Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayarım birkaç haftadır garip takılıyor

zravic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ayberk Yumaklı
Merhabalar, son birkaç haftadır garip bir şekilde takılıyordu. Win 11 kullanıyordum sorunun 11 den kaynaklandığını düşündüm format atıp win 10 a geçtim. Fakat temiz kurulum yapmama rağmen hiçbir şey düzelmedi. Mesela Steam'den oyun indiriyorum indirirken steam kitleniyor. Ne steami açabiliyorum ne de kapatabiliyorum. Oyunu da indirmiyor. Masaüstünde logo oluşuyor ama indirmiyor. Bilgisayarı yeniden başlat dediğimde yeniden başlatılıyor ekranına atıyor ama bilgisayar öyle o ekranda kalıyor ne kapatıyor ne yeniden başlatıyor. Kaç gündür bununla uğraşmaktan kafayı yedim rica etsem yardımcı olur musunuz?

RAM: 16 GB DDR4 3200 Mhz T-FORCE VULCAN TUF YELLOW 8Gx2
SSD: APACER SSD AS340/240GB - Adata SU650 120GB
Ekran Kartı: XFX RX 5500 XT THICC II Pro 4GB GDDR6 55XT4DFD6
Anakart: GIGABYTE B450M S2H V2 AMD B450 DDR4 M2 mATX
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
COUGAR CGR-5BMBS-T GEMİNİ S-SLİVER-T XTC600W KASA PSU
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Alıntısı.PNG

Örneğin böyle gözüküyor oyun steame erişim sağlayamıyorken.

zravic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ayberk Yumaklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, son birkaç haftadır garip bir şekilde takılıyordu. Win 11 kullanıyordum sorunun 11 den kaynaklandığını düşündüm format atıp win 10 a geçtim. Fakat temiz kurulum yapmama rağmen hiçbir şey düzelmedi. Mesela Steam'den oyun indiriyorum indirirken steam kitleniyor. Ne steami açabiliyorum ne de kapatabiliyorum. Oyunu da indirmiyor. Masaüstünde logo oluşuyor ama indirmiyor. Bilgisayarı yeniden başlat dediğimde yeniden başlatılıyor ekranına atıyor ama bilgisayar öyle o ekranda kalıyor ne kapatıyor ne yeniden başlatıyor. Kaç gündür bununla uğraşmaktan kafayı yedim rica etsem yardımcı olur musunuz?

RAM: 16 GB DDR4 3200 Mhz T-FORCE VULCAN TUF YELLOW 8Gx2
SSD: APACER SSD AS340/240GB - Adata SU650 120GB
Ekran Kartı: XFX RX 5500 XT THICC II Pro 4GB GDDR6 55XT4DFD6
Anakart: GIGABYTE B450M S2H V2 AMD B450 DDR4 M2 mATX
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
COUGAR CGR-5BMBS-T GEMİNİ S-SLİVER-T XTC600W KASA PSU
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle

Örneğin böyle gözüküyor oyun steame erişim sağlayamıyorken.
Bir de ekstradan geri dönüşüm kutusu da açılmıyor şimdi farkettim. Bir şey siliyorum geri dönüşüm kutusuna düşmüyor açılmıyor.

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
evet formata rağmen hala aynı
yüksek ihtimalle donanımsal bir sorun hocam, Ram ya da ssd kaynaklı, Ramler için bir memtest86 testi yapın, ssdler için bir sağlık testi ve bad sector testi yapın.

zravic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ayberk Yumaklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözüldü.
Disklerin olduğu ekrana girince bi tane diskin bilgilerinin gözükmediğini gördüm. Diskin içine girmeyi denediğimde pc kitlendi orda anladım zaten. O SSD'yi pcden çıkarınca düzeldi.

Top Bottom