Neler Yeni

bilgisayara sanırım trojan virüs bulaştı.

Leozin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Emir Buğra KURT
Son zamanlarda Torrent'den oyun ve modlar paketler falan indiriyordum, birkaç gün önce İnstagram hesabımdan ve aynı şekilde abimin de İnstagram hesabından Bitcoin ile alakalı post ve story gönderilmiş. Bunu görünce bilgisayarda virüs olduğunu pek düşünmedim ama sonra Steam hesabıma başkası girmiş ve neyseki hesabımda 2 lira bırakmıştım ve o 2 lirayla bir şey alınmış, Rusça bir fatura vardı mail hesabımda.
Sonra Sahibinden hesabımın şifresini değiştirmek için sms onay geldi bana ve aynı şekilde de birisi Amazon hesabıma erişim için de izin istemiş. Malwarebytes ile tarama yaptığımda 52 zararlı dosya buldu ve bunları sildim, daha sonra tekrar tarama yapınca bir şey çıkmadı. Kaspersky kurdum yine tarama yaptım ve bu seferki tarama diğer programdan daha da uzun sürdü "Tam arama" diye bir şeydi... yine bir şeyler buldu ve yine sildim ama en sonda da sistem belleğinde Trojan virüs buldu ve silinemedi bir türlü, sürekli sürekli "atlandı" diyor kaldırmıyordu.
Sürekli tarama yaptım belki siler diye en sonda "Temizlendi" dedi, tekrar tarama yapınca da bir virüs falan bulmadı. Ardından 1 gün geçti ve yine Kaspersky aynı virüsü tekrar çıkardı karşıma uyarı vererek. Virüsün ismi: trojan.win32.agent.gen Şu an güncel olarak bu virüs yine ortada gözükmüyor tarama yapınca.

Yani arkadaşlar demem o ki bilgisayarımda virüs var mı ben anlamış değilim, varsa nasıl kurtulcam bu lanetten?

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
emir yapar
Virüs olduğunu anladığım an bırak antivirüs indirmeyi direkt format atardım niye bu kadar uğraştın?

Leozin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Emir Buğra KURT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Virüs olduğunu anladığım an bırak antivirüs indirmeyi direkt format atardım niye bu kadar uğraştın?
Bilgisayarım dolu çünkü, her şeyi tekrar kurmak... Ve özellikle virüs gerçekten de yok ise bu çok fazla zaman kaybı olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,155
Üyeler
154,877
Son üye
hotslie
Top Bottom