Neler Yeni

bilgisayar boşta 38 derece oluyor

TRemeksiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hakan Akbay
merhaba arkadaşlar bilgisayarım sadece tarayıcım açıkken bile 37-38 derece arası oluyor aka plandaki uygulamaları bile kapattığım hale böyle mesela ggeçenlerde the last of us 1 indirdim pc çöküyor ama sistemim kaldırıyor? çok fazla ısınıyor bilgisayar mesela the last of us girdiğimde cpu 100 dereceleri görüyor ekran kartı 65-75 derece arası oluyor ve ekran kartını %98 civarı cpu yu ise 65-89 arası kullanıyor bu oyun içi grafik ayarlarını düşürmeyi denedim işe yaramadı sistem
rx 6700 xt dual 12 gb ekran kartım
ryzen 7 5700x işlemci
asus prime b450 m k-ll anakart
PowerBoost VK-D502T 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
AMD Wraith Stealth AMD Uyumlu Hava Soğutucu işlemci soğutucum
çoğu oyunu rx 6600 gibi ekran kartlarında oynayabilenler var rahat bir şekilde neden bende böyle bir sorun var yada neden pc ısınınca yada yük altında istemsizce otomatik bir şekilde kapanıyor yardım eder misiniz?
not: bilgisayarı ilk aldığımda 26 derecelerde geziniyordu boştayken

TRemeksiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hakan Akbay
Merhaba, kasanın ön tarafı cam bu yüzden ön paneli açık kullanmalısın fark olacaktır tahminimce ön tarafdan hava almıyor kasa. Soğutucu olarakda çok mükemmel bir şey almana gerek yok 65w tdpsi var tek fanlı bir kule tipi yetecektir stok soğutucu bile aslında iş görmesi gerekiyor tahminimce kasadan dolayı sorun yaşıyorsun denedikten sonra bilgilendirir misin?
bence de kasadan çünkü kasaya hava girişi yok kasanın ön taraf cam dediğin gibi o camları açıp fanların olduğu yere toz filtresi alacağım hani gene olmazsa soğutucu alırım

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
merhaba arkadaşlar bilgisayarım sadece tarayıcım açıkken bile 37-38 derece arası oluyor aka plandaki uygulamaları bile kapattığım hale böyle mesela ggeçenlerde the last of us 1 indirdim pc çöküyor ama sistemim kaldırıyor? çok fazla ısınıyor bilgisayar mesela the last of us girdiğimde cpu 100 dereceleri görüyor ekran kartı 65-75 derece arası oluyor ve ekran kartını %98 civarı cpu yu ise 65-89 arası kullanıyor bu oyun içi grafik ayarlarını düşürmeyi denedim işe yaramadı sistem
rx 6700 xt dual 12 gb ekran kartım
ryzen 7 5700x işlemci
asus prime b450 m k-ll anakart
PowerBoost VK-D502T 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
AMD Wraith Stealth AMD Uyumlu Hava Soğutucu işlemci soğutucum
çoğu oyunu rx 6600 gibi ekran kartlarında oynayabilenler var rahat bir şekilde neden bende böyle bir sorun var yada neden pc ısınınca yada yük altında istemsizce otomatik bir şekilde kapanıyor yardım eder misiniz?
not: bilgisayarı ilk aldığımda 26 derecelerde geziniyordu boştayken
dostum oc yapmayı dene frekans arttırıp yada belli bir yerde sabit tutup core voltajı düşürmeye çalış otoda bırakınca yüksek voltajla çalışıyor genelde sıcaklığı etkiler bu sayede en azından hiç masrafsız bu çözümü deneyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kürşat Metin Öztürk
emin misiniz yani kötü bir şey çıkmaz demi sonra al iade et yenisini al gibi işlerle uğraşmak istemiyorum yani gerçekten işe yararmı??
ve önerdiğiniz ürünün sitesi güvenilir midir acaba? gelbura.com
Kendim aldım kullanıyorum ryzen 5600 90 dereceye çıkıyordu suan 65 lerde gelbura dan aldim bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen masterdan undervolt yapmayi deneyebilirsin belli frekans ve voltaja sabitlersen iyi bir performans alırsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,738
Üyeler
156,663
Son üye
EMRE:
Top Bottom