Neler Yeni

bilgisayarım geldi kurdum şimdi napalım

java

80+ Bronze
Ekran Kartı için Furmark yap.
SSD için CrystalDiskMark yap.
Ramler için Memtest86 yada Windows Bellek Tanılama.

Eğer değerler normalse çökme vs olmuyorsa hayırlı olsun hocam. :)

Kerem gök

80+ Silver
pc yi aldığımdan beri 100 kez furmark prime95 açmışımdır hiçbir sorun olmaz eğer furmark açıp pc yi 5 saat açık bırakmazsan

GirayHan

80+ Platinum
Hibirşey yapma. Sistemi zorluyan oyunları yükle bir gariplik var mı diye?
opengl tabanıyla çalışan furmark' yükleniyor da yükleniyor. kartlar zaten directx ile çalışıyor. en mantıklı şey dediğin gibi oyunlar. zaten kartta hata varsa directx'i kullanan oyunlarda da verecektir mavi ekranı (opengl ile çalışmıyor oyunlar). ama işte tek bizim ülkede furmark hastalığı var maalesef. furmark sistem stabilitesini ölçmüyor termal direnç sıcaklıklar'ı hayvani bir güç uygulayarak test ediyor. Ne gerek var diyorum ama anlamıyor bizim insanımız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bugün koskoca evga bile furmark testine sokulan ekran kartlarını vbios üstünden okuyarak garanti dışı bıraktı zamanında. Evga gibi bir efsaneden bahsediyoruz varın siz düşünün furmark'ın sonuçlarını.

PunkiesT

80+ Bronze
Bios güncellemesi yapmadıysan öncellikle olarak onu yap bios ayarlarını yap

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Sisteme direk o an zarar vermese bile sistemin ömrünü kısaltıyor. Pili olması gerekenden hızlı şarj edip daha sonra pilim neden bu kadar kısa sürede yıprandı demek gibi. Yanlış tasvir etmediysem.

GirayHan

80+ Platinum
Sisteme direk o an zarar vermese bile sistemin ömrünü kısaltıyor. Pili olması gerekenden hızlı şarj edip daha sonra pilim neden bu kadar kısa sürede yıprandı demek gibi. Yanlış tasvir etmediysem.
on numara örnek. katılıyorum.

GirayHan

80+ Platinum

The Semih

80+ Gold
furmark dediğimiz test ekstrem bir şekilde karta yüklenir. bu test durduk yere yapılmamalıdır. ekran kartında sorundan süphelendiğin durumlarda yapılmalıdır. sıfır karta gerek yok. bu ekran kartlarının hepsi gerekli kontrol ve testlerden geçtikten sonra son kullanıcıya ulaşır.
Fabrikada stress testi yapılıyor evet, fakat 0 ürüne yapılmasını kendi deneyimlerime göre hiç zararını görmedim, gerçi 1 dakikalık stress testinden bahsediyorum. saatlerce yapılmamalı.

GirayHan

80+ Platinum
Fabrikada stress testi yapılıyor evet, fakat 0 ürüne yapılmasını kendi deneyimlerime göre hiç zararını görmedim, gerçi 1 dakikalık stress testinden bahsediyorum. saatlerce yapılmamalı.
Furmark testi yapılacaksa max 15 dakika yapılmalı 1dk'lık furmark testi olmaz zaten. O da kart satarken alacak kişi yapmalı.

The Semih

80+ Gold
Furmark testi yapılacaksa max 15 dakika yapılmalı 1dk'lık furmark testi olmaz zaten.
Furmakda en kısa olan testi yapıyorum ben genelde onun amacı zaten voltaj dengesini ölçmek için. Uzun olanları bende tavsiye etmiyorum oyun oynayın daha iyi.

Top Bottom