Neler Yeni

Bilgisayarım Geldi Yapmam Gerekenler

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Merhaba ben bilgisayar almıştım geldi şu an montajı yapmam lazım daha doğrusu hazır sistem ama kablolar vs ben tam olarak bilemiyorum. Bir sürü vida kablo vs var ekran kartını taktım ama doğru takıp takmadığımdan emin değilim videolarda vida takıyorlar ben mesela takamadım. Bana yardımcı olur musunuz

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.6 MB · Hit: 903
  • image.jpg
    image.jpg
    2 MB · Hit: 899
  • image.jpg
    image.jpg
    2.4 MB · Hit: 900

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Hocam anakartın kutusunda, ekran kartının solunda bulunan vida yerlerini sıkmak için vidalar var, yıldızlı tornavida ile boş bulunan bütün vida yerlerine vidaları takıp iyice sıkın.
Sonrasında en son resimdeki elinizde bulunan kablo GPU kablosu. Onu da ekran kartının ortasında bulunan pin girişe güzelce takın.

Bunları yaptıktan sonra Abdullah abinin "Bilgisayar aldıktan sonra ne yapılmalı" başlıklı videosu var. Geri kalan işlerinizi o videodan bakarak daha rahat yapabilirsiniz.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam anakartın kutusunda, ekran kartının solunda bulunan vida yerlerini sıkmak için vidalar var, yıldızlı tornavida ile boş bulunan bütün vida yerlerine vidaları takıp iyice sıkın.
Sonrasında en son resimdeki elinizde bulunan kablo GPU kablosu. Onu da ekran kartının ortasında bulunan pin girişe güzelce takın.

Sistemi kurduktan sonra Abdullah abinin "Bilgisayar aldıktan sonra ne yapılmalı" başlıklı videosu var. Geri kalan işlerinizi o videodan bakarak daha rahat yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim ekran kartını oturtabilmiş miyim birde bu kablodan 2 adet var o ekran kartına takılacak diğerini nereye

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Teşekkür ederim ekran kartını oturtabilmiş miyim birde bu kablodan 2 adet var o ekran kartına takılacak diğerini nereye
Diğeri bir yere takılmayacak. Tek pin giriş olduğu için 1 tanesini takacaksınız diğer kalıcak. Ekran kartını oturtmuşsunuz sorun yok, oturtamasaydınız vidasız o şekilde durmazdı zaten. :)

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Diğeri bir yere takılmayacak. Tek pin giriş olduğu için 1 tanesini takacaksınız diğer kalıcak. Ekran kartını oturtmuşsunuz sorun yok, oturtamasaydınız vidasız o şekilde durmazdı zaten. :)
Tamamdır son kez fotoğraf atıyorum şu an doğrumu yapmışım

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.4 MB · Hit: 562

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Tamamdır son kez fotoğraf atıyorum şu an doğrumu yapmışım
Evet doğru vida takma yerinin üstte kalan boşluğa da vida takabilirsiniz isterseniz işi garantiye almak için. Bir de kablo toplayıcı varsa fazladan elinde, ekran kartına taktığın kablonun arta kalan pinini bağlayıp kötü görünümü de ortadan kaldırabilirsiniz isterseniz. ^^

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Evet doğru vida takma yerinin üstte kalan boşluğa da vida takabilirsiniz isterseniz işi garantiye almak için. Bir de kablo toplayıcı varsa fazladan elinde, ekran kartına taktığın kablonun arta kalan pinini bağlayıp kötü görünümü de ortadan kaldırabilirsiniz isterseniz. ^^
Teşekkür wderim her şey bağladım ama görüntü alamıyorum ben şu anda neyi eksim yaptım

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Teşekkür wderim her şey bağladım ama görüntü alamıyorum ben şu anda neyi eksim yaptım
Sıfır sistemde ilk açılışta görüntü geç gelebilir. HDMI veya DP kablonuzu ekran kartına mı anakarta mı bağladınız?

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Hocam monitörünüz uyku modunda görünüyor, power tuşundan kapatıp açar mısınız monitörü?

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter