Neler Yeni

Bilgisayar uzun süre açık kalınca egzoz fanından ses gelmeye başlıyor

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,659
İsim
Deniz Efe
Msi mag force m100a kasam var fazla açık kalınca egzoz fanından bi tıngırtı geliyor sanki içinde bir kücük taş varmış da fanla beraber dönerek ses çıkartıyormuş gibi bunu nasıl çözebilirim pc nin sürekli açık kalması gerekiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
emre yokuş
elinden geliyorsa fanı komple dağıtıp temizlik yapıp yağlayarak topla uzun bir süre kafan rahat olur

TheburuQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
TheburuQ
Instagram
buraksrky38
Msi mag force m100a kasam var fazla açık kalınca egzoz fanından bi tıngırtı geliyor sanki içinde bir kücük taş varmış da fanla beraber dönerek ses çıkartıyormuş gibi bunu nasıl çözebilirim pc nin sürekli açık kalması gerekiyor
Tozlanıyor olabilir veya fan bir yere sürtüyordur.

Son düzenleme:

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,659
İsim
Deniz Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elinden geliyorsa fanı komple dağıtıp temizlik yapıp yağlayarak topla uzun bir süre kafan rahat olur
tozlanıyor olabilir. veya fan bir yere sürtüyordur
Kasa zaten daha 2 aylık çok tozlanacağını sanmıyorum sadece ilk defa bugün gece açık bıraktım ses hiç kesilmedi önceden de uzun süre açık kaldığında yapıyordu şimdi nerden geldiğini buldum sesin fanın tam orta yerinden geliyor fanı tutup kendime doğru çektim biraz ses yok umarım geri gelmez

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
İç Donanımlar, Çevre Birimleri, Cep Telefonları, Konsollar, Ağ Sistemleri
Kasa zaten daha 2 aylık çok tozlanacağını sanmıyorum sadece ilk defa bugün gece açık bıraktım ses hiç kesilmedi önceden de uzun süre açık kaldığında yapıyordu şimdi nerden geldiğini buldum sesin fanın tam orta yerinden geliyor fanı tutup kendime doğru çektim biraz ses yok umarım geri gelmez
Aynısı ag400 cpu soğutucumda oluyordu tabi uzun kullanımda değil yükteyken. Aynı şeyi yaptım çözüldü bende de. Garip bir çözüm şekli ama işe yarıyor ben de şaşırdım yani.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,659
İsim
Deniz Efe
Aynısı ag400 cpu soğutucumda oluyordu tabi uzun kullanımda değil yükteyken. Aynı şeyi yaptım çözüldü bende de. Garip bir çözüm şekli ama işe yarıyor ben de şaşırdım yani.
valla mis gibi çalışıyor şuan da eğer tekrar ses çıkarırsa diye kasanın 2 vidasını taktım sadece bişey olursa açar düzeltirim uzun süre dönünce bişeyler oluyo heralde yakınlaşıyor diye yapıyor anladığım kadarıyla neyse dursun bakalım

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
İç Donanımlar, Çevre Birimleri, Cep Telefonları, Konsollar, Ağ Sistemleri
valla mis gibi çalışıyor şuan da eğer tekrar ses çıkarırsa diye kasanın 2 vidasını taktım sadece bişey olursa açar düzeltirim uzun süre dönünce bişeyler oluyo heralde yakınlaşıyor diye yapıyor anladığım kadarıyla neyse dursun bakalım
Ben dün bir kere yaptım, sters testine falan soktum daha sıkıntı çıkarmadı.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,659
İsim
Deniz Efe
Ben dün bir kere yaptım, sters testine falan soktum daha sıkıntı çıkarmadı.
benim de şuan iyi gidiyor normalde fanı çıkarıp taksam tekrar başlardı şimdiye

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,519
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Bi yere çarpıyordur diycem nasıl çarpçak belki dönme mekanizması ağır çalışıor diycem yeni makina ......
benim de şuan iyi gidiyor normalde fanı çıkarıp taksam tekrar başlardı şimdiye
Çözdünüz mü hcm ses felan geliormu
Benimde pc den ses gelior tuşa bi basıorum sanki kocaman bi pervane çalışmaya başlamış gibi oluyor galiba psu değiştirmem lazm sorun olurmu ki zmnla bilm..
Bide kasaların kendine özel psuları oluyormu yani kasada felan watt felan varmı anlatamadım 🤦
Yani psusu varmıdır pc kasalarının satın alırken hiç dikkat etmedim .d 2. El aldımda

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,659
İsim
Deniz Efe
Bi yere çarpıyordur diycem nasıl çarpçak belki dönme mekanizması ağır çalışıor diycem yeni makina ......

Çözdünüz mü hcm ses felan geliormu
Benimde pc den ses gelior tuşa bi basıorum sanki kocaman bi pervane çalışmaya başlamış gibi oluyor galiba psu değiştirmem lazm sorun olurmu ki zmnla bilm..
Bide kasaların kendine özel psuları oluyormu yani kasada felan watt felan varmı anlatamadım 🤦
Yani psusu varmıdır pc kasalarının satın alırken hiç dikkat etmedim .d 2. El aldımda
Kasadan kasaya değişiklik oluyor bazı kasalar psu ile satılıyor bazıları psu'suz bende 10 yıllık 700w thermaltake psu var onla idare ediyom ama kasa yeni

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,683
Üyeler
147,192
Son üye
Gürkan Can
Top Bottom