Neler Yeni

Bilgisayarım darboğaza giriyor garantiye yolladım ama nafile

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Yağız Şahin
benim laptop i5-11400 RTX 3050 16gb ram bir pc var (excalibur). oyunları rahat rahat açabiliyorum ama kullandıkça şöyle bir sıkıntısı cereyan etti: pc çok hızlı ısınıyor ve 95 üstü derecelerde takılıyor. bunun da neticesinde pc darboğaza giriyor. benzeri laptopların incelemelerini izliyorum ne bu kadar ısınıyor ne de FPS drop yiyor ama benim pc çok çabuk fps drop yiyor aşırı ısınıyor ve oyun oynayamaz duruma geliyorum. garantiye yolladım bir sorun bulunamadı. pcnin işlemcisi ekran kartına göre yüksek kalıyor o yüzden bu sıkıntı yaşanıyor diyenler var ama bu kombinasyon da çok yaygın çoğu orta yollu laptop bu kombinasyona sahip. acaba pcye bir parça müdahalesinde bulunsam çözümü olur mu. ayrıyeten bir de harici hdd kullanıyorum pcnin depolamasında da bir boğulma yok.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,487
İsim
Hacı
Laptop altı soğutucu + fan hızı arttırın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Yağız Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop altı soğutucu + fan hızı arttırın
fanlar en yüksek seviyede çalışıyor ve soğutucum da var. garantiye termal macununda sorun vardır belki diye yolladığımda bu yeni modellerde macun yok termal bant var dediler ve onda herhangi bir sorun görülmemiş

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,487
İsim
Hacı
fanlar en yüksek seviyede çalışıyor ve soğutucum da var. garantiye termal macununda sorun vardır belki diye yolladığımda bu yeni modellerde macun yok termal bant var dediler ve onda herhangi bir sorun görülmemiş
Sorunu yok o zaman :( (!)
Keşke casper almasaydınız.

l0kan1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Okan
İslemcide ekran kartinda thermal ped kullanılmaz diye biliyorum. Araştırın.

Top Bottom