Neler Yeni

Benim işlemcim AMD Radeon HD 7400M destekliyor mu?

HP Kullanıcısı

80+ Bronze
Merhabalar. Benim cihazda Intel Core i5 2430M CPU 2,40 GHz, 6 GB RAM ve 750 GB HDD var. Benim ekran kartım Intel HD Graphics 3000 ve HD 3000'nin harici bir ekran kartı daha var diyorlar ama bende yok. Sistemim AMD Radeon HD 7400M ekran kartını destekliyor mu? Destekliyorsa şimdi yükleyeceğim. Neden soru sordun derseniz HD 3000 oyunlarda kasıyor.

Destekliyor mu?

Cevap verirseniz sevinirim.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Yahu gerçekten bunu soruyor musun? Eğer PCI express x16 yuvası varsa destekler. Ama laptobund bu yuva olmayacağı için desteklemez. X8 bile yoktur muhtemelen.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Merhabalar. Benim cihazda Intel Core i5 2430M CPU 2,40 GHz, 6 GB RAM ve 750 GB HDD var. Benim ekran kartım Intel HD Graphics 3000 ve HD 3000'nin harici bir ekran kartı daha var diyorlar ama bende yok. Sistemim AMD Radeon HD 7400M ekran kartını destekliyor mu? Destekliyorsa şimdi yükleyeceğim. Neden soru sordun derseniz HD 3000 oyunlarda kasıyor.

Destekliyor mu?

Cevap verirseniz sevinirim.
HD 3000'in harici bir ekran kartı daha olmaz. Cihazınızda ekstra harici bir ekran kartı daha vardır ve grafik gücü isteyen oyunlarda o kullanılarak performans alırken, günlük işlerde İntel'in dahili grafik birimi olan HD3000 kullanılarak cihazın pil ömrünün uzatılması hedeflenir. Detaylı bilgi için cihazınızın modelini yazarsanız kontrol edip cevap verebiliriz.
Yahu gerçekten bunu soruyor musun? Eğer PCI express x16 yuvası varsa destekler. Ama laptobund bu yuva olmayacağı için desteklemez. X8 bile yoktur muhtemelen.
Laptoplarda "harici ekran kartı takmak" diye bir şey Asus rog flow x13 haricinde yoktur. Yani zaten PCI Express yuvası ile ilgili bir soru sormamış.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
HD 3000'in harici bir ekran kartı daha olmaz. Cihazınızda ekstra harici bir ekran kartı daha vardır ve grafik gücü isteyen oyunlarda o kullanılarak performans alırken, günlük işlerde İntel'in dahili grafik birimi olan HD3000 kullanılarak cihazın pil ömrünün uzatılması hedeflenir. Detaylı bilgi için cihazınızın modelini yazarsanız kontrol edip cevap verebiliriz.

Laptoplarda "harici ekran kartı takmak" diye bir şey Asus rog flow x13 haricinde yoktur. Yani zaten PCI Express yuvası ile ilgili bir soru sormamış.
O zaman zaten dediğimde direk olmuyor diye bir sonuç çıkarabiliriz.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
O zaman zaten dediğimde direk olmuyor diye bir sonuç çıkarabiliriz.
Yanlış bir yaklaşımda bulunuyorsunuz. Laptoplarda diğer mesajımda belirttiğim gibi grafik gücü isteyen oyunlarda harici ekran kartı kullanılarak performans alırken, günlük işlerde İntel'in dahili grafik birimi olan HD3000 kullanılarak pilden tasarruf edilir. Arkadaşta harici ekran kartının olduğunu duyunca işlemcim destekliyor mu diye bir konu açmış muhtemelen. Bilgisi olmadığı konularda bilgi almak için konu açması da en doğal hakkı, yanlış bir terim kullandığı için saçma cevaplar vermeye gerek yok.
Model : HP Pavilion G6 1235-so
Cihazınızda HP'nin sitesinde gördüğüm kadarıyla özeliklerinde harici bir ekran kartı bulunmamakta. Ancak özelleştirilmiş olması ihtimaline karşı;
  1. Başlat menüsüne "Aygıt yöneticisi" yazın ve Enter tuşuna basın.
  2. "Görüntü bağdaştırıcıları" sekmesini genişletin ve altında bulunan aygıtların isimlerini buraya yazın.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
İnternette modelin benzer anakartlarını gördüm. PCI express slotu yok. Harici olarak takamzsın. Eğer üzerinde takılı şekilde gelmiyorsa yoktur.

HP Kullanıcısı

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisi olmadığı konularda bilgi almak için konu açması da en doğal hakkı, yanlış bir terim kullandığı için saçma cevaplar vermeye gerek yok.
Aynen hocam bilgim de yoktu, SIR_INDO_SCARF arkadaşımız da kaba cevap veriyordu. Uyardığınız için teşekkür ederim.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver

Screenshot_2022-02-12-10-06-17-005_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
Sanki burada yazana göre ekran kartı işlemcide ki gpu haricinde olmadığı şeklinde bir hisse kapıldım. Sence doğrusu ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen hocam bilgim de yoktu, SIR_INDO_SCARF arkadaşımız da kaba cevap veriyordu. Uyardığınız için teşekkür ederim.
Niye bugün herkes kaba cevap verdiğini ima ediyor yada söylüyor.

HP Kullanıcısı

80+ Bronze
Cihazınızda HP'nin sitesinde gördüğüm kadarıyla özeliklerinde harici bir ekran kartı bulunmamakta. Ancak özelleştirilmiş olması ihtimaline karşı;
  1. Başlat menüsüne "Aygıt yöneticisi" yazın ve Enter tuşuna basın.
  2. "Görüntü bağdaştırıcıları" sekmesini genişletin ve altında bulunan aygıtların isimlerini buraya yazın.
Hocam cihazımı 2.El alırken fotoğraflarda AMD 7400M ekran kartı olduğunu görmüştüm. Driveri silmiş olabilir mi hocam?

1644649728771.png

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Ekran kartının driverini kurmaya çalış kuruluyorsa vardır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,488
Üyeler
147,890
Son üye
kompaden35
Top Bottom