Neler Yeni

Bilgisayar Toplayacağım sizce bu sistem nasıl?

Jousterz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf
Kulaklığı bence degiştirin diğer 3k-4k bandındakilere göre çok dayanaksız ve rahatsızlık veriyor. Monitör konusunda ayrı bir dereceniz varsa buyrun yazın Monitör önerelim. SSD olmamış güzel bir 1TB mükemmel olur. RAM'leride 2x8 olarak 16gb lik yapın veya 2x16 şeklinde 32gb ram.
Hocam 1tb ssd yaptım ve az önceki arkadaşın söylediği kulaklık ve mauseyi ayarladım fakat 32gb ramin biraz gereksiz olabilecek gibi geldi yinede önemli ise yaparız

destrox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
destrox
İlk başta topladığın sistem o fiyata iyi değil en basitinden RTX 4060 Ti 8GB yanına 2K Monitör almışsınız o kart 8GB Vram ile sizi üzer 2K çözünürlükte. 2x8 16 GB Ram alacaksanız bence Windows 11 kullanmayın ben geçmiştim 5-6 GB ram kullanıyordu çoğu hizmeti kapatmak zorunda kalmıştım. Hatta direkt Windowsa 3K para vermeyin Freedos olarak gelsin ucuza 16GB Usb bellek alıp bir internet kafeye gidip Windows yükletin, evde kendiniz kurarsınız.

İkinci topladığın sistem daha iyi fakat konudaki bir arkadaşın dediği gibi ekipmana o kadar para vereceğine sistemi güçlendir.

Jousterz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf
İlk başta topladığın sistem o fiyata iyi değil en basitinden RTX 4060 Ti 8GB yanına 2K Monitör almışsınız o kart 8GB Vram ile sizi üzer 2K çözünürlükte. 2x8 16 GB Ram alacaksanız bence Windows 11 kullanmayın ben geçmiştim 5-6 GB ram kullanıyordu çoğu hizmeti kapatmak zorunda kalmıştım. Hatta direkt Windowsa 3K para vermeyin Freedos olarak gelsin ucuza 16GB Usb bellek alıp bir internet kafeye gidip Windows yükletin, evde kendiniz kurarsınız.

İkinci topladığın sistem daha iyi fakat konudaki bir arkadaşın dediği gibi ekipmana o kadar para vereceğine sistemi güçlendir.
Ekipmanı düşürüp 7800xt yaptım ekran kartını kulaklığı hyprrX cloud III yaptım

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Gorkem Yavuz
Hocam 1tb ssd yaptım ve az önceki arkadaşın söylediği kulaklık ve mauseyi ayarladım fakat 32gb ramin biraz gereksiz olabilecek gibi geldi yinede önemli ise yaparız
Yani bol olması iyidir. 24 de yapabilirsiniz ama 2x16 kit ram alırsanız 32gb lik olur iyi olur. Dusuk gecikmeli ddr5 hızlı bir ram alsabız mukemmel olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekipmanı düşürüp 7800xt yaptım ekran kartını kulaklığı hyprrX cloud III yaptım
İyi yapmışsınız hocam, ciddiyim çok iyi.

Jousterz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf
Top Bottom