Neler Yeni

Bilgisayar toplamak istiyorum.

LovX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir Akan
Bütçe
30.000

Benim şuan elimde ROG GR8 II (2.el 10k) var bunu ve ps4 500gb (2. el 6-7k)+ 2 tane ds4 (2. el 1.6k) var bunları satıp üzerine para koyup bilgisayar toplamak istiyorum. Bilgisayarı yazılım ve gaming için kullanacağım. Artık genel olarak single player oyunlara yönelmeyi düşünüyorum ama competitive oyun oynamayı da seviyorum. Uyguna bilgisayar toplamak için ne yapabilirim? Üzerine 10k civarı ekleyebilirim duruma bağlı arttırabilirim. Mümkünse bi 5-10 sene civarı beni götürse yeter bana, grafikleri fulleyip oyun oynayabilmek istiyorum. Sorunsuz yayın açabilmek istiyorum.​

Son düzenleme:

Existentia

80+ Silver
hocam eli yüzü düzgün ne alsanız 5 sene oynarsınız ama 10 sene çok iddialı gerçekçi bir süre değil muhtemelen bütçenizde 4060ti - 7500F ikilisi gelir indirim falan olursa 4070-7500F yakalanır max 2-3 sene full grafik oynarsınız ama sonra bu düşmeye başlar yayın da açarsınız o konuda da sıkıntı çıkarmaz

Honigfluss

80+ Bronze
Bilgisayarını yavaş yavaş her yıl yükselten birisi misin yoksa alıp bir daha dokunmaz mısın? Ona göre DDR4 veya DDR5 öneri yapacağım.

LovX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir Akan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarını yavaş yavaş her yıl yükselten birisi misin yoksa alıp bir daha dokunmaz mısın? Ona göre DDR4 veya DDR5 öneri yapacağım.
büyük ihtimalle yükselte yükselte kullanırım, bilgisayar parçaları hakkında pek bilgim yok DDR4 ve DDR5 farkı ne oluyor.

Honigfluss

80+ Bronze
büyük ihtimalle yükselte yükselte kullanırım, bilgisayar parçaları hakkında pek bilgim yok DDR4 ve DDR5 farkı ne oluyor.
DDR4 ucuz ama yeni çıkan işlemcileri takamıyorsun, DDR5 pahalı ama yeni çıkan işlemcileri takabiliyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yükselte yükseltecek gideceksen bu sistemi öneririm. Yükseltmeler için anakartı minimum B650M Silver seçmelisin, daha pahalı bir şey tavsiye etmem, bu anakart iyi. Ramleri en ucuzunu seçip ileride değiştirebilirsin. Kasayı 750W seçmemin sebebi ileride alacağın ekran kartlarını besleyebilmesi. Soğutucu da efsane, ileride alacağın tüm işlemcilere yeter. Daha ucuz bir şey istiyorsan Anakartı en ucuz seçersin, ramleri en ucuz seçip daha sonra yükseltirsin, soğutucuyu da almazsın, daha sonra alırsın. https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-7000/
1708690592745.png

• Beğen
Reaksiyonlar: LovX

LovX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir Akan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
DDR4 ucuz ama yeni çıkan işlemcileri takamıyorsun, DDR5 pahalı ama yeni çıkan işlemcileri takabiliyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yükselte yükseltecek gideceksen bu sistemi öneririm. Yükseltmeler için anakartı minimum B650M Silver seçmelisin, daha pahalı bir şey tavsiye etmem, bu anakart iyi. Ramleri en ucuzunu seçip ileride değiştirebilirsin. Kasayı 750W seçmemin sebebi ileride alacağın ekran kartlarını besleyebilmesi. Soğutucu da efsane, ileride alacağın tüm işlemcilere yeter. Daha ucuz bir şey istiyorsan Anakartı en ucuz seçersin, ramleri en ucuz seçip daha sonra yükseltirsin, soğutucuyu da almazsın, daha sonra alırsın. https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-7000/
Alıntıyı görüntüle
anladım teşekkürler inceleyeceğim.

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
Neye dayanarak söylediniz bunu?
insanları tanımayan, kim olduğunu bilmeyen, ne işle çalıştığı hakkında gram fikri bile olmayan insanlar gelip böyle gereksiz gereksiz konuşabiliyor çok takma

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Enes
insanları tanımayan, kim olduğunu bilmeyen, ne işle çalıştığı hakkında gram fikri bile olmayan insanlar gelip böyle gereksiz gereksiz konuşabiliyor çok takma
Yahu kardeşim ben harbiden anlayamıyorum ne alaka yani nerden bilebilir kimin ne yapıp yapmayacağını yazmada yazmıyor haksız çünkü bende yazılımı sevdiğim için sanki bu söz bana söylenmiş gibi geldi sinir olmadım değil ayrıca adam forumda pc toplamak istiyorum diyor boş boş yorum yazıyor.

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
Yahu kardeşim ben harbiden anlayamıyorum ne alaka yani nerden bilebilir kimin ne yapıp yapmayacağını yazmada yazmıyor haksız çünkü bende yazılımı sevdiğim için sanki bu söz bana söylenmiş gibi geldi sinir olmadım değil ayrıca adam forumda pc toplamak istiyorum diyor boş boş yorum yazıyor.
böylelerine cevap vermeye bile gerek yok ya takma boşver takılsın kendi halinde

acrbgs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ramazan
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Herkese İyi akşamlar bende bilgisayar toplamak istiyorum biri intel biri amd iki sistem var aklımda parçalar fotoğraftaki gibi hangisini tavsiye edersiniz veya değiştirmemi istediğiniz bir parça var mı? Ekran kartı 4060 ti 8gb oolacak ikisinde de.max 30.000 tl video edit ağırlıklı kullanılacak.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    92.4 KB · Hit: 88
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,483
Üyeler
151,235
Son üye