asus prime B450M-K anakartım var ve çevremde Asus Prime B550 Plus anakart satan biri var çok az kullanılmış ve 900 TL fiyat biçiyor ben almayı düşünüyorum fakat şimdi B550 serisinin giriş seviyesini almakmı yoksa B450 yani kullandığım serinin üst seviye anakartınımı almak mantıklıdır Aorus modelinin b450 serileri 700-800 arası görmüştüm bütçem (1000) TL Sizce Upgrade yapmalımıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Kağan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
B450 nin kendi anakartıma göre bi üst modelini mi alayım o zaman

aakif

80+ Bronze
Herhangi bir anakart yükseltmesi yapmana gerek yok.
eğer bütçesi varsa alabilir almasına ileri yükseltmeler için falan ama yükseltme yapmayacaksa ve parayı vermeye gönlü yoksa tabii ki gerek yok

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
eğer bütçesi varsa alabilir almasına ileri yükseltmeler için falan ama yükseltme yapmayacaksa ve parayı vermeye gönlü yoksa tabii ki gerek yok
Bütçesi varsa işlemci yükseltsin 2600 + B550 kullanıp ne yapacak? Mevcut anakartına elindeki işlemciyi satıp Ryzen 5 3600 taksın daha mantıklı bir hareket olur. Veya biraz daha biriktirip elindeki işlemciyi satıp aynı anakart ile 5600X kullanabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Kağan
Gerek yok, elindekini kullanmaya devam et. İşlemci yükseltmesi yapabilirsin anakart yükseltmek yerine. 5600X'e geçersin elindekini satıp üstüne biraz daha ekleyip.
Tamamdır işlemci yükseltme odaklı olayım o zaman ben sadece 4 ram slotu biraz daha iyi işlemciyi besleyen mosfet kompanent gibi şeylerin kendi anakartıma göre iyi olan bi modele geçmek istemiştim ama işlemciyi yükselteyim o halde

aakif

80+ Bronze
Tamamdır işlemci yükseltme odaklı olayım o zaman ben sadece 4 ram slotu biraz daha iyi işlemciyi besleyen mosfet kompanent gibi şeylerin kendi anakartıma göre iyi olan bi modele geçmek istemiştim ama işlemciyi yükselteyim o halde
işlemciyi yükseltebiliyosanız zaten yükseltin
bu konuda tartışmaya bile gerek yok

Top Bottom