Neler Yeni

Bilgisayardan Anlamıyorum Yardımcı Olur Musunuz Dostlar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih soylu
Bütçe
20
öncelikle selamınaleyküm arkadaşlar öncelikle bilgisayardan pek anlamıyorum youtubeden öğrendiğim bazı bilgiler var sadece
kasaya 20k bütçe ayırdım toplam yeterli mi valo ve hikayeli oyunlarda güzel grafiklerle kasmadan ısınmadan oynamak istiyorum
bana güzel bi kasa ayarlar mısınız hepsi içinde olursa çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
öncelikle selamınaleyküm arkadaşlar öncelikle bilgisayardan pek anlamıyorum youtubeden öğrendiğim bazı bilgiler var sadece
kasaya 20k bütçe ayırdım toplam yeterli mi valo ve hikayeli oyunlarda güzel grafiklerle kasmadan ısınmadan oynamak istiyorum
bana güzel bi kasa ayarlar mısınız hepsi içinde olursa çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim
Günümüz oyunları için yeterli bir bilgisayar bulursunuz. İtopya, gaming.gen, İncehesap ve sinerji gibi siteleri tercih edebilirsiniz.
Pek araştırmadan bunu buldum daha iyilerini bulabilirsiniz belkide.

Biraz çıkarsanız bunlar var

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx4060-oyun-bilgisayari-p-43203

Heimlich

80+ Bronze

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
Oyun olarak daha çok ne oynuyorsunuz?

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Günümüz oyunları için yeterli bir bilgisayar bulursunuz. İtopya, gaming.gen, İncehesap ve sinerji gibi siteleri tercih edebilirsiniz.
Pek araştırmadan bunu buldum daha iyilerini bulabilirsiniz belkide.

Biraz çıkarsanız bunlar var

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx4060-oyun-bilgisayari-p-43203

8GB VRAM li ekran kartlarını anlam veremiyorum hocam arkadaşımda 3070 8GB vramli model var Forza Horizon 5 de bile belli bir süre oynadıktan sonra vram dolu uyarısı veriyor. 3060 12GB kullanıyorum hiç problemim yok.
Sizcede 8GB vram yeter limi ?

• Hahaha
Reaksiyonlar: Reav

Heimlich

80+ Bronze
8GB VRAM li ekran kartlarını anlam veremiyorum hocam arkadaşımda 3070 8GB vramli model var Forza Horizon 5 de bile belli bir süre oynadıktan sonra vram dolu uyarısı veriyor. 3060 12GB kullanıyorum hiç problemim yok.
Sizcede 8GB vram yeter limi ?
1080p için yeterli. 2k için ise yavaştan yetersiz kalmaya başladı.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
1080p için yeterli. 2k için ise yavaştan yetersiz kalmaya başladı.
Sistem 2K lık sistem aslında 3070 ile ama 1080P monitör ile oynuyor. Ama dediğim gibi belli bir süreden sonra vram doluyor :d

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
RX 6700XT'nin 12 GB VRAM'i var hocam günümüzde 2. Eli bilemem ama sıfır olarak 3060 almak hiç mantıklı değil.
Yok ben zamanında almıştım zaten birde bende kalite takıntısı var. AMD yazılımını hiç beğenmiyorum performansı daha iyi olsa bile Yazılım konusunda zamanında çok sıkmıştı beni :d hala ön yargılıyım. Şuan NVDİA kartım ile sorunsuz takılıyorum :d

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
Yok ben zamanında almıştım zaten birde bende kalite takıntısı var. AMD yazılımını hiç beğenmiyorum performansı daha iyi olsa bile Yazılım konusunda zamanında çok sıkmıştı beni :d hala ön yargılıyım. Şuan NVDİA kartım ile sorunsuz takılıyorum :d
AMD tarafında yazılım sıkıntıları oldukça azaltıldı bu arada. Çok çok yüksek bütçelerde olsak bende nvidia tercih ederdim ama AMD'nin yazılım olayı sadece ağızdan ağıza yayılmış nvidia fanboylarının arasında geçen bir muhabbet. Tabii seriyede bağlı yazılım sorunu olan modeller var baktığımızda ancak 6000 serisinde ben yazılım sıkıntısı yaşayan çok az kişi gördüm yaşayan da belki kullanmıyordur bile 😀 bende zaten 6000 serisinden bahsettim, 7000 serisinde de hiç olmadığını söylüyorlar.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
AMD tarafında yazılım sıkıntıları oldukça azaltıldı bu arada. Çok çok yüksek bütçelerde olsak bende nvidia tercih ederdim ama AMD'nin yazılım olayı sadece ağızdan ağıza yayılmış nvidia fanboylarının arasında geçen bir muhabbet. Tabii seriyede bağlı yazılım sorunu olan modeller var baktığımızda ancak 6000 serisinde ben yazılım sıkıntısı yaşayan çok az kişi gördüm yaşayan da belki kullanmıyordur bile 😀 bende zaten 6000 serisinden bahsettim, 7000 serisinde de hiç olmadığını söylüyorlar.
Anladım hocam bilgiler için teşekkür ederim. Dediğim gibi çok önceden kullandığım için AMD yi şuanki yeni nesil kartlarını kullanma fırsatım olmadı bendede öyle bir önyargı var :D umarım ileride sistem değiştirdiğimde fırsatım olur teşekkürler.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
1080p'de vram'in yetersiz gelmesinin imkanı yok 3070 ile. Garip, 2k çözünürlükte duyardık hep 3070'in vram'inin yetersiz geldiğini.
Evet bana da fazlasıyla garip geldi.
Benim sistem
Ryzen 5 5600
3060 12GB
1080P 240HZ
Arkadaşın sistem
Ryzen 5 5600
3070 8GB
1080P 144HZ
Oyun forza horizon 5 Ayarlar full 1 saat geçmeden uyarı geliyor ekranına onun.d

Top Bottom