Neler Yeni

Bilgisayarım çok ağır çalışıyor

Kryzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kaan
Merhaba Donanım Arşivi Ailesi, yaklaşık 4-5 ay önce bir laptop aldım ve özellikleri beni cezbetmişti ve açıkçası fiyatı da bana uygundu bilgisayarı free dos aldım içine windows 10 kurdum ilk başlarda çok kullanmadım sadece canlı dersler için kullanıyordum artık telefondan youtube da gezilmekten sıkılmıştım ve pc den girmek istedim ama çok ağır çalışıyor du hangi tarayıcıyı açarsam açayım youtube çok ağır çalışıyor ve hatta videoları 480p nin üstünde izleyemiyorum camtasia 9 ile 1.5 dakikalık video render almam bile 1 saati buluyor isterseniz şimdi sizlere bilgisayarım hakkında bilgi vereyim
Marka : Acer
Model : Ex-215
İşlemci : Amd A9 9420e 1.8 Ghz Radeon R5
Ram : 8 GB Ddr4
Depolama : 256 Gb Ssd
Ekran Kartı : Amd Radeon R530 2Gb

Sistem özelliklerim bu şekilde sizce bu donma ve kasmaların sebebi nedir yüklediğim windows 10 dan bile şüphe duymaya başladım sorun ondan olabilir mi merak ediyorum yardımcı olurdanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Eski bilgisayarımda i3-240m ve 4gb ram ve 1gb ekran kartı vardı samsung r540 modeli ama ondan youtube da 1440p video bile donmadan izlerdim şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum:)

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Windows sürümü ne?

Arama kısmına "winver" yazın.

euwest

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Eren Kartal
Temizlik yapıp macun yenileyebilirsiniz normalde 6 ayda bir temizlik önerilir laptoplara ve temiz bir format atarsanız ilk güne döner ssd var zaten yavaş çalışmamalı en azından gezinti yaparken.

Kryzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows sürümü ne?

Arama kısmına "winver" yazın.
Sürüm 2004
Mesaj otomatik birleştirildi:

Temizlik yapıp macun yenileyebilirsiniz normalde 6 ayda bir temizlik önerilir laptoplara ve temiz bir format atarsanız ilk güne döner ssd var zaten yavaş çalışmamalı en azından gezinti yaparken.
Sorun şu ki kardeşimin dediğine göre o youtube da ders videoları izliyormuş şimdi söyledi o ilk zamanlar da bu sorunun olduğunu hatta o da şimdiye kadar 480p izlediğini söyledi

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Sürüm 2004
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun şu ki kardeşimin dediğine göre o youtube da ders videoları izliyormuş şimdi söyledi o ilk zamanlar da bu sorunun olduğunu hatta o da şimdiye kadar 480p izlediğini söyledi
Acer servisi ile bir iletişime geçin şubat tatili zamanı ders olmayacağı için o zaman belki servise gönderebilirsiniz.

Top Bottom