Neler Yeni

Bedelli askerlik için sevk tarihim 7 eylül bozarsam

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

zamzom

80+
Merhaba
Bedelli askerlik için sevk tarihim 7 eylül bozarsam ve parayı alıp 6 ay gitmek istediğimde tekrar ileri bir tarihe mi atar aynı yere mi giderim? zaten bedelli başvurusu yaparken tecilim bitmişti ve sonradan gene baya uzadı bu sayede artık tekrar bozunca ileri bir tarihe gene atarsa artık o bekleme süresini göze alamam maalesef. veya askere gidince orda karar değiştirebiliyor muyuz o olmaz heralde.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
Merhaba
Bedelli askerlik için sevk tarihim 7 eylül bozarsam ve parayı alıp 6 ay gitmek istediğimde tekrar ileri bir tarihe mi atar aynı yere mi giderim? zaten bedelli başvurusu yaparken tecilim bitmişti ve sonradan gene baya uzadı bu sayede artık tekrar bozunca ileri bir tarihe gene atarsa artık o bekleme süresini göze alamam maalesef. veya askere gidince orda karar değiştirebiliyor muyuz o olmaz heralde.
askerlik anım olmadı ama eger 100k verdiysen boz 6 ay yap 80k verdiysen 1 ay yap gel ztn bedeli askerlikte kimse seni pek takmıo çevremde gidenler o şekildeydi

zamzom

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
askerlik anım olmadı ama eger 100k verdiysen boz 6 ay yap 80k verdiysen 1 ay yap gel ztn bedeli askerlikte kimse seni pek takmıo çevremde gidenler o şekildeydi
ya yok başıma iyi şeyler gelmedi ve uzaklaşma ihtiyacı cok istiyorum ondan gerekirse 6+ 6 ay imza atıp asgeri ücrete daha durmak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim için önemli olan şu yani direkt o tarihte hemen farklı bir sevk yeri falan mı verilcek yoksa bi 3-4 ay gene itelicek mi o hoşuma gitmez işte :&

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
bu konuda bi bilgim yok işte :unsure::whistle: askerinin işi belli olmaz diyim eski askeri sistem yok çunki onun farkındayım :D

zamzom

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu konuda bi bilgim yok işte :unsure::whistle: askerinin işi belli olmaz diyim eski askeri sistem yok çunki onun farkındayım :D
geçen seneden beri tecil hakkım yokken eylül ayında gidicem diyordum bedelliye karar verdik taa öbür eylüle kaldı bu eylül de şimdi tekrar 6 aya çevirince sistemin bug ini bulmuş gibi devamlı ileri tarihe mi atıcak saçma bi olay ama :D

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
geçen seneden beri tecil hakkım yokken eylül ayında gidicem diyordum bedelliye karar verdik taa öbür eylüle kaldı bu eylül de şimdi tekrar 6 aya çevirince sistemin bug ini bulmuş gibi devamlı ileri tarihe mi atıcak saçma bi olay ama :D
eylül ayında benimde abim gidicek bakalım ona da mı aynı şey olucak unutmasam yazarım :ROFLMAO:

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
tabi bedelli için para ödediysen hangi yıl ödediysen diğer yıla atıyor.
hmmm sanırım seneye kaldı gerçi aralık ocak gibi yapılmışı başvuru 80k ödedi abim hiç bi yere gitmıyor :blobdance:

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
7 Eylüle daha var büyük ihtimal 7 eylülde postalarlar. En kötü ihtimal Ağustos celbi olduğun için eylül değilde ekimde kesin alırlar.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
anladım hayırlısı olsun şimdiden umarım ben de bu eylül de 6 ay falan giderim böyle uzunca bi kafa dinlemeye yok olmaya ihtiyacım var
kafa dinlemeye diye komutandan azar işitmek o da iyi

zamzom

80+
7 Eylüle daha var büyük ihtimal 7 eylülde postalarlar. En kötü ihtimal Ağustos celbi olduğun için eylül değilde ekimde kesin alırlar.
12 ağustos gibi kuzenimin nişanı var eylül 7 sevk tarihimdi gene eylül veya ekim olursa süper olur ama erkene de çekerse bir anda çok kötü olur nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum asker şubeye gidip danışsam boş yere vakit alma ne yapıyosan yap derler mi acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

kafa dinlemeye diye komutandan azar işitmek o da iyi
ya inan kafa dinleme değil çok kötü şeyler başıma geldi saatlerce nöbet tutabilirim sessizlikte

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
12 ağustos gibi kuzenimin nişanı var eylül 7 sevk tarihimdi gene eylül veya ekim olursa süper olur ama erkene de çekerse bir anda çok kötü olur nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum asker şubeye gidip danışsam boş yere vakit alma ne yapıyosan yap derler mi acaba
Ağustosa çekebileceklerini zannetmiyorum. Zaten bu sene sevkleri ertelemişler sanırım yığılmalar olmuştur. Askerlik şubesine gidebilirsin en fazla ne olabilir ki? Senin gideceğin yeri onlar belirlemiyor korkulacak bir şey yok.

Askerliğe kafa dinlemeye gitmeyi düşünüyorsun ancak düşeceğin yere göre neler yaşarsın Allah bilir. Akdenizde temmuz ağustos ayında kışlık giyerek bedelli yapanlar var. Gittiğin yerde kantin, restoran yetersiz olabilir hatta hiç olmayabilir. Tek aktiviten tuşlu telefonunda yılan oynamak bile olabilir, onuda uykundan fedakarlık edip oynayabilirsen tabii.

Şuan sana güzel gibi gelse de öyle bir belirsizliğe girersen, dışarıyı mumla ararsın.
Sıkı bir yere düşersen doğusu batısı yok. Sabah kalktığından akşam yatana kadar yapacakların saatine kadar bellidir. 1 Dakika geç kaldığında veya kaytardığında askerliğini uzattıkça uzatırlar. Hani daha detaya girmeyeyim de alırlar oraya buraya yürütürler bekletirler ama hiç bir şeyin sonunu kestiremezsin. Sürekli nereye gidiyoruz ne yapacağız sorularından beynin sulanır.

Küçücük bir metal dolabın olur. Onun bile eşya dizme kuralı var. Her gün kontrol edilir ve dolabın alabileceğinden daha az eşya koydururlar. Sürekli eşyalar yer değiştirebilir (başkalarının dolabında olabilir). Askerlikte hırsızlık olmaz yer degistirme olur 😂 Ömründe görmediğin tahmin edemediğin tiplerle 1 kol mesafesinde uyursun.

Parayıda en geç aralıkta yatırdığını düşünürsek o paranın değeride kaybolmaya devam edecek. Senin yerinde olsam bedelliden devam ederim.
Yol izni 1 ile 3 gün arası oluyor. Yani en geç 26. gün öğlen çıkmış olursun. En kötü senaryolara denk gelsen bile kafayı iyice sıyırmamak için az kaldı diye umudun olur.

Son düzenleme:
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom