Neler Yeni

Bilgisayar oyun oynarken bir süre sonra donmaya başlıyor.

UguRNRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Uğur Narin
Bilgisayarda şarjda oyun oynarken bir süre sonra donmaya başlıyor, oyundan çıktıktan sonrada bu sorun devam ediyor. Sorun ısınmadan değil çünkü oyun oynarken maksimum 65 dereceyi buluyor. Bilgisayar pilde değilken bu sorunu yaşamıyorum. Bilgisayarı 2 ay önce aldım. MSI Afterburner den baktığımda oyun oynarken bir süre sonra 1000 mhz den 200 mhz ye düşüyor. Benim düşüncem windows aktif değil ve ondan oluyor. Bilgisayarı aldığımda freedos gelmişti kendim kurdum windows u. Key almadım. Laptop bu arada.
Bilgisayarın özellikleri;
Ryzen 3 3200U
8GB RAM 2133 MHZ
VEGA 3 GPU

Son düzenleme:

Vitriol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Mehmet Esen
Şarzdayken Bilgisayarın Geçtiği Enerji Tasarufu Pil Tasarufu Gibi Bir Modu Var Sanırım, Harici Ekran Kartı Mevcutmu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ümit Şişman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
Bilgisayarda şarjda oyun oynarken bir süre sonra donmaya başlıyor, oyundan çıktıktan sonrada bu sorun devam ediyor. Sorun ısınmadan değil çünkü oyun oynarken maksimum 65 dereceyi buluyor. Bilgisayar pilde değilken bu sorunu yaşamıyorum. Bilgisayarı 2 ay önce aldım. MSI Afterburner den baktığımda oyun oynarken bir süre sonra 1000 mhz den 200 mhz ye düşüyor. Benim düşüncem windows aktif değil ve ondan oluyor. Bilgisayarı aldığımda freedos gelmişti kendim kurdum windows u. Key almadım.
Bilgisayarın özellikleri;
Ryzen 3 3200U
8GB RAM 2133 MHZ
VEGA 3 GPU
kardeşim bilgisayarın tamamen donuyorsa yani fare bile oynamıyorsa psu yu temizlemeni öneririm

UguRNRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Uğur Narin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şarzdayken Bilgisayarın Geçtiği Enerji Tasarufu Pil Tasarufu Gibi Bir Modu Var Sanırım, Harici Ekran Kartı Mevcutmu ?
Bütün enerji modlarını denedim. Hayır yok tek gpu vega 3.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Cloud gaming (Geforce now,Stadia,xCloud)

UguRNRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Uğur Narin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ümit Şişman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
problem değil. yazmamıştım zaten
kardeşim bende masaüstüne dönünce sorun yok da bende oyun içinde oluyor donmalar ramden olabiliyor denildi bana ramleri bir kontrol et bence

Vitriol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Mehmet Esen
Dosyalarının Yedeğini Alıp Temiz Bir Format Atmanı Öneririm, Donanım Driver larini Kendin İndirmek Yerine Aygıt Yöneticisi Ve Güncelleştirmeler den Yap. Sorun Çözülecektir,

UguRNRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Uğur Narin
kardeşim bende masaüstüne dönünce sorun yok da bende oyun içinde oluyor donmalar ramden olabiliyor denildi bana ramleri bir kontrol et bence
ramler ile alakası yok bence gpu mhz düşüyor. bide bilgisayarı 2 ay önce aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dosyalarının Yedeğini Alıp Temiz Bir Format Atmanı Öneririm, Donanım Driver larini Kendin İndirmek Yerine Aygıt Yöneticisi Ve Güncelleştirmeler den Yap. Sorun Çözülecektir,
driverleri kendim yüklemedim windows kendisi yükledi hepsini

Vitriol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Mehmet Esen
Bilgisayarın Pilini Tamamen Çıkarıp Sadece Şarz dayken Açıp Test Eder misin ? Aynı Problem Oluyor mu ?

Top Bottom