Neler Yeni

Bilgisayarım çalışıyor ancak monitörde sinyal yazıyor klavye fareye güç gelmiyor

eminncan7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Can
Arkadaşlar birkaç gün önce bilgisayarımı yerden alıp masanın üzerine koydum masanın üzerinde bilgisayarı açtım sorunsuz çalışıyordu fakat masanın üzerine çok fazla yer kapladığı için masanın üzerinden alıp tekrar yere koydum yere koyduktan sonra kablolarını bağladım ve bilgisayarı açmayı denedim açtığımda monitörde sinyal yok yazısı aldım, klavye ve faremde ışık yanmadığını fark ettim

Forumlardan bazı çözümler okudum ramlerimi çıkartıp tekrar taktım 2x8 değil de 1x8 olarak farklı slotlarda teker teker denedim ancak bir sonuç alamadım

Bios pilimi çıkartıp beklettikten sonra taktım bundan da sonuç alamadım

En son olarak ekran kartımı çıkartıp tekrar yerine sağlam olarak oturttum ancak bu da sonuç vermedi sorunum hala devam ediyor çözüm önerileriniz nelerdir yardımcı olur musunuz

eminncan7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben de çok önceden bu durumu yaşamıştım sonra öğrendim ki anakartım sizlere ömür olmuş
Benim anlamadığım tek şey her şeyin 10 dakika içinde olması masanın üzerinde sağlam olan anakart nasıl oluyor da yere koyunca gidebiliyor bunu anlayamıyorum o yüzden kendim bir şekilde halletmeye çalışıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
Pili çıkarttıktan sonra bekleteyim mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ters takmak zararlı olmaz mı?
PSU kablolarını komple sök bıos pilini çıkar 3-5 Saniye beklet sonra ters tak ardından psu kablolarını bağla anakart gg değil ise açılacaktır göreceksin.

eminncan7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Can
bilgisayarın böyle olmadan önce yazılımsal olarak bir değişiklik yaptın mı veya yeni bir uygulama kurmak gibi ya da güncelleme her neyse
hayır bilgisayarımı direkt olarak açtım 10 15 dakika internette gezdim sonra geri eski yerine koydum

PSU kablolarını komple sök bıos pilini çıkar 3-5 Saniye beklet sonra ters tak ardından psu kablolarını bağla anakart gg değil ise açılacaktır göreceksin.
tamamdır birazdan deneyip dönüyorum hemen

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
hayır bilgisayarımı direkt olarak açtım 10 15 dakika internette gezdim sonra geri eski yerine koydum

tamamdır birazdan deneyip dönüyorum hemen
Tamamdır 1 el lol atıp geri bildirimine bakacağım ve PSU sökerken dikkatli ol. (Aram Giriyorum)

Top Bottom