Neler Yeni

Bilgisayar programcılığı nasıldır

man a man

80+ Bronze
Bilgisayar programcılığında çok temel düzeyde öğretiliyor çoğu şey
170k ile gideceğin bilgisayar mühendisliğinden de pek bir şey öğreneceğini zannetmiyorum

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Safa ergene
Bilgisayar programcılığında çok temel düzeyde öğretiliyor çoğu şey
170k ile gideceğin bilgisayar mühendisliğinden de pek bir şey öğreneceğini zannetmiyorum
Dediğiniz gibi bu sıralamada muhendisliklerden ben pek de bir şey beklemiyorum. Ama programcılık konusunda Marmara ve Ege iyi diye duydum ama...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılım yada bilgisayar mühendisliği bak ayrıca bilgisayar programcılığı 2 sene diye bilioyrum ben yazdım tyt den zamanında
Yazılımda ücretli ya da %50 gibi vakıflar var bilgisayarda ise benim için çok uzak

Farex

80+ Silver
Dediğiniz gibi bu sıralamada muhendisliklerden ben pek de bir şey beklemiyorum. Ama programcılık konusunda Marmara ve Ege iyi diye duydum ama...

Yazılımda ücretli ya da %50 gibi vakıflar var bilgisayarda ise benim için çok uzak
Programcılıktan da çok bişi bekleme senin mühendis olarak alacağın maaştan düşük oalcaktır

Peki sonrasında o bölüm ile ilgili mi işe girdin kanka sen?
Yok o bölümü okumadım bıraktım bir halta yaramadı o bölüm boş bir bölüm yani.

selmankyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Selman Kayalı
Programcılık yerine yönetim bilişim sistemleri okumanı tavsiye ederim.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Muhammed emin efe
Programcılıktan da çok bişi bekleme senin mühendis olarak alacağın maaştan düşük oalcaktır

Yok o bölümü okumadım bıraktım bir halta yaramadı o bölüm boş bir bölüm yani.
Öyle kanka. Bende polislik için kpss ye girerim falan diye uzaktan bilgisayar programcılığı gidecektim ama dedim zaten 2 yıllık bide diplomada uzaktan yazacak en iyisi aöf spor öğretimi yazayım dedim onu yazdım.

Farex

80+ Silver
Öyle kanka. Bende polislik için kpss ye girerim falan diye uzaktan bilgisayar programcılığı gidecektim ama dedim zaten 2 yıllık bide diplomada uzaktan yazacak en iyisi aöf spor öğretimi yazayım dedim onu yazdım.
Diplomada açık yazması bişi ifade etmez gitsende aynı şey ben yurt dışında okuyacam zaten öğretime devam edicem türkiye de okunmaz.

Pukiina

80+ Bronze
Başka bir bölüm tavsiyesi ne olabilir yani kötü değil ama bilgisayar mühendisliği için gerçekten kötü bir sıralama
Hocam Makine hatta bilgisayara en yakın Yazılım mühendisliği veya sağlık alanında hemşirelik ya da Mimarlık bunları düşündünüz mü?

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Muhammed emin efe
Diplomada açık yazması bişi ifade etmez gitsende aynı şey ben yurt dışında okuyacam zaten öğretime devam edicem türkiye de okunmaz.
En azından okul işleri ile uğraşmıyorsun işte maksat kpss.

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Safa ergene
Hocam Makine hatta bilgisayara en yakın Yazılım mühendisliği veya sağlık alanında hemşirelik ya da Mimarlık bunları düşündünüz mü?
Yok ne yazık ki düşünmüyorum. Yazılıma baktım ama ücretli olan yerler geliyor %50 burslu gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Umut Metin
Programcılık okuyorum tavsiye etmem programcılık okurken öğreneceğin her şeyi udemy üzerinden öğrenebilirsiniz inan bana farksız 2 yılda bir şey öğretilmiyor bana java öğretildi 1 dönemde nesneye yönelik kısmına kadar geldik oraya daha geçemedik bizden öğrenmemizi devam ettirmemizi istiyorlar illaki üniversiteye göre değişir fakat 2 yıllık okuyacaksan çok fazla kendine bilgi katman gerekiyor okul yetersiz kalıyor. 4 yıllık biraz daha iyi ve bilgi konusunda hocalarından öğrenebileceğin bir yer 2 yıllık kesinlikle böyle değil. Unutma herkes DGS düşünüyor DGS basit bir şey değil haberin olsun sıralamanı kullanman yada mezuna kalman senin için daha iyi olur bana sorarsan sıralamamı kullanırdım.

Aileni ikna edebilirsen olduğun şehirde özel varsa burs dağıtıyorlar evet yine çok pahalı ama il dışında okuyacağına denk gelebilir iyi hesaplamalarını yap dışarda en ucuz yemek ne kadar kyk'da kalacaksındır o ne kadar kyk yemekleri/odaları yorumlarına bak gözünü korkutmak gibi olmasın ama 4 yıl boyunca orada yaşayacaksın iyi düşün

Top Bottom