Neler Yeni

Mavi Ekran Bilgisayarı temizledikten sonra oyun açık değilken Mavi Ekran alıyorum

canyucel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hakkıcan Yücel
Bilgisayarın işlemcisine termal macun sürmek için içini açtık babamdan yardım alıyorum bu konuda kendisi daha bilgili, içini açmışken temizleyim dedi ve işlemci fanı ekran kartı fanı vesaire çoğu fanı ve gelişi güzel gördüğümüz yerleri temizledik daha sonra ise bilgisayarı başlattıktan sonra sürekli mavi ekran almaya başladım ve genellikle 5-6 saat oyun oynadıktan sonra oyunu kapatıp video vesaire izlerken yaşadım ama bunu başlarda fark etmemiştim daha sonra ise ekran kartını çıkartıp denedim yine mavi ekran daha sonra ise bir 8lik ram çıkartıp tek 8gb ram ile denedim fakat bu sefer mavi ekran hatası almadım ama uzun bir süre denemedim tek ram olarak o yüzden sorun tam olarak ram mi bilmiyorum ama bu şekilde kullanmak istemediğim için hepsini tekrar takıp denedim fakat mavi ekran sorunuyla tekrar karşılaştım daha sonra ise memtest86+ ile ramleri kontrol edip bozuk olup olmadığına baktım ve bozuk çıkmadı ardından yazılımsal bir şey olduğunu düşünerek format atıp o şekilde devam ettim ve bu süre içerisinde hiç mavi ekran almadım çünkü oyunları kapattığım zaman mavi ekran almaya fırsat olmadan bilgisayarı da kapatıyordum ve sonunda bugün fark ettim ki oyunu kapattıktan sonra 10-20dk içinde mavi ekran aldığımı fark ettim bu yüzden bilgisayarı oyun açık kullanmak zorunda kalıyorum ve hiç hoş bir durum değil format atmadan önce baya bir minidump dosyası birikmişti fakat şuanda elimde 3 adet var yazı biraz uzun oldu galiba kusura bakmayın yardımcı olursanız sevinirim.
Minidump link: https://s5.dosya.tc/server4/xnr2d8/.dmp.rar.html

Hudzell

80+ Platinum
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,458
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack

canyucel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hakkıcan Yücel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
+ olarak eklemek istediğim bir şey var yazmayı unutmuşum format öncesinde format atmaya çalışırken bazen mavi ekran yerine direkt bilgisayar tamamen donuyordu belki bağlantılıdır diye yazmak istedim

canyucel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hakkıcan Yücel
Ekran kartının sıcaklığını kontrol ediyordum mavi ekran almadan önce ve 50nin altında oluyordu diye hatırlıyorum genellikle ötekileri kontrol etmedim bilmiyorum sadece mantık yürüterek sıcaklıkla ilgili sorun olmadığını düşündüğüm içinde biraz kontrol etmedim çünkü hep oyun açık değilken oluyordu ve daha yeni her şeyi temizleyip termal macun sürmüştüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeniden unuttuğum bir şeyi eklemek istedim genellikle açık olan oyun escape from tarkov oluyor bir keresinde bu süreçte valorantta oynamıştım o zamanda mavi ekran yememiştim hatta valorantı kapatınca yemiştim ama tesadüf müydü yoksa genel olarak tüm oyunlar için mi geçerli bilmiyorum

Bu arada oyunu açmadan önce bilgisayar mavi ekran almıyor gibi algılanabilir diye yazmak istedim eğer bilgisayarı açınca oyunu açmazsa yine mavi ekran alıyorum eklemek istedim

Son düzenleme:

diyarmkys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
diyar mikyas
Ekran kartının sıcaklığını kontrol ediyordum mavi ekran almadan önce ve 50nin altında oluyordu diye hatırlıyorum genellikle ötekileri kontrol etmedim bilmiyorum sadece mantık yürüterek sıcaklıkla ilgili sorun olmadığını düşündüğüm içinde biraz kontrol etmedim çünkü hep oyun açık değilken oluyordu ve daha yeni her şeyi temizleyip termal macun sürmüştüm

Yeniden unuttuğum bir şeyi eklemek istedim genellikle açık olan oyun escape from tarkov oluyor bir keresinde bu süreçte valorantta oynamıştım o zamanda mavi ekran yememiştim hatta valorantı kapatınca yemiştim ama tesadüf müydü yoksa genel olarak tüm oyunlar için mi geçerli bilmiyorum

Bu arada oyunu açmadan önce bilgisayar mavi ekran almıyor gibi algılanabilir diye yazmak istedim eğer bilgisayarı açınca oyunu açmazsa yine mavi ekran alıyorum eklemek istedim
temizlerken anakarta zarar vermiş olabilir misin ? ram yuvalarına mesela ya da ramin kendisine

canyucel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hakkıcan Yücel
Temizlerken ramleri çıkartmadık ve dokunmadık belki anakartın üzerinde ki tozları alırken zarar vermiş olabilirim ama çok düşük bir ihtimal fırça yardımıyla nazik bir şekilde yaptım işlemleri nasıl kontrol edebilirim anakartta mı sorun diye?

canyucel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hakkıcan Yücel
windows resource protection did not find any integrity violations sonucu çıktı sys onarımında. Memtest86yıda format atmadan önce yapmıştım ondada bir sıkıntı çıkmayınca format atmıştım format sonrası tekrar memtest yapmadım. Merak ettiğim bir şeyde daha önce böyle bir sıkıntıyla karşılaşan oldu mu acaba dünden beri bilgisayar açık ve hiç mavi ekran almadım çünkü oyunu kapatmıyorum çok garip.

canyucel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hakkıcan Yücel
Bugün tarkov oyunu dışında valorant ile de denedim valorantta menüde olduğunda da mavi ekran yemedi bilgisayar eklemek istedim

Top Bottom