Neler Yeni

Bilgisayar performans eksikliği

mustibey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mustafa
Merhaba kullandığım işlemci ve ekran kartı YouTube'daki oyun testlerinde mesela Valorant oyununda ortalama 400FPS veriyor ama ben oyunda 250 FPS alıyorum bilgisayarımı formatlamama rağmen hala sorun geçmedi videolarda kullanılan aynı ekran kartı aynı işlemci neden böyledir acaba.(ekran kartı 4060 işlemci Ryzen 5 3600)

Aykut D.

80+ Gold
Merhaba kullandığım işlemci ve ekran kartı YouTube'daki oyun testlerinde mesela Valorant oyununda ortalama 400FPS veriyor ama ben oyunda 250 FPS alıyorum bilgisayarımı formatlamama rağmen hala sorun geçmedi videolarda kullanılan aynı ekran kartı aynı işlemci neden böyledir acaba.(ekran kartı 4060 işlemci Ryzen 5 3600)
işlemcide stok fan kullanıyorsan işlemcin frekans kısıyordur buda FPS düşüklüğü yaratır .

gdbuzul24

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Burak
3600 için normal hocam

mustibey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemcide stok fan kullanıyorsan işlemcin frekans kısıyordur buda FPS düşüklüğü yaratır .
wraith prism adlı soğutucuyu kullanıyorum 65 dereceyi geçmiyor oyunlarda
Mesaj otomatik birleştirildi:

3600 için normal hocam
ama youtube deki, oyun testlerinde adamlar çok fazla fps alıyor hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam işlemci normalde 4.2 ghz de çalışması gerekirken 4000mhz i geçmiyor ama sıcaklığı 59 da sabit kalıyo sebebi nedir acaba bide bunu nasıl arttırabilirim

Son düzenleme:
Top Bottom