Neler Yeni

Bilgisayar mühendisliği vs bilgisayar programcılığı

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Safa ergene
İyi günler bilgisayar mühendisliği istiyorum ama sıralamam düşük olduğu için doğuda üniversiteler gelebilecek fakat bu üniversiteler bana çok uzak geliyor. Ben de Marmara da bilgisayar programcılığı düşünüyorum sizce ne yapabilirim? Önerebileceğiniz bir şey var mı? Başka bir bölüm felan.

Shourd

80+ Silver
İyi günler bilgisayar mühendisliği istiyorum ama sıralamam düşük olduğu için doğuda üniversiteler gelebilecek fakat bu üniversiteler bana çok uzak geliyor. Ben de Marmara da bilgisayar programcılığı düşünüyorum sizce ne yapabilirim? Önerebileceğiniz bir şey var mı? Başka bir bölüm felan.
sıralamanız kaç

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
837
İsim
Kadir Efe Ulusoy
teknisyenlik 10 yıl boyunca maaşı daha iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Celil Emre Danişmant
Marmara bilgisayar programcılığı mezunuyum. Okuldan hiçbir şey beklemeyin sadece derslerden geçin yeter. Bunun dışında haricen kendinizi programlama alanında geliştirirseniz iyi olur. Ama niyetiniz yoksa tavsiyem kpss'ye girip herhangi bir üniversitede teknikerlik kovalayın. Ayrıca eğer hala varsa tavsiyem uzaktan olanını okumanız. Okula gitmeye hiç gerek yok. Okul rezalet.

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Safa ergene
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıralamanız kaç
170k
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıralamanız kaç
170
Marmara bilgisayar programcılığı mezunuyum. Okuldan hiçbir şey beklemeyin sadece derslerden geçin yeter. Bunun dışında haricen kendinizi programlama alanında geliştirirseniz iyi olur. Ama niyetiniz yoksa tavsiyem kpss'ye girip herhangi bir üniversitede teknikerlik kovalayın. Ayrıca eğer hala varsa tavsiyem uzaktan olanını okumanız. Okula gitmeye hiç gerek yok. Okul rezalet.
Ne zaman mezun oldunuz? Yeni kampüs mü?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka bir bölüm tavsiyeniz var mı? Başka yerde programcılık yada başka bir 2 yillık vesaire. Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ama bana gerçekten çok uzak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Celil Emre Danişmant
Ne zaman mezun oldunuz? Yeni kampüs mü?

Başka bir bölüm tavsiyeniz var mı? Başka yerde programcılık yada başka bir 2 yillık vesaire. Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ama bana gerçekten çok uzak.
Gideceğiniz herhangi bir programlamadan verim almanız olası değil. Okumayın demiyorum, okuldan bir beklentiniz olmasın. Kendinizi haricen geliştirin. Emin olun dersleri dinlemeye zaman ayırmanız sadece vakit kaybı olacaktır. Ben 2023 Eylül mezunuyum. Kampüsü eskiden şehir üniversitesinin tek yerleşkesi olan dragos kampüsü. Kampüsün kendisi harika olsa da işletmesi Marmarada olduğu için rezalet. Görüp görebileceğiniz en ölü kampüstür. Ben zaten çok az gidiyordum bu yüzden ve gittiğim zamanlar bile berbattı.

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Safa ergene
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gideceğiniz herhangi bir programlamadan verim almanız olası değil. Okumayın demiyorum, okuldan bir beklentiniz olmasın. Kendinizi haricen geliştirin. Emin olun dersleri dinlemeye zaman ayırmanız sadece vakit kaybı olacaktır. Ben 2023 Eylül mezunuyum. Kampüsü eskiden şehir üniversitesinin tek yerleşkesi olan dragos kampüsü. Kampüsün kendisi harika olsa da işletmesi Marmarada olduğu için rezalet. Görüp görebileceğiniz en ölü kampüstür. Ben zaten çok az gidiyordum bu yüzden ve gittiğim zamanlar bile berbattı.
Yani mesela tam olarak neyi kötü? Etkinlik felan olmuyor mu onu tam anlamadım. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum. Peki başka bir bölüm önerebilir misiniz 4 yıllık Felan 170k sıralamaya

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Celil Emre Danişmant
Yani mesela tam olarak neyi kötü? Etkinlik felan olmuyor mu onu tam anlamadım. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum. Peki başka bir bölüm önerebilir misiniz 4 yıllık Felan 170k sıralamaya
Benim başka bölümler ile ilgili vs. bilgim yok. Etkinlik falan olduğunu ne gördüm ne duydum. Yatay geçiş yaptığımda biriyle tanışmıştım. Bana aralıksız hiç durmadan okulda yaşadığı idari, akademik her türlü sıkıntısını yazmıştı. Tekrar uyarımı yapayım Marmaraya gidecekseniz kesinlikle hiçbir beklentiniz olmasın sadece sınavlardan geçip mezun olmaya bakın. Kendinizi harici kurslarla geliştirin.

Pukiina

80+ Bronze
Hocam sana şöyle diyim öncelikle bilgisayar mühendisliği istiyorsan ve doğuda geliyorsa eğer gelen okulların akademik kadrosuna bak alanında yetkinler mi dersine girecek hocalar profesör mü mesela? yoksa bir okulu bitirip gelip akademisyen mi olmuş bunları tek tek incele neler yapmışlar ne katkıları olmuş eğer iyilerse profilleri dolu hocalarsa ve sende istiyorsan yazmanı öneririm(tabi dediğim gibiyse). Burada önemli olan biz sana öneri versek de senin ne istediğin tabi ki de istediklerinin arasından gelen okulların da akademik kadrosu. Öncelikle onlara bakabilirsen eğer yine içine sinmezse sana yardımcı olurum.

Top Bottom