Neler Yeni

Bilgisayarım bir müddet sonra kapanıyor

Selam Donanım Arşivi Forum Üyeleri!

Konuya gelecek olur isek, AMD Ryzen 3 3200G, MSI A320M PRO-V2 M2, Zalman ZM600-LE II 600W PowerSupply, Kingston 2x8GB 2400MHz ekipmanlarını barındıran bir sisteme sahibim. Bilgisayarım belli bir süre sonra kendi kendine kapanıyor fakat işlemci ve kasanın fanları hala çalışmaya devam ediyor. Restart tuşuna bastığım zaman veya biraz beklediğim vakit ise bazen bilgisayarım tekrardan açılıyor.
Sorun Powersupply'da olsaydı fanlar da çalışmazdı etkisine kapılarak sorunun anakartta olabileceğimden şüpheleniyorum. Sizden de yardım bekliyorum.

İyi forumlar.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Uyku moduyla alakalı bir problem olabilir. Hızlı başlatma ve uyku modunu kapatır mısın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uyku modum zaten kapalı, hızlı başlatmayı şimdi kapattım. Biraz bekleyeceğim.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,858
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Selam Donanım Arşivi Forum Üyeleri!

Konuya gelecek olur isek, AMD Ryzen 3 3200G, MSI A320M PRO-V2 M2, Zalman ZM600-LE II 600W PowerSupply, Kingston 2x8GB 2400MHz ekipmanlarını barındıran bir sisteme sahibim. Bilgisayarım belli bir süre sonra kendi kendine kapanıyor fakat işlemci ve kasanın fanları hala çalışmaya devam ediyor. Restart tuşuna bastığım zaman veya biraz beklediğim vakit ise bazen bilgisayarım tekrardan açılıyor.
Sorun Powersupply'da olsaydı fanlar da çalışmazdı etkisine kapılarak sorunun anakartta olabileceğimden şüpheleniyorum. Sizden de yardım bekliyorum.

İyi fo
Hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz?

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,858
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Win11 Pro, Sürüm 21H2
Bendede aynı sorun vardı ayarlardan sisteme girdim oradan güce girdim sonra ekran ve uykuya girdim oradan priz takılıkeni hiçbirzaman yaptım düzeldi

windows 11 kaynaklı olma olasılığı var.benim pc de saçma saçma şeyler yapıp resetliyordu.win10 geri döndüm düzeldi.
Hocam bu fikrinizi
Uyku moduyla alakalı bir problem olabilir. Hızlı başlatma ve uyku modunu kapatır mısın.
Bu fikirden sonra deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bendede aynı sorun vardı ayarlardan sisteme girdim oradan güce girdim sonra ekran ve uykuya girdim oradan priz takılıkeni hiçbirzaman yaptım düzeldi
Onlar bende Win10'da da aynıydı, Win11'e de aynı ayarlarda geçmiş.

@asertyu @Amanita @Arda22 sizin dediğiniz önerilerin hepsini yaptım fakat bilgisayarım tekrardan kapanmakta.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Arama yerine CMD yazıp çıkan programı sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp şu komutu kopyala/yapıştır yapın ve Enter'a basın.
powercfg.exe /hibernate off

Sonra Güç ve uyku ayarları/Ek güç ayarları/Plan ayarlarını değiştir/gelişmiş güç ayarlarını değiştir kısmından aşağıdaki resimdeki ayarı yapmayı deneyin.
1638819343101.png

h9lphGH.png

Hocam zaten aynı ayarlara sahibim.

Top Bottom