Neler Yeni

Bilgisayar kendi kendine siyah ekran alıyor ve resetleniyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Orkun Erdem Uludağ
Arkadaşlar selam. 3 4 kere tamire verdim. düzeliyor ama 2 ay sonra yine aynı durum yaşanıyor. Genellikle oyun oynarken vesaire yaşıyorum. Ekran donuyor bir müddet sonra siyah ekran oluyor. 2 3 dakika sonra da bilgisayar kendini resetliyor. resetlenip tekrar açıldıktan sonra ilginçtir ki aynı oyunu saatlerce de oynasam böyle bir durum yaşamıyorum. sadece ilk seferde gidiyor pc :d Bunu çözmüş olan varsa lütfen yazsın artık kırıp atıcam ya da parça parça satıcam. Ekran kartı olmasın diye de dua ediyorum. prizi falan da değiştirerek kullandım bu arada. farketmiyor.

r5 3600
msi rtx 2060 ventus
Fury 2x8
b450m a pro
650w psu.

NightWish2434

80+ Silver
lan bırakın şimdi onu bana çözüm lazım ajfopıafsdjkoads bileklerimi kesicem sinirden
demekki neymiş nvidia pişmanlıkmış (!). aga ekran kartındandır yüksek ihtimal . ben anlamam ama sürücü güncel mi bi onu kontrol et.

Dx Muum

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
arda
Arkadaşlar selam. 3 4 kere tamire verdim. düzeliyor ama 2 ay sonra yine aynı durum yaşanıyor. Genellikle oyun oynarken vesaire yaşıyorum. Ekran donuyor bir müddet sonra siyah ekran oluyor. 2 3 dakika sonra da bilgisayar kendini resetliyor. resetlenip tekrar açıldıktan sonra ilginçtir ki aynı oyunu saatlerce de oynasam böyle bir durum yaşamıyorum. sadece ilk seferde gidiyor pc :d Bunu çözmüş olan varsa lütfen yazsın artık kırıp atıcam ya da parça parça satıcam. Ekran kartı olmasın diye de dua ediyorum. prizi falan da değiştirerek kullandım bu arada. farketmiyor.

r5 3600
msi rtx 2060 ventus
Fury 2x8
b450m a pro
650w psu.
Tamire verdiğin yere sor bence onlar daha iyi bilir. Çözümü onda yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Orkun Erdem Uludağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
demekki neymiş nvidia pişmanlıkmış (!). aga ekran kartındandır yüksek ihtimal . ben anlamam ama sürücü güncel mi bi onu kontrol et.
her şey güncel. anakartından ekranına kadar full güncel su anda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Muhammet Bedir Yiğitler
İstersen direkt Furmark testi başlat en az 1 saat dursun bence eğer bi sıkıntı çıkmazsa Prime95 testini başlat yine 1 saat kadar çalışsın. Sıcaklık değerlerinide kontrol edersin. Azda olsa amd işlemciler ufak sıkıntılar yapabiliyor. Örnek bende R5 3600X var işlemci default ayarlarda resete düşüyordu işlemci voltajını ve frekansını sabitledim düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Orkun Erdem Uludağ
İstersen direkt Furmark testi başlat en az 1 saat dursun bence eğer bi sıkıntı çıkmazsa Prime95 testini başlat yine 1 saat kadar çalışsın. Sıcaklık değerlerinide kontrol edersin. Azda olsa amd işlemciler ufak sıkıntılar yapabiliyor. Örnek bende R5 3600X var işlemci default ayarlarda resete düşüyordu işlemci voltajını ve frekansını sabitledim düzeldi.
furmark testi yapıyorum 2. dakikada resetleniyor tıpkı oyundaki gibi. resetlenip tekrar açılınca tekrar sokuyorum 1 saat de olsa sıkıntı çıkmıyor. derece 80 i geçmiyor ekran kartında. işlemci voltaj ve frekansını nasıl sabitlerim nasıl yaparım hiçbir fikrim yok. önceden işlemcinin pinleri yamulmuştu. onu tamir ettirmiştim ama... İşte dediğim gibi en ufak bir fikrim hala yok. acaba diyorum ki, psu yeterli gücü sağlayamadığı için mi böyle bir problem yaşıyorum. ekran kartı arızasından daha iyidir psunun bozulması gibi iyimser bir düşüncem var :( çünkü tamire verdiğimde, adam "psu nun da ömrü dolmak üzere haberin olsun" demişti. psu sağlığını ölçebileceğim bir aplikasyon var mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,748
Üyeler
142,170
Son üye
Tosbağa61
Top Bottom