Neler Yeni

Bel veya kalçamı incittim

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
700
İsim
Ömer Aslan
Ben bi şekilde kalça yada beli incittim 15 gün önce beyler. Kalçamda zaten platin var. Çok uzun süre oturur yada zorlarsan kalçayı. Aşırısı sıcaklık ve uyuşma oluyor. Tomografiyi bekliyorum 10 gün sonra çıkacak. Tahmininiz var mı? Ne olabilir? Ameliyat falan derler diye korkuyorum 🥺

yusuftheayay

80+ Bronze
Moloz taşıdıktan sonra benim belimdede ara ara ağırmalar oluyor, korkuyom valla bel sıkıntı

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
700
İsim
Ömer Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
bro benım agrı degıl yanma ve uyusma
Vertabralarını çatlatmış olabilirsin içindeki BOS (omur ilik sıvısı) disk dışına çıkıp sinirlere temas etmiş olabilir yani bel fıtığı deniyor buna.
İnvaziv işlem uygulanması muhtemel umarım ciddi değildir, yoksa ameliyat şart olur, ama platin var diyorsun nasıl dikkat edemedin ben yıllar önce apandisit ameliyatı oldum yıllardır 10 20sn üzeri koşmuyorum sağlığımdan değerli değil hiç bir şey.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,189
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Vertabralarını çatlatmış olabilirsin içindeki BOS (omur ilik sıvısı) disk dışına çıkıp sinirlere temas etmiş olabilir yani bel fıtığı deniyor buna.
İnvaziv işlem uygulanması muhtemel umarım ciddi değildir, yoksa ameliyat şart olur, ama platin var diyorsun nasıl dikkat edemedin ben yıllar önce apandisit ameliyatı oldum yıllardır 10 20sn üzeri koşmuyorum sağlığımdan değerli değil hiç bir şey.
Bos central canalın içinde fıtıkla alakası yok. Fıtık dediğimiz şey intervertebral disklerin bombeleşmesi sonucu sinire baskı yapması. Bilginiz olmayan konularda yorum yapmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca apandisit ameliyatıyla koşunun ne alakası var. İyileştikten sonra her türlü aktiviteyi eskisi gibi yapabilirsiniz. Hastaya gelince fiziksel muayene ve radyolojik görüntüleme sonuçları olmadan tanı koymak imkansız. Size de forumdan tıbbi yorum almamanız konusunda uyarayım. Zira insanlar bilgisi olmadan yorum yapıyor. Ameliyat falan derlerse de korkulacak veya üzülecek bir şey yok. Hekimler kimseyi yok yere ameliyat etmiyor. Her şey insanların sağlıklı olması için. Geçmiş olsun.

Top Bottom