Neler Yeni

Yardım Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Babama ilettim hocam, kendisi biraz sinirlenmiş olabilir.😄😄
Yani bütçesi yoksa, durumunuz yoksa anlarım. Ama yani mühendislik için güçlü işlemci lazım. Ha tabi 28k lık laptopa da gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
muhammed ali ak
Yani bütçesi yoksa, durumunuz yoksa anlarım. Ama yani mühendislik için güçlü işlemci lazım. Ha tabi 28k lık laptopa da gerek yok.
23k'lık notebook bence gayet uygun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir yanım sürekli mac al diyor hocam. Ne yapmalıyım?

@HmzaY @Cyvotka

@HmzaY @Cyvotka

Cyvotka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emin
Yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar mühendisliği okuyacaksınız.Macbook alacağınız senaryoda proje dönemlerinde bazı uygulamaları çalıştıramayabilirsiniz fakat M1'in uygulama desteği her gün artıyor. İş hayatına atıldığınızda da ileri seviye programlarda yeterli olmayabilir. Avantajlarına gelecek olursak da cihaz ömürlük, ekranla çok uzun süreler vakit geçireceğiniz için gözünüzü yormayacak, en premium deneyimi yaşayacaksınız, pil kullanım süresi en yakın rakibinin bile neredeyse 3 katı. Ben de bilgisayar mühendisliği için alıyorum. Ben ios&swift ile de meşgul olabilme ihtimalimi göz önünde bulundurarak Macbook almakta karar kıldım. 22k'lık Macbook Air M1 16gb alabilirsiniz. Fakat pil ömrü, kasa kalitesi gibi şeyleri dert etmezseniz gözü kapalı windows bir cihaza yönelebilirsiniz. Çünkü alacağınız performans artışı 1.5 katı bulabilir. Bu göz ardı edilebilir bir rakam değil. Karar size kalmış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
muhammed ali ak
Yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar mühendisliği okuyacaksınız.Macbook alacağınız senaryoda proje dönemlerinde bazı uygulamaları çalıştıramayabilirsiniz fakat M1'in uygulama desteği her gün artıyor. İş hayatına atıldığınızda da ileri seviye programlarda yeterli olmayabilir. Avantajlarına gelecek olursak da cihaz ömürlük, ekranla çok uzun süreler vakit geçireceğiniz için gözünüzü yormayacak, en premium deneyimi yaşayacaksınız, pil kullanım süresi en yakın rakibinin bile neredeyse 3 katı. Ben de bilgisayar mühendisliği için alıyorum. Ben ios&swift ile de meşgul olabilme ihtimalimi göz önünde bulundurarak Macbook almakta karar kıldım. 22k'lık Macbook Air M1 16gb alabilirsiniz. Fakat pil ömrü, kasa kalitesi gibi şeyleri dert etmezseniz gözü kapalı windows bir cihaza yönelebilirsiniz. Çünkü alacağınız performans artışı 1.5 katı bulabilir. Bu göz ardı edilebilir bir rakam değil. Karar size kalmış.
Çok teşekkür ederim hocam, güzel bir şekilde açıklamışsınız.

En çok korktuğum da bu hocam. Ya bazı programları açmazsa diye. Bu pil ömrünü ve ekranı sunan windows cihazlar aşırı yüksek fiyatlara satılıyor, onları almak imkansız benim işçin yani. Arada kaldım ve pişman olmak istemiyorum hocam.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
muhammed ali ak
20-25K arası iş için windows bir bilgisayar önerebilir misiniz? Mac'a karşılık gelen bir bilgisayar olursa güzel olur.

@HmzaY @Cyvotka

İçinde 3050 olmayan notebook kaldı mi windows tarafında?

Son düzenleme:

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
muhammed ali ak
Birinci ürün beni biraz aşar ama ikinci ürün için düşüneceğim. Senden ricam harici grafik birimi olmayan bir laptop bakar mısın?

Ben baktım ama istediğim ürünleri bulamadım. Macbook gibi olsun işitiyorum ama windows bir cihaz olsun.

Macbook pil olarak çok iyi. Ekran olarak da çok iyi bir seviyedeler. Tek sıkıntı ram ve biraz düşük işlemcileri. Tabi bir de harici grafik birimi yok.

Ramlar da DDR5 5200mhz

Son düzenleme:

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Birinci ürün beni biraz aşar ama ikinci ürün için düşüneceğim. Senden ricam harici grafik birimi olmayan bir laptop bakar mısın?

Ben baktım ama istediğim ürünleri bulamadım. Macbook gibi olsun işitiyorum ama windows bir cihaz olsun.

Macbook pil olarak çok iyi. Ekran olarak da çok iyi bir seviyedeler. Tek sıkıntı ram ve biraz düşük işlemcileri. Tabi bir de harici grafik birimi yok.
Kendi cihazımı önerebilirim.

Sıfır istiyorsanız.

Rookie Forumer

80+ Bronze
Ufak tefek fiyat farklarına tolerans gösterebilirim. Aklımda biraz oyunda olsun, diye bir fikir vardı ama artık çok ilgilenmiyorum. Aoe oynarım artık, ne yapalım? Ha bu arada aklımdaki bilgisayar full işe yönelik ama sana harici ekran kartı lazım, olmazsa olmaz derseniz de boynum kıldan ince. Sizlere iyi önermeler diliyorum arkadaşlar, gazanız mübarek olsun.:blobdance::blobdance:

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
muhammed ali ak
Kendi cihazımı önerebilirim.

Sıfır istiyorsanız.

Ah be reis bu çok güzelmiş ama işlemci çok düşük:(

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bilgisayar programcılığı için ideal işlemci aslında tek eksisi 8gb ram lehimli. 4+4 şeklinde. Fiyatı da ona göre zaten.
1662110687419.png
yani kod da yazdığım için kesinlikle öneririm. Ama dediğim gibi tek eksisi 8 ram lehimli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,994
Üyeler
157,866
Son üye
FatihEs
Top Bottom