Neler Yeni

B450M CPU Fan & SYS Fan bağlantıları için destek

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bertan Gür
Merhabalar,

Sistem üzerine çift fanlı kule soğutucu aldım, kendi gelen adaptörü ile soğutucuyu CPU Fan 4-pin olarak bağladım. Kasamın fanları sesli ve ışıklı olduğu için Arctic P12 fan aldım (3 adet). Ön panelimdeki fanlar direk PSU üzerine bağlı ve benim aldığım fanlar 4-pin tarzı. Anakartım üzerinde sadece sys_fan1 var boşta olan ve buraya 3 fan bağlamak için görseldeki ürünü aldım (an itibariyle verdim siparişi, elime geçmedi henüz). Kafama takılan soru 3 adet fanı bu konnektör ile bağladığımda yüklenme veya benzeri bir sorun ile karşılaşır mıyım bilemedim. Hazırda zaten işlemci için 2 fan anakarta bağlı ilave olarak sys_fan üzerine 3 fan daha bağladığımda sorun mu olur diyorum kendime.

YT üzerinde çeşitli vidyolara denk gelsemde teknik anlamda pek bilgi bulamadım. ürün linkini paylaşmak doğru oluyor mu bilemedim ama aşağıdaki gibi geçiyor.

4 Port Fan Çoklayıcı Y PWM Splitter 4 pin CPU 12v Switch Power Güç IDE Çoğaltıcı Molex Kablosu​

31OuymcpKSL._AC_.jpg

Diğer baktığım ürün de içimde biraz korku olduğu için PSU bağlantılı konnektör mü kullansam. Bu üründe şu ;

10 Port Fan Çoklayıcı Y PWM Splitter 4 pin 12v Switch Power Güç IDE Çoğaltıcı Molex Kanal Kasa​

413N5vswSXL._AC_.jpg

destek için teşekkür ederim.

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ikinci fotoğraftaki ürün molexten güç alınca tam rpm döndürebiliyormuş tüm fanları, ilk resimdeki direkt sys_fan pininden güç alacak.

sys_fan pinlerinin verebildiği maksimum güç 0.9a-1a arası, 3 tane p12 fanı kaldıracaktır. bunun hesabı için fanın arkasındaki etiketten amper değerine bakabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,971
Üyeler
152,382
Son üye
Heize
Top Bottom