Neler Yeni

Bilgisayar almak için doğru zaman mı?

Hyperrrr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Dindaroğlu
Birkaç haftadır hazır sistemleri araştırıyorum ama hiçbir fiyatına değecek, beni tam olarak tatmin edecek bir sistem bulamadım. Sizce bu dönemde bilgisayar alınır mı? fiyatlar nasıl değişir? Yeni çıkacak ekran kartlarını beklemeli miyim? Ayrıca sistem önerisinde bulunursanız sevinirim. Almayı düşümdüğüm bir sistem var bu sistem hakkında yorumlarınız nedir? Bütçem 40.000₺ - 45.000₺ arasında.

Ekler

• Screenshot_2024-07-31-02-00-28-573_com.opera.gx.jpg
    Screenshot_2024-07-31-02-00-28-573_com.opera.gx.jpg
    325.4 KB · Hit: 40

Raclod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerem
Okul bittiği zaman karne indirimleri vardı 4060 lı sistemler 18k ya kadar düştü beklerim dersen büyük indirim dönemlerini bekle yoksa Türkiye de bir şey alıcaksan hemen almak en mantıklısı.

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Mirhan Yalçın
piyasa karışık yarın ne olacağını tabii ki bilmiyoruz ama bana göre en doğrusu beklemek gibi geliyor.

Kagusto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kağan Ustaoğlu
Türkiye'de her şey çok hızlı değişiyor. Satıcı fiyatlandırmaları, kur oranı, vergiler vs. her an her şey olabilir. Direk parça öneremeyeceğim ama kendim bilgisayar toplamak isteseydim göz önünde bulunduracağım bazı maddeler şunlar olurdu;

... F/P olarak iyi gördüğüm ve performansı uzun vadede tatmin edici bir seviyede olan tüm bileşenleri denk geldikçe almak.

...
Önce herkesin belli bir zaman yeni kartları kullanmasını, test etmesini bekledikten sonra fiyat durumlarına göre ekran kartı seçmek.

...
Yılların AMD fanıyım ama ekran kartlarında oyun üreticileri tarafından gizli bir boykot oluyor gibi. Uzun vadede problem çıkarmaması zor gibi görünüyor AMD ekran kartlarının driver açısından. Bütçe varsa NVIDIA'ya el mâhkum gibi şahsî kanaatim.

...
Hazır kasa işin içine girecekse konu derinleşir, onun hakkında net bir önerim yok. Çünkü f/p olan kasalarda bile bazen en az bir bileşen sistem kararlılığını bozabilen, uyumluluğu %100 olmayan bir parça içerebiliyor.

Özetle;
0-
Mümkünse önümüzdeki 10-15 yılı destekleyen bir anakart.
1-
Önbelleği yüksek ve 6+ çekirdekli Ryzen işlemci, render almayacaksam çok yükseğe kaçmam.
2- 5000 serisi çıkıp biraz zaman geçtikten sonra duruma göre 4000 veya 5000 serisi NVIDIA ekran kartı
3-
16GB+ herhangi MHz DDR5 RAM
4- Parçaların fiyat geçmişi, acaba parçalar gereksiz bir zam yemiş mi ? Yediyse düşmesini beklerim.

alduin0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
Yakın bir zamanda ekonomi iyiye gidecek gibi durmuyor onumuzdeki birkac yil buyuk olasilikla dolar ayni seviyede kalacak sistemi simdi alman senin yararina olur ama mesela 7900gre birkac yil sonra fiyati duscek cunku ustunden zaman geciyor beklemenr gerek yok

Top Bottom