Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar topladım yorumlarınızı bekliyorum

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Tunahan Cellat
İlgilendiği Kategoriler
Otobüs,Tır
yani anakart çok mu ısınır diyorsun kasa havadar ortamda olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar anakart konusunda ne düşünüyorsunuz ? @fury_ arkadaşımıza katılıyor musunuz?
Oc yapacaksan vramler çok dayanmaz diyorum mosfet soğutucu olsa daha iyi yaparsın

Lorenzii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan Ayhan
Oc yapacaksan vramler çok dayanmaz diyorum mosfet soğutucu olsa daha iyi yaparsın
Bende de R5 7500F var aynı anakart bide 4060 işlemciye OC yapsam sıkıntı çıkartır mı? İşlemci soğutucum var thermalright marka

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Tunahan Cellat
İlgilendiği Kategoriler
Otobüs,Tır
Bende de R5 7500F var aynı anakart bide 4060 işlemciye OC yapsam sıkıntı çıkartır mı? İşlemci soğutucum var thermalright marka
vramlere dayalı olduğu için aşırı bişey yapamazsın

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,158
İsim
Baran Kut
Alıntıyı görüntüle
evet arkadaşlar topladığım almak istediğim sistem budur. Eksik gedik şunu şöyle yapabilirsin önerebileceğiniz bir durum varsa yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Kimse belirtmemiş sanırım ama o kadar RAM hızını napcan hocam :kekw: fiyatı daha uygun 6000 CL30 Ram alsan daha iyi olurdu bence. He fiyatları çok yakınsa sana bağlı tabi bilemem.

Soğutucu değişilebilir belki. Sağlam bir kule tipi de alabilirsin eğer otomatik seçim değilse sistemde.

Ekran kartı olarak Nvidia da tercih edebilirsin ama ekran kartın iyi yine.

Tercihlerin genel olarak iyi ben sadece Ram'e takıldım hocam :kekw:

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Kimse belirtmemiş sanırım ama o kadar RAM hızını napcan hocam :kekw: fiyatı daha uygun 6000 CL30 Ram alsan daha iyi olurdu bence. He fiyatları çok yakınsa sana bağlı tabi bilemem.

Soğutucu değişilebilir belki. Sağlam bir kule tipi de alabilirsin eğer otomatik seçim değilse sistemde.

Ekran kartı olarak Nvidia da tercih edebilirsin ama ekran kartın iyi yine.

Tercihlerin genel olarak iyi ben sadece Ram'e takıldım hocam :kekw:
Bu sisteme ne ram önerirsin ben bilmiyorum öyle yüksek mhz düşük gecikme falan bakıp koydum

ana kartta mosfet soğutucu varmış ama küçükmüş yine de iş görür mü sence

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,158
İsim
Baran Kut
Bu sisteme ne ram önerirsin ben bilmiyorum öyle yüksek mhz düşük gecikme falan bakıp koydum
Mantıklı yapmışsın hocam da Patriot'un bir alt modellerine bak 6000 CL30 olan. Fiyat farkı çok fazlaysa 6000'i seç. Az ise 7200 al gitsin.

ceyiz43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
yigit dogru
Alıntıyı görüntüle
evet arkadaşlar topladığım almak istediğim sistem budur. Eksik gedik şunu şöyle yapabilirsin önerebileceğiniz bir durum varsa yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
sivi sogutma yerine hava sogutma tercih edilebilir thermalight in 1300 tl lik hava sogutmasida gayet iyi performans verecektir sivi sogutma biraz gereksiz gibi geldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
sivi sogutma yerine hava sogutma tercih edilebilir thermalight in 1300 tl lik hava sogutmasida gayet iyi performans verecektir sivi sogutma biraz gereksiz gibi geldi.
valla bende bilmiyorum önerilerle yaptım

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Tunahan Cellat
İlgilendiği Kategoriler
Otobüs,Tır

ana kartta mosfet soğutucu varmış ama küçükmüş yine de iş görür mü sence
Olsa yeterli hocam olmamasından iyidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Mantıklı yapmışsın hocam da Patriot'un bir alt modellerine bak 6000 CL30 olan. Fiyat farkı çok fazlaysa 6000'i seç. Az ise 7200 al gitsin.
dostum bu amd expo olayını biliyor musun? Ona göre uyumlu alacağım etki ediyor mu sıkıntı yaşar mıyım?

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,158
İsim
Baran Kut
dostum bu amd expo olayını biliyor musun? Ona göre uyumlu alacağım etki ediyor mu sıkıntı yaşar mıyım?
Etmiyor aslında. Hepsi bir ram profili. XMP ile AMD'de sıfır sıkıntı yaşayıp kullanan çok gördüm.

Yine de kendini sağlama almak istiyorsan kontrol et.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
995,695
Üyeler
157,411
Son üye
Şahinnn