Neler Yeni

Battlefield 1 ve Pubg Çökme

ellidokuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
Selamlar, ryzen 5600 ve rtx 3070ti'li yeni bir pc aldım. Fakat ilk başlarda pubg'de sürekli çökme yaşıyordum. Biostan sadece ramlerim xmp profil 1 3600 mhz olarak ayarlı. İşlemci ayarlarında ki overboostu default yaptım pubg düzeldi. Şimdi Battlefield 1 aldım ve 1 saat içerisinde 3 kez şu alttaki çökmeyi yaşadım. Sürücülerim güncel. İnsurgency Sandstorm oynuyorum ilk başlarda o da çöküyordu ama işlemci ayarlarını default yaptıktan sonra o da düzeldi. Ama bu çökme olayları bilgisayardan beni soğuttu. Pckolikten aldım üzerinde win10 yüklü geldi. Temiz bir win11 mi kursam bilmiyorum. Yıllar sonra tam herşeyi rahat çalıştıracak bir pc aldık dedik şimdi de bu hatalar başımı ağrıtıyor. Fikirlerinizi bekliyorum. Tam donanım listesi şu; Ryzen 5600, Gigabyte Aorus 3070Ti, Gigabyte B550 Gaming X V2, GSkill 8 Gb 3600 Mhz x2. Kule tipi soğutucumla beraber sıcaklıklarım 67-68 dereceleri asla geçmiyor. Zaten sistem yeni.
Ekran Görüntüsü (4).png

Reav

80+ Silver
Windows 11 pişmanlıktır diyolar çoğu forumda ekran kartları için win 10 dönün hocam.
En iyi oyun performansını windows 11 veriyor en iyi sürüm win11 şuan en güncel sürümünü kurarsan yanlış bilgi

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
En iyi oyun performansını windows 11 veriyor en iyi sürüm win11 şuan en güncel sürümünü kurarsan yanlış bilgi
Forumlardan araştırdığım ve youtube de araştırdığım kadarıyla çoğu oyuncu windows 10 tercih ediyor hocam tabi kişiden kişiye değişir göze hangisi hoş geldiyse insan onu severmiş :)

Reav

80+ Silver
Ben Windows 11e geçtim sadece 20dk dayanabildim hemen format attım 10a geçtim.d
8Gb ram olmadığı sürece win11de sorun yaşamazsın tasarımlar olarak sevmemişsindir ayrı ama en iyi değerleri win11de alabiliyoruz şuan oyunlarda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Forumlardan araştırdığım ve youtube de araştırdığım kadarıyla çoğu oyuncu windows 10 tercih ediyor hocam tabi kişiden kişiye değişir göze hangisi hoş geldiyse insan onu severmiş :)
Göze hoş gelmesiyle alakalı demedim en iyi performansı windows 11 veriyor oyunlarda bakabilirsin benchmarklardan.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
8Gb ram olmadığı sürece win11de sorun yaşamazsın tasarımlar olarak sevmemişsindir ayrı ama en iyi değerleri win11de alabiliyoruz şuan oyunlarda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Göze hoş gelmesiyle alakalı demedim en iyi performansı windows 11 veriyor oyunlarda bakabilirsin benchmarklardan.
Peki hocam :)

ellidokuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum. Oyuna girdim 5 dk geçmeden yine aynı hatayı verdi. Zaten pek sevmedim iade ederim dedim insurgency sandstorma girdim. Saatlerce oynadığım oyun 10 dk içerisinde şu alttaki hatayı verdi şimdi de. Kafayı yiyecem az kaldı.
Ekran Görüntüsü (6).png

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum. Oyuna girdim 5 dk geçmeden yine aynı hatayı verdi. Zaten pek sevmedim iade ederim dedim insurgency sandstorma girdim. Saatlerce oynadığım oyun 10 dk içerisinde şu alttaki hatayı verdi şimdi de. Kafayı yiyecem az kaldı.
Alıntıyı görüntüle
Hocam böyle şeyler genellikle oyun dosyalarından dolayı da kaynaklanıyor tam emin konuşamıyorum sana da yanlış bilgiler vermemek için ama fortnide'de filan böyle hatalar olunca bazı dosyaları silince düzeliyor

ellidokuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
Hayır hadi tamam bf1'den vazgeçtim. Sorunsuz oynadığım oyuna ne oldu şimdi de hata verdi. Donanımsal mı yazılımsal mı onu anlamak güç. Daha 1 aylık pc, satıcıyla iletişime geçsem derdimi nasıl anlatacam ? Saçma sapan çıkmaz bir durum.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Hayır hadi tamam bf1'den vazgeçtim. Sorunsuz oynadığım oyuna ne oldu şimdi de hata verdi. Donanımsal mı yazılımsal mı onu anlamak güç. Daha 1 aylık pc, satıcıyla iletişime geçsem derdimi nasıl anlatacam ? Saçma sapan çıkmaz bir durum.
Umarım büyük bir sorun yoktur hocam böyle sorunları youtube de araştırarak da çözebilirsiniz daha işe yarayabilir.

ellidokuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
Bilmiyorum sebebi bu muydu ama biostan xmp kapatarak ramleri default frekansa çektim. Yaklaşık 2 saat gibi bi süre bf1 hata falan vermedi. Ramlerde mi problem var acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,901
Üyeler
149,100
Son üye
Emirhan3214
Top Bottom