Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar topladım yorumlarınızı bekliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Etmiyor aslında. Hepsi bir ram profili. XMP ile AMD'de sıfır sıkıntı yaşayıp kullanan çok gördüm.

Yine de kendini sağlama almak istiyorsan kontrol et.
Sıkıntılı tarafı alacağım site de expo ram gösteriyor ama amd nin kendi sitesinden kontrol ettiğimde listede gözükmüyor

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,158
İsim
Baran Kut
Sıkıntılı tarafı alacağım site de expo ram gösteriyor ama amd nin kendi sitesinden kontrol ettiğimde listede gözükmüyor
O listeleri ayda yılda birkaç kez düzenliyorlar hocam. Ürünün kendi sitesinden modelini yazarak kontrol et.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Arda doğan
https://forum.donanimarsivi.com/kon...-nvme-m-2-ssd-kutusuz-sepette-1782-tl.993667/
Kixoia ssd alabilirsin indirimde galiba forumda cumartesi günü paylaşmışlar biraz daha para kalır sana eğer düşünürsen bi incelersin :)
@Cagdas1905
Evet ssdd olarak kioxia alınabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci 7600 olsa güzel olur 7900gre güzel sağlam kart hem full amd sistem avantajlı ramlarin anakart ile uyumlu mu? diye bak derim ssd olarak kioxia alınabilir indirimdeydi foruma bak

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
O listeleri ayda yılda birkaç kez düzenliyorlar hocam. Ürünün kendi sitesinden modelini yazarak kontrol et.
cl36 6000 mhz olması iyi mi sence tek uyumlu bu cins gözüküyor alacağım siteden :)

Evet ssdd olarak kioxia alınabilir

İşlemci 7600 olsa güzel olur 7900gre güzel sağlam kart hem full amd sistem avantajlı ramlarin anakart ile uyumlu mu? diye bak derim ssd olarak kioxia alınabilir indirimdeydi foruma bak
ramların anakart ile uyumluluğuna nasıl bakacağım ? AMD nin sitesinden bakıyorum birde anakartın sitesinden ram uyumluluklarına mı bakmam gerekiyor

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Tunahan Cellat
İlgilendiği Kategoriler
Otobüs,Tır
cl36 6000 mhz olması iyi mi sence tek uyumlu bu cins gözüküyor alacağım siteden :)

ramların anakart ile uyumluluğuna nasıl bakacağım ? AMD nin sitesinden bakıyorum birde anakartın sitesinden ram uyumluluklarına mı bakmam gerekiyor
Dostum belirli bir hız aralığı var o aralığı aşmaması gerekiyor ddr5 her ram ddr5 anakartlara uyumludur

bu anakartı alacak isen 6800mhz ramin 7200mhz desteklemez

7200 ram 6800de çalışır

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Dostum belirli bir hız aralığı var o aralığı aşmaması gerekiyor ddr5 her ram ddr5 anakartlara uyumludur

bu anakartı alacak isen 6800mhz ramin 7200mhz desteklemez

7200 ram 6800de çalışır
cl36 6000 mhz benim işimi görür mü o zaman öyle diyim :)

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Tunahan Cellat
İlgilendiği Kategoriler
Otobüs,Tır
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
MSI PRO B650M-B 6800mhz(OC) RGB M.2 AM5 DDR5 mATX Anakart sizce bu sisteme nasıl olur peki?

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Arda doğan

Ram uyumluluğuna anakartın sitesinden bakıcaksın orda işlemci serisine görede uyumlu ramlari gösteriyo akakçeye girersin istediğin özelliklerden en ucuz ramlari sıralar tek tek (837jrkbr749b) diye seri noları vardır bunları taratarak en uygununu uyumlu olanını bulursun

Alıntıyı görüntüle
evet arkadaşlar topladığım almak istediğim sistem budur. Eksik gedik şunu şöyle yapabilirsin önerebileceğiniz bir durum varsa yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Anlamadığım şey bu yazdırma hızı vs bana ne gibi faydası oluyor?
Bak https://www.msi.com/Motherboard/PRO-B650M-B/support#cpu compatibility'den bak ordan cpu yazar ordan memory'e gel işlemci serini seç

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Ram uyumluluğuna anakartın sitesinden bakıcaksın orda işlemci serisine görede uyumlu ramlari gösteriyo akakçeye girersin istediğin özelliklerden en ucuz ramlari sıralar tek tek (837jrkbr749b) diye seri noları vardır bunları taratarak en uygununu uyumlu olanını bulursun

Bak https://www.msi.com/Motherboard/PRO-B650M-B/support#cpu compatibility'den bak ordan cpu yazar ordan memory'e gel işlemci serini seç
teşekkür ederim uyumlu

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Herkese çok teşekkür ederim uzun uğraşlar sonucu sistem toplandı.
Ekran görüntüsü 2024-09-11 220628.png

Güncel hali budur bütün herşeyin birbiriyle uyumu var 45k ya toplanan bir sistem gönül rahatlığıyla alabilirsiniz baya araştırıldı :)

Top Bottom