Neler Yeni

B450M S2H V1 5600 ve 5600x uyumlu mu ?

bartukarl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bartu Karlı
Merhaba. B450M S2H Gigabyte VS. 1 anakart 1650S TUF Gaming ekran kartı ve Ryzen 5 2600 işlemci kullanmaktayım. Arada Twitch'de 120FPS 938p Valorant yayınları yapmaktayım ancak bu işlemciyle en fazla 90-110 FPS görüyorum ki bu yayın yapmasam bile oluyor ve bu beni 165Hz kullandığımdan çok rahatsız etmekte. Bu yüzden 5600X veya 5600 almayı düşünüyorum. İlk sorum bu işlemciyi değiştirmeye kafaya koydum değiştirirsem bu anakartıma ve ekran kartıma yeterli gelir mi gelirse de bu işlemci beni yeteri kadar götürür mü? Bir de oturduğum muhitten ötürü kalkıp işlemciyi değiştirtebileceğim bir yer yok. Bu işlemi ben gerçekleştirebilir miyim? Abim bu işlemcilerin benim anakartıma uygun olmadığını belirtiyor yardımcı olur musunuz?

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Mustafa Polat
Merhaba. B450M S2H Gigabyte VS. 1 anakart 1650S TUF Gaming ekran kartı ve Ryzen 5 2600 işlemci kullanmaktayım. Arada Twitch'de 120FPS 938p Valorant yayınları yapmaktayım ancak bu işlemciyle en fazla 90-110 FPS görüyorum ki bu yayın yapmasam bile oluyor ve bu beni 165Hz kullandığımdan çok rahatsız etmekte. Bu yüzden 5600X veya 5600 almayı düşünüyorum. İlk sorum bu işlemciyi değiştirmeye kafaya koydum değiştirirsem bu anakartıma ve ekran kartıma yeterli gelir mi gelirse de bu işlemci beni yeteri kadar götürür mü? Bir de oturduğum muhitten ötürü kalkıp işlemciyi değiştirtebileceğim bir yer yok. Bu işlemi ben gerçekleştirebilir miyim? Abim bu işlemcilerin benim anakartıma uygun olmadığını belirtiyor yardımcı olur musunuz?
Bu videoda uyguladıklarını yaparak 5600 veya 5600x'i kullanabilirsin
Diğer sorulara gelirsek 5600'e geçersen FPS'n tabii ki artar
İşlemci takmak zor bir şey değil dikkatlı olursan basit iş

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
İlk önce bios güncellemesini yap sonra bu linkten işlemciyi alabilirsin zaten elinde stok fan var o yüzden kutulu almana gerek yok illa dersen ki kutulu Alican kutulu seçenekleri de bu linkte var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
yunus emre şahin
düz 5600 alabilirsin aradaki fiyat farkı kadar performans farkı yok x almana değmez videodaki gibi sadece bios güncelleyerek yeni işlemci takabilrsin,ama 5600 alacaksan yanına ucuz bi kule tipi almanda fayda var stok soğutucuyla bile 90 dereceleri görebiliyor, bütçen biraz varsa ucuz bi kule tipi yanınada wipaste c2 ya da arctic mx4 güzel kombo olur

bartukarl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bartu Karlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk önce bios güncellemesini yap sonra bu linkten işlemciyi alabilirsin zaten elinde stok fan var o yüzden kutulu almana gerek yok illa dersen ki kutulu Alican kutulu seçenekleri de bu linkte var.
Gıgabyte'ın kendi sitesinde destek vermediğini gösteriyor işlemci için ve aşırı araftayım yardımcı olur musunuz kullanan birisiyle veyahut bana bir kanıt sunabilir misiniz kullanabileceğime dair çünkü abime videoyu göstermeme rağmen sitede destek vermiyor N/A ibaresini gösteriyor hala ne anlatıyorsun gibi bir karşılaşımla bulunuyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
yunus emre şahin
Gıgabyte'ın kendi sitesinde destek vermediğini gösteriyor işlemci için ve aşırı araftayım yardımcı olur musunuz kullanan birisiyle veyahut bana bir kanıt sunabilir misiniz kullanabileceğime dair çünkü abime videoyu göstermeme rağmen sitede destek vermiyor N/A ibaresini gösteriyor hala ne anlatıyorsun gibi bir karşılaşımla bulunuyorum
bende Asus prime b450m k var sitesinde desteği gözükmez zaten b350 ya da b450 kartlarda güncelleme ile destek geldi detaylı anlatabilirim dc:Shn#8974

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Mustafa Polat
Screenshot_20230406_161952_Chrome.jpg

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,458
İsim
Emre Zengin
İşlemcileri bu anakarta takabilirsin ama BIOS güncellemen gerek. Windows arama kısmına msinfo32 yazarak ekran görüntüsü atar mısın?

milenix

80+ Gold
Bios güncelle takarsın. 5600x alma onun yerine 5600 al, aradaki farka değmez.

bartukarl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bartu Karlı
Doğrusunuz hocam, biraz geç yazıyorum işlemci aldınız mı?
bir kaç güne alacağım hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcileri bu anakarta takabilirsin ama BIOS güncellemen gerek. Windows arama kısmına msinfo32 yazarak ekran görüntüsü atar mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios güncelle takarsın. 5600x alma onun yerine 5600 al, aradaki farka değmez.
Uzun vadede ekran kartını değiştremeyeceğim 5600x alıp overclock atmayı planlıyorum.

Ekler

• resim_2023-04-08_021431086.png
    resim_2023-04-08_021431086.png
    59.5 KB · Hit: 22
Top Bottom