Neler Yeni

bataryasında sorun olmayan laptopun pilinin kısa sürede bitmesi, batarya büyütme

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
AzKullanılmış SokakLambası
1715765090189.png
1715765117185.png
1715765389380.png

Lenovo ideapad gaming laptopumu 3 yıl önce aldım. tam şarj kapasitesinin bu sürede düşmesini normal karşılıyorum. döngü sayım bu sürede 72 ye ulaştı. Bunları yazma nedenim sorunum pil kapasitesiyle ilgili olmaması. Bilgisayarımı ilk aldığımda rahatlıkla 4-6 saat arasında kullanabiliyordum. Son zamanlarda 1 saat içinde pilinin bittiğini fark etmeye başladım.

Bunun nedeni ne olabilir?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Başka başlık açamadan farklı bir soru daha ekleyeyim
60wh lik bir pil satın alsam bilgisayara takabilir miyim, nasıl takabilirim?
%40- %50 daha uzun kullanım süresi sağlar mı?

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
umut şahin
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
Lenovo ideapad gaming laptopumu 3 yıl önce aldım. tam şarj kapasitesinin bu sürede düşmesini normal karşılıyorum. döngü sayım bu sürede 72 ye ulaştı. Bunları yazma nedenim sorunum pil kapasitesiyle ilgili olmaması. Bilgisayarımı ilk aldığımda rahatlıkla 4-6 saat arasında kullanabiliyordum. Son zamanlarda 1 saat içinde pilinin bittiğini fark etmeye başladım.

Bunun nedeni ne olabilir?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Başka başlık açamadan farklı bir soru daha ekleyeyim
60wh lik bir pil satın alsam bilgisayara takabilir miyim, nasıl takabilirim?
%40- %50 daha uzun kullanım süresi sağlar mı?
eğer tek hücreli ise aynı boyutta ve aynı soket ise uyar ancak çok hücreli ise yani birden fazla pil var ise o pil ile aynı modele ait daha yüksek kapasiteli pil alıp birleşirerek takın elinizden geliyorsa gelmez ise yapabileceğiniz tek hücreli bataryayı alırsınız

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Tolga
Ben olsam öncelikle format atıp pil süresini gözlemlerdim. Arka planda çalışan programlar eklenmiş olabilir, bilgisayara sürekli yük bindirecek virus vb olabilir. Önce bunlardan kurtulup pil sürenize bir bakın bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,223
Üyeler
153,849
Son üye
CYCLORN
Top Bottom