Neler Yeni

Bilgisayarım Fazla Mı Isınıyor?

YazılımKafa

80+ Silver
Merhaba yaptığım cpu-z değerlerine göre baktığımzda işlemci sıcaklığım maksimum 92 dereceye çıkmakta ekran kartım ise furmark programı aracılığıyla yaptığımda max 94 dereceleri görmekte.Bu sıcaklık fazla mıdır yoksa dizüstü gaming laptopa göre iyi midir?
95 dereceden sonrası sıkıntı. 90 ı geçmeside iyi değilde yazın ev sıcaksa bilgisayar iyice ısınıyor. Alabiliyorsan soğutucu al sıcaklık 85 e falan düşse iyi olur. Ben işlemciye sıcaklık limiti koydum. 95 i görüyordu şuan 80 i geçmiyor. Performansı %6 düştü ama problem değil zaten gerek yok. Mesela şuan sadece elden ring oynuyorum. Oyunda 60 fps limiti var. En yüksek ayarlarda rahatlıkla 60 ı geçtiği için sıcaklık limitini 75 e düşürdüm. Oyunda 65 70 aralığında geziyor. Boşuna ısınmıyor kafam rahat ediyor. Yani gerekmediği sürece işlemciyi tam güçte kullanmıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

asus rog strix 17 serisi var bende bios ile uğraşmama rağmen çözemedim maalesef
Hangi işlemci. Bende de aynısı var

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
95 dereceden sonrası sıkıntı. 90 ı geçmeside iyi değilde yazın ev sıcaksa bilgisayar iyice ısınıyor. Alabiliyorsan soğutucu al sıcaklık 85 e falan düşse iyi olur. Ben işlemciye sıcaklık limiti koydum. 95 i görüyordu şuan 80 i geçmiyor. Performansı %6 düştü ama problem değil zaten gerek yok. Mesela şuan sadece elden ring oynuyorum. Oyunda 60 fps limiti var. En yüksek ayarlarda rahatlıkla 60 ı geçtiği için sıcaklık limitini 75 e düşürdüm. Oyunda 65 70 aralığında geziyor. Boşuna ısınmıyor kafam rahat ediyor. Yani gerekmediği sürece işlemciyi tam güçte kullanmıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi işlemci. Bende de aynısı var
sana öbür konudan yazıyorum zaten :D g731gw i9 rtx 2070 olan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,495
Üyeler
154,414
Son üye
Flowzzy