Neler Yeni

Bilgisayar Mühendisliği Puan türü

MedsoMiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda karaca
Arkadaşlar ben bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Yazılım işlerine çok merak saldım. Ama bir sorun var Fen hakkinda hiçbir bilgim yok sadece matematik biliyorum yani Tyt Ve ayt den sadece matematik çozsem İyi bir üniversiteye yerleşebilirmiyim? Cevaplarınızı esirgemeyin

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,323
İsim
Nejat İşler
İlgilendiği Kategoriler
Gündem,siyaset,PC parçaları,konu dışı
Obp 80 olsa
Ayt de matematiği fullesen
Tyt de matematiği fulleyip Türkçede 30 net yapsan geçen seneye göre 150K sıralama falan ediyor yani ortalama bir yere yerleşirsin hocam

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
40 matematik yaparsan belki.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,222
İsim
Berk Atmaca
Sen fen çalışmaya başla bence

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,275
İsim
bilo
Discord
b1l0
Matı çok sağlam yapacak seviyeye gelirsen azcık bakmayla fenden de 10 15 net yaparsın herhalde, ortalama bir yere yerleşirsin. Üni kadar kişinin çalışmasına da bağlı olan bir bölüm olduğu için denenebilir.
Genel olarak mühendisliklerin ilk senesi benzer olur fizik, calculus, kimya gibi dersler kesin oluyor
Kimya kesin değil hocam, mesela bilgisayar ve elektrikçiler almıyor bizde.

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Nedox Bey
Arkadaşlar ben bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Yazılım işlerine çok merak saldım. Ama bir sorun var Fen hakkinda hiçbir bilgim yok sadece matematik biliyorum yani Tyt Ve ayt den sadece matematik çozsem İyi bir üniversiteye yerleşebilirmiyim? Cevaplarınızı esirgemeyin
iyi bir universiteye yerlesemezsin fen 0 ise.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Açıkçası hayır çünkü AYT için mesela fen'in getirisi çok fazla burada ben bir iki ders yapamadığı için 60 70k yapanları gördüm.
Ayrıca iyi üniversite derken?
Ayrıca tavsiyem yazılım işleri artık tüm mühendisliklere girdi.
Yazılım seviyorsan illaha Bilgisayar seçmek zorunda değilsin bu arada.
Mesela ben EEM okuyorum ve haftada 3 teorik 1 lab olarak yazılım ve algoritma alıyoruz ayrıca alan seçersek ona göre yazılım dersleri de var
Kısacana artık yazılım mühendisliklerin tamamında veriliyor bir seviyede.
Otur ve iyi düşün derim
yazılım dışında ne yapmayı çok istersin diye.
Cidden artık yazılım bir seçiciliğe sahip değil bence.
Ve ve ve ve sana tavsiyem olsun kanka şimdiden iyi düşün taşın yoksa pişman olursun benim bölümümde gelenlerin çoğu neden geldiğini bilmiyor bölüme ve üniversiteye aman sen yaşama :)
İyi akşamlar dilerim

Loursy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Atakan
Önce yazılımdan kasıt olarak ne istediğini tam anlaman lazım çünkü halk arasında "yazılımcı" diyince aslında programcı kast ediliyor ama bunun bir ton dalı var önce bunları araştır belki kendine daha uygun bir bölüm bulabilirsin. Bir bilgisayar mühendisinin ne olabileceğini bi IT departmanında ya da başka bi yerde ne olarak çalışabileceğini öğren çünkü çoğu pozisyon farklı mesleklerden de olunabiliyor özellikle mühendisliklerin kesiştiği yazılım alanları var. + olarak bilişim sektöründe diploman maalesef çok öncül değil ilk yaptığın projelere bakarlar, çoğu yer diploma bile sormaz ama olması lazım tabii.
Ben yönetim bilişim sistemleri okuyorum mesela EA puanıyla giriliyor bu bölümden mezun olup yazılım mühendisliği pozisyonunlarında çalışmak mümkün tabi bölümün hedefi bu değil ama dediğim gibi kesiştiği noktalar var ve kendini yöneleceğin alanda geliştirmen gerekiyor kimse sana çıkıp sen yazılım mühendisi değilsin bilgisayar mühendisi değilsin demeyecek sana bildiğin yazılım dillerini projelerini vs soracaklar. Bu tarz bölümler de bulabilirsin.
Bu bölümleri kaçamak olarak kullanmanı tavsiye etmiyorum, maalesef sadece matematikle bilgisayar mühendisliği hele iyi bi üniversitede çok zor ve kazansan bile üniversitede fizik dersi alman gerekecek cidden araştırıp seveceğin yöneleceğin bi bölümse seç yoksa bilgisayar mühendisliği için elinden geleni yap ama bilgisayar mühendisliği okurken de dışarıdan kendini geliştirmen gerekeceğini unutma iyi çalışmalar.

Top Bottom