Neler Yeni

Mavi Ekran Bilgisayar Kendi Kendine Çözünürlük Değiştiriyor Yardım Lütfen :(

TİTAN.

80+ Platinum
Dostlar tüm otobotları çağırıyorum benim yardım çağrıma cevap verin
@Emmree @MematiBaş🚬 @ImToretto
bilgisayar kendi kendine ekran çözünürlüğünü değiştiriyor
ilk açtığımda normal açık ekran oluyor sonra siyah ekran verip 10 saniye sonra kendi kendine küçültme yapıyor simgeler de dahil olmak üzere her şey küçülüyor
oyunlarda laderbox yapıyor
kasadan cızırtı sesi geliyor ama her zaman değil bunu tam çözemedim ?
özellikleri
ryzen 3 1300x
gtx 1050ti
16gb ram
benim tahminimce ekran kartı driverı yada ramlerle alakalı olduğunu düşünüyorum hepinizin yardımınızı bekliyorum <3

En İyi Cevap
kasayla monitör arasındaki kablo mu hocam arada bağdaştırıcı kullanıyorum ama bu sorun yoktu bir anda çıktı
Aynen o kablo. Sürücüyü silip tekrardan yükle o zaman:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/204803/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran...

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,334
İsim
Emre Zengin
kanka dönüştürücü 0 yeni vga alınca kopmalar kesildi ama ekran blurlu bulanık gibi
Kasanın arkasının fotoğrafını çekip atar mısın? Dönüştürücüyü ya da kabloyu biraz oynatmayı dene bakalım hocam. Gene bulanıklaşma olacak mı diye?

TİTAN.

80+ Platinum
Kasanın arkasının fotoğrafını çekip atar mısın? Dönüştürücüyü ya da kabloyu biraz oynatmayı dene bakalım hocam. Gene bulanıklaşma olacak mı diye?
Kanka bir değişiklik olmuyor ama şimdi fark ettim monitördeki ekran hafif sola kaymış yeni fark ettim
Ama dcde ekran paylaşınca ekran normal gözüküyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,334
İsim
Emre Zengin
Kanka bir değişiklik olmuyor ama şimdi fark ettim monitördeki ekran hafif sola kaymış yeni fark ettim
Ama dcde ekran paylaşınca ekran normal gözüküyor
Monitörün tuşlarının birinde onu otomatik ayarlaması için ayar olacak sırasıyla bütün tuşlara bas hocam.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,334
İsim
Emre Zengin
Kanka monitör eski 1 tuşu kırık
Şimdi yeni bir şey daha fark ettim sol taraf blurlu sağ taraf fullhd gösteriyor
O tuşlardan biri görüntüyü ortalaması gerek hocam. Sen hepsine teker teker basmaya çalış. Yeni monitör alsaydın çok daha iyi olurdu tabi.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,334
İsim
Emre Zengin
Hocam kırım olan tuş monitörü aç kapa tuşu diğer tuş ekranı yapılandırıyor yazıyor ama bir şey değişmiyor
Otomatik yapılandırması gerekirdi. O tuşa yapılandırma sırasında 1 kez daha basınca değişen bir şey olup olmadığını dener misin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,334
İsim
Emre Zengin
Yok kanka hiç bir şey değişmiyor sanırım tek çare monitör VGA kablosunun kalitesinden olabilir mi ?
Kablodan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Benim de çok eski sistemimde öyle oluyordu. O dediğim tuşla otomatik kendisi ayarlıyordu. Monitör değiştirirsen sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,630
Üyeler
142,776
Son üye
gecedenkalmama
Top Bottom