Neler Yeni

Bilgisayar kasası kendim monta edebilir miyim ?

SinanKurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sinan Kurt
Merhaba arkadaşlar kasa topladım ve gereken herşeyi aldım fakat kasayı bilgisayarcı da toplayacağım galiba onun için de 50 100 arası fiyat istiyor peki ben bunu kendim yapabilir miyim evde ve ne kadar sağlıklı olur hiç yapmadım ilk açılınca ne olacak hiçbir fikrim yok . Belirtmek istediğiniz ince detaylar var mı nelere dikkat edilmeli

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,581
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Merhaba arkadaşlar kasa topladım ve gereken herşeyi aldım fakat kasayı bilgisayarcı da toplayacağım galiba onun için de 50 100 arası fiyat istiyor peki ben bunu kendim yapabilir miyim evde ve ne kadar sağlıklı olur hiç yapmadım ilk açılınca ne olacak hiçbir fikrim yok . Belirtmek istediğiniz ince detaylar var mı nelere dikkat edilmeli
Kendin topla bilgisayarcıya güven olmaz. Video izleyerek yapabilirsin çok zor değil.

MericV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Meriç V
evet yaparsın bende 15 gün önce kenddim topladım bir çok video var youtube da onları izleyip yaparsın sandığım kadar zor değilmiş çok kolaymış 15 -20 dk topladım

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Bilgisayarcılar hem özensiz yapıyor hem para alıyor. Ben hiç bilgisayar toplamayı bilmeyen arkadaşıma kamera açtırtarak bilgisayar toplattırtım sen kendin yaparsın çok basit

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Durmuş Tetik
İlk bilgisayar alacağım zaman bende yapamam diye korkuyodum özellikle psu kablo kısmında, ama youtube dan yardım alarak yapabilirsin. Çok zor değil

alex jensen

80+ Silver
sadece işlemci fanı monte etmek zorluyor gerisi kolay

MericV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Meriç V

fatihmra

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
zor birsey yokki kasa koyacan onune anakart vidalari alta takacan anakart koyup ust vidalar ile sabitleyeceksin. psu kablosunu anakarta baglican. ram ekran karti takmak cocuk oyuncagi zaten. islemci isareti var isarete gore takacaksin uzerine kaliteli bir termal macun sür pervane tak tamam ssd takinca islem biter.
kolay 2-3 video izle yaparsin her kasa nerdeyse ayni

SinanKurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sinan Kurt
zor birsey yokki kasa koyacan onune anakart vidalari alta takacan anakart koyup ust vidalar ile sabitleyeceksin. psu kablosunu anakarta baglican. ram ekran karti takmak cocuk oyuncagi zaten. islemci isareti var isarete gore takacaksin uzerine kaliteli bir termal macun sür pervane tak tamam ssd takinca islem biter.
kolay 2-3 video izle yaparsin her kasa nerdeyse aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

kolay 2-3 video izle yaparsin her kasa nerdeyse ayni
Peki anakarti takarken kasaya tam temas etmemesi ederse kısa devre yapar yönünde ki yorumlara aklım takıldı . Termal macun işlemcinin yanında geliyor galiba onu ayrı almam gerekiyor mu ve bide son olarak kurulumu yaptıktan sonra nasıl bı ekran karşıma çıkacak format mı atmam gerekecek direk

sadece işlemci fanı monte etmek zorluyor gerisi kolay
Peki anakarta vida çıkmadı bu vidalar kasa da mı olacak ya da ayrı mi almam gerekecek

İlk bilgisayar alacağım zaman bende yapamam diye korkuyodum özellikle psu kablo kısmında, ama youtube dan yardım alarak yapabilirsin. Çok zor değil
Ohh tamam şuan bi güven geldi teşekür ederim

evet yaparsın bende 15 gün önce kenddim topladım bir çok video var youtube da onları izleyip yaparsın sandığım kadar zor değilmiş çok kolaymış 15 -20 dk topladım
Peki topladıktan sonra ki işlemler ne format mı direk formattan sonra bı sorun olur mu

Son düzenleme:

alex jensen

80+ Silver

Peki anakarti takarken kasaya tam temas etmemesi ederse kısa devre yapar yönünde ki yorumlara aklım takıldı . Termal macun işlemcinin yanında geliyor galiba onu ayrı almam gerekiyor mu ve bide son olarak kurulumu yaptıktan sonra nasıl bı ekran karşıma çıkacak format mı atmam gerekecek direk

Peki anakarta vida çıkmadı bu vidalar kasa da mı olacak ya da ayrı mi almam gerekecek

Peki topladıktan sonra ki işlemler ne format mı direk formattan sonra bı sorun olur mu
amd fanlarda kendi termal macunu sürülü geliyor almana gerek yok kısa devre vs hiç takılma en zor kısmı işlemci fanı montajı o da kolay aslında ama aralarında en zoru sorun olursa yaz bana yardımcı olurum

SinanKurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sinan Kurt
amd fanlarda kendi termal macunu sürülü geliyor almana gerek yok kısa devre vs hiç takılma en zor kısmı işlemci fanı montajı o da kolay aslında ama aralarında en zoru sorun olursa yaz bana yardımcı olurum
Tamamdır çok teşekkür ederim

MericV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Meriç V

anakart temas edince kısa devre yapmaz vidalar kasadan çıkar topladıktan sonra windows usb si takıyorsun kasaya (önceden hazırlaman gerek) biostan o usb yi seçip direk windows kuruyor 4 5 dk bir şey

Top Bottom