Neler Yeni

Bilgisayar gündelik kullanımda aniden donuyor ve reset atmadan düzelmiyor!

Pranchard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımın daha önce anakartında arıza olduğundan yeni anakart alıp değişim yapmıştım, bilgisayar ilk gün sorunsuz bir şekilde çalışırken 2-3 saat kullanımdan sonra yeşil ekran yemeye başladım (insider programına dahildim ve Windows 11 kullanıyordum) arka arkaya bilgisayarı hep açtığımda yeşil ekranla karşılaşınca zor zar bir şekilde Windows 10'a döndüm, fakat sorunum halen devam ediyor. Bilgisayar şimdi Windows 10 bazen bilgisayar açıldığı gibi 5-15 dakika arası aniden fare, klavye kitleniyor ve bilgisayara restart atmadan kendine gelmiyor, bazen aniden mavi ekran yiyorum. Sorunumun ramlerden kaynaklandığını düşünerek ramlerimi tek tek denedim (2x8gb kullanıyordum) fakat iki ramde de aynı sorunum devam ediyordu, Memtest her hangi bir sorun algılamadı bende slotlarını değiştirdim fakat sorunum halen devam ediyordu bende acaba HDD veya SSD mi sorunlu diyerekten HDTune testine soktum ve her hangi bir sorun bulamadı, ısınma değerleri gayet normal, kullanım değerleri gayet normal, bazen yük varken aniden kitleniyor bazen hoş geldiniz ekranında bile aniden kitleniyor, tüm sürücülerim güncel, BIOS güncelledim, chipset sürücülerini kurdum, ekran kartı sürücülerini DDU kullanarak kaldırıp tekrar kurdum, ses ve internet sürücülerimi güncelledim fakat sorunum halen devam ediyordu. Dün gece bilgisayarı kullanırken semtin elektrikleri gitti ve elektrikler geldiğinde bilgisayar internetsiz başladı, yaklaşık 4-5 saat aralıksız kullandım, oyunlar oynadım ve aniden donmadı ve mavi ekrana rastlamadım fakat bugün sabah bilgisayarı internet kablosu takılıyken başlattığımda yine 5-15 dakika içinde mavi ekran veya aniden kitlenmeyle karşılaşıyordum ve garip bir şekilde mavi ekran aldığımda %100 olana kadar beklememe rağmen Minidump klasörü bomboş, CMD üzerinden sfc/scannow gibi komutlar kullanarak sorunları tespit etmeye çalıştım, sorunlar tespit edildi ve çözüldü diyor fakat artık daha sık donuyor ve mavi ekran yiyorum, Windows 11 kaynaklı olduğunu sanıyorken sorunumun Windows 10'da devam etmesi üzdü ve sorunumu çözemedim. Virüs kaynaklı olduğunu düşünerek farklı programlarla tarama yaptım fakat her hangi bir virüse rastlanmadı. Sorunumun donanım kaynaklı olduğunu düşünürken internet yüzünden böyle bir şey olması iyice kafamı karıştırdı ve sorunu çözemiyorum, sizce sorun ne olabilir? Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
mahmut yusuf
kanka ethernet kablosunda sorun olabilirmi yada anakart ın wifi li ise wifi ında sorun olabilirmi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,617
Üyeler
151,927
Son üye
bordoma
Top Bottom